WM_COPYDATA - FindWindowEx API ne zaman çalışmaz?

Başlatan t2, 09 Nisan 2013, 16:00:06

t2

Windows mesaj sistemini kullanarak birden fazla uygulamanın haberleşmesini sağlıyorum. Fakat bazı Windows sürümlerinde çalışmıyordu bu yüzden rafa kaldırmıştım. Şimdi tekrar kullanacağım  denediğim tüm  windows sürümlerinde çalışıyor.

Bunun çalışmadığı bir windows sürümünü tespit ederek düzeltme yapmam veya ayar tespiti yapmam gerekiyor.

Mümkünse aşağıdaki zipi indirerek içerisindeki iki uygulamayı çalıştırararak deneme yapmanızı,
eğer uygulamalar birbirine mesaj gönderemiyorsa
işletim sistemini,  koruma programını vs bildirmenizi  ayrıca kullanıcı türünü (Yönetici, kısıtlı Kullanıcı  vs) bildirmenizi  istiyorum. 

Sadece 2 dakikanızı alır.
Şimdiden teşekkür ederim.
Zip dosya boyutu : 415kb

http://speedy.sh/q8rv2/MesajTest.zip

FindWindowEx ile mesaj yollanacak uygulama bulunuyordu. Belki de bu çalışmıyor olabilir. Acaba ne zaman çalışmıyor ? bunu tespit etmek istiyorum

Sizin bilgisayarda sorun çıktı mı?
Çıktıysa windows  sürümü, firewall  vs nedir?
onları kapatınca  düzeliyor mu?

ErsinErce

Win8 kaspersky admin kullanmadan başlatıp haberleşmede sorun yok hocam
yalnız bu şekilde sorunlu bir geri dönüş olacağını sanmıyorum çünkü ağ/internet üzerinden bir veri gidip gelmiyor
araya ne router ne firewall giriyor, belli bir ip adresiyle konuşulsa belki problemler çıkmaya başlayabilir

run

win7 avg-comodo standart çalıştırma sorunsuz
özgürlük için teknoloji

t2

Sorun ne zaman çıkıyor bunu tespit etmem gerekli ki düzeltmeye çalışayım.

Dolayısıyla  sorun çıkmayan arkadaşlardan değil de sorunu görebilenlerden bilgi almak isterim.  iki uygulama aynı bilgisayarda aynı kullanıcı oturumunda çalışacak,

Bu programların ağla, portla  ilgisi yok. sorunu göremiyorum. en son bir kaç sene önce bildirilmişti o zaman bu özelliği iptal etmiştim. şimdi tekrar gerekiyor.

Alıntı yapılan: ErsinErce - 09 Nisan 2013, 16:41:03
Win8 kaspersky admin kullanmadan başlatıp haberleşmede sorun yok hocam
yalnız bu şekilde sorunlu bir geri dönüş olacağını sanmıyorum çünkü ağ/internet üzerinden bir veri gidip gelmiyor
araya ne router ne firewall giriyor, belli bir ip adresiyle konuşulsa belki problemler çıkmaya başlayabilir

Her türlü korumayı açıp şunu yapınca sorun çıktı diyebilirseniz sevinirim.  Bazı bilgisayarlarda gerçekten sorun çıkıyordu. Windows, o bilgisayarda uygulamaların birbirine mesaj göndermesini engelliyor kanaatindeyim.

peko

" Bazıları zeka'sını iş'i zorlaştırmak için, bazıları ise kolaylaştırmak için kullanır.. "

peko

" Bazıları zeka'sını iş'i zorlaştırmak için, bazıları ise kolaylaştırmak için kullanır.. "

t2

Alıntı Yapsorun şu ki windows vista, windows 7, windows 8 de bu mesaj UIPI tarafından bloklanıyor..  ( http://en.wikipedia.org/wiki/User_Interface_Privilege_Isolation )

ChangeWindowMessageFilter fonksiyonu ile o mesaja izin verilebilir ama yinede yetkiler ile ilgili problem çıkarması çok olası..  o nedenle bu yöntemi kullanmak iyi bir yöntem değil..

Ben konuya tam teşhis  koyamadığım ve anlamadığım için çözemiyordum.   

CreateFileMapping / OpenFileMapping / MapViewOfFile  olaylarına  bakıyorum

Teşekkürler.