7107 led display driver

Başlatan floresan, 05 Nisan 2013, 20:21:34

floresan

arkadaşlar 7107 entegresinin smd sini arıyorum. nerden bulabilirim? nette aradım hep dip kılıf var

http://www.datasheetcatalog.org/datasheet/microchip/21455b.pdf

floresan

arkadaşlar söz konusu parça bu. mervesan güç kaynağında voltaj göstergesine bağlı.  nerden bulurum? nasıl temin edebilim bunu?

floresan

Alıntı yapılan: sadogan - 06 Nisan 2013, 17:34:38
http://www.digikey.com/product-search/en?lang=en&site=us&KeyWords=ICL7107&x=17&y=18

buradan nasıl alışveriş yaparım? yurt dışından hiç ürün almadım. kaç günde gelir? kargo ücreti ne kadar tutar?

POWER

@floresan
bende güç kaynağı alacağımda kullandığı g.kaynağından memnunmusun?nette kullandığın g.kaynağınıda incelemiştim.
TB6BKG

floresan

Alıntı yapılan: POWER - 06 Nisan 2013, 19:08:15
@floresan
bende güç kaynağı alacağımda kullandığı g.kaynağından memnunmusun?nette kullandığın g.kaynağınıda incelemiştim.

hiç memnun değilim. çıkış transistörlerine çok yük biniyor ve soğutması çok kötü dizayn edilmiş. hafif zora geldiği zaman yanıyor. kendi yansa yine iyi, çıkışa bağlı cihazı da yakıyor.  onun yüzünden laptopum gitti. Allahtan tamir ettim laptopu. iyice tiksindim bu güç kaynağından. bi yeri tamir etmeye çalışırken başka biyeri bozuluyor.

ayrı 5v 2A sabit çıkışı var ama bu cazip gelmesin, 2 tane 7805 i paralel bağlayıp sürmüşler. birde ayarlanan akımı göremiyorsun. akımı sınırlıyorsun ama kaçta kaldı belli değil. diğerlerinde buton vardı ona basınca akımın kaçta sınırlandığını gösteriyordu. bunda o yok.

HexfeT

"free shipping" yazanlarda kargo ücreti yok, fiyata dahil. Gelmesi 2-3 hafta kadar sürer, nadiren 3 haftayı geçer.

floresan

Alıntı yapılan: HexfeT - 08 Nisan 2013, 10:29:47
http://www.ebay.com/sch/i.html?_odkw=7107+smd&_osacat=0&_from=R40&_trksid=p2045573.m570.l1313.TR0.TRC0&_nkw=7107cm44&_sacat=0

ödeme işlemi nasıl oluyor peki? türkiyede kullandığımız kredi kartı bilgilerini girince dolar olarak mı hesaptan kesiyor? başka komisyon falan kesiliyor mu?

HexfeT

Ödeme paypal ile oluyor. Önce bir paypal hesabı açıp kredi kartınızı paypal hesabınıza tanımlamanız lazım. Paypal ile ödediğinizde işlem kredi kartınıza yansıyor. Free shipping ürünlerde orada ne rakam yazıyorsa onu ödüyorsunuz, zaten paypal ekranında ödenecek tutar görünüyor.

ebay ve paypal hakkında google dan çok daha geniş bilgiye ulaşabilirsiniz.

floresan

Alıntı yapılan: HexfeT - 13 Nisan 2013, 13:55:50
Ödeme paypal ile oluyor. Önce bir paypal hesabı açıp kredi kartınızı paypal hesabınıza tanımlamanız lazım. Paypal ile ödediğinizde işlem kredi kartınıza yansıyor. Free shipping ürünlerde orada ne rakam yazıyorsa onu ödüyorsunuz, zaten paypal ekranında ödenecek tutar görünüyor.

ebay ve paypal hakkında google dan çok daha geniş bilgiye ulaşabilirsiniz.
kredi kartı seneği de var. onu seçince kart bilgilerini istiyor. kartı kartını paypal a kaydetmeden drek oradan ödesem sorun çıkar mı?

HexfeT

Ben o şekilde alım yapmıyorum, güvenmiyorum, tavsiye etmem. Kart bilgileri birilerinin eline geçer, mal gelmez vs. Paypal hem güvenilir, hem de ürün gelmezse şikayet edip paranızı geri alma imkanı var.

floresan

teşekkürler, üye oldum paypala.