PBP SOUND to C SOUND & PCM PCH Nedir?

Başlatan SpeedyX, 02 Aralık 2004, 00:55:21

SpeedyX

ccs c de pcm ve pch ın anlamı nedir. :?:
ben yeni geçtim c ye.
lcd,adc,i2c ve grafik lcd kullandım şimdilik.

birde
ben pbp deki sound komutunun aynısını c de yazmak istiyorum ama
sound PIN [frek1,sure1,frek2,sure2,frek3,sure3,...........,frekn,suren]

olayında bu frekans ve sure olarak verilen değerlerin sayısı belli olmadığı için bu fonksiyona değişken sayıda değer almak için pointer mı lazım...
kullanımı hakkında yardımcı olabilecek arkadaşlar benide görürse çok sevinirim.
nokia melodilerini çaldırmak istiyorum ve freknslarını buldum.
pbp kullanmak istemiyorum...
teşekkür.... :idea:

argeci

ccs c de pcm mid range piclerle yazılan kodları derlemek için kullanılan dll tabanlı programcıkdır yani 14 bit komut setine sahip picler 16f877 16f84 genellemek gerekirse 16 serisi picler pch ise 18 serisi 16 bit komut setine sahip picler için kullanılabilir.Sonuçta pcw programı veya direk komutmodunda ccs exe programları sadece arayüzdürler onlar derleme yaparken picin tipine bağlı olarak pcm veya pch dll üzerindeki fonksiyonları kullanarak derleme yaparlar.İkinci sorun için bence fonksiyona  bu parakmetreleri vermek yerine bu notaları ve beklemeler için bi yapı oluştur ve hepsini bu yapıya bi seferde gir sonra bunu for döngüsü içinde başta boyutunu hesaplatırarak işle.Bu konuda sana örnek teşkil edebilecek en iyi fonksiyonlar mesela strcat vs gibi ccs de string fonsiyonlarıdır.onlardan string dizilerinin boyutunu bulan var karşılaştıran ve ayıklayanlar var sonuçta bu fonsiyonlar c de mevcut incele ve yaz
esselamü aleyküm ve rahmetüllahi ve berekatühü Allahın selamı rahmeti bereketi hepinizin ve hepimizin üzerine olsun