Steve-Jobs

Başlatan z, 16 Nisan 2013, 23:58:24

Okan AKÇA

yukarıdaki bütün arkadaşlarımın dediklerine katılıyorum bilgin olacak ancak paran daha cok olacak bunlar yoksa azmin fazlasınla olması lazım tabi gerisi nasip...

Vermezse Mabut neylesin Mahmut

speak48

tüm olay doğru zamanda doğru yerde olmalarıdır.
soruyu biz niye yapamııyoz yernine.
azamanda o adamların yerinde ben olsam yapabilirmiydim olmalıdır.

SiVRiSiNEK

bu aralar discovery science (sanıyorum) da denk gelince aya gidiş ile ilgili belgesel programları seyrediyorum, 1960-1970 arası dönemde çok büyük atılımlar yapmışlar, aya insan gönderebilmek amacıyla roketlerin insansız kumandası için gyroskop denen aleti bulup geliştirmişler ilk versiyonları kocaman mekanik çalışan aletler, şimdi ise küçük çipler şeklindeler, sonra mekiğe hesaplamaları yapmak için bilgisayar koymaları gerekiyor ozamanlar ise bilgisayar demek bir oda dolusu devre vs. demek, bilgisayarı küçültmek için entegre devreleri bulmuşlar vs.
epromun bile atasını gösterdiler programda ozamanlar eprom programlamak demek elle herbir hafıza bitini üretmek anlamına geliyormuş, bir bitlik hafızada bobin gibi bişiy elle dokuma yapar gibi program yazıyorlar neler neler

sonuçta Kennedy diye bir adam çıkmış koca ülkeyi bir hedefe kitlemiş 10 yıl içinde aya bir insan gönderecez diye, bu hedefin yan ürünleride bugün hayatımızda kullandığımız birsürü ürün işte
yani kennedy olmasaydı, steve jobs/steve wozniak o ilk sayfadaki bilgisayarı yapabilmek için gerekli teknolojiye sahip olamayacaklardı.

uzaya/aya/marsa gidildiğine göre belkide bizim yöneticilerimiz bugün olamayacakmış gibi görünen bir hedef koysalar ülkenin önüne (yani bilim insanlarımıza akademik insanlarımıza demek istiyorum) kaynağıda sağlasalar kim bilir neler olur 5-10sene içinde, mesela nano çalışmalar vs. bilmemne

OG

Alıntı Yapsonuçta Kennedy diye bir adam çıkmış koca ülkeyi bir hedefe kitlemiş 10 yıl içinde aya bir insan gönderecez diye
Onlar da o süre içinde  gidemeyince, gitmiş gibi stüdyo çekimleri yapmışlar  :)

FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

mistek

Alıntı yapılan: OG - 20 Nisan 2013, 21:31:46

Amerika gidemedi Rusya gitti, sonuçta bişey üzerinde çalışılmış bilgi elde edilmiş.
boş işlerin adamı ---- OHM Kanunu: I = V/R ---- Güç Formülü: P = V*I = I^2*R = V^2/R

bybik

Alıntı yapılan: OG - 20 Nisan 2013, 21:31:46

Ben o komplo teorilerine pek inandırıcı bulmadım.Bunlardan hangisi size bunun stüdyoda çekildiğini düşündürüyor.

OG

Alıntı YapAmerika gidemedi Rusya gitti, sonuçta bişey üzerinde çalışılmış bilgi elde edilmiş.
Muhakkak.
Çalışmalar boşa gitmez hiçbir zaman.

CERN'e bile oyle bakıyorum ve bekliyorum.

Birşeyler buldular ama esas aradıklarından ziyade daha ilginç şeyler bulacaklar. Çünkü genelde öyle olur.

Alıntı YapBen o komplo teorilerine pek inandırıcı bulmadım.Bunlardan hangisi size bunun stüdyoda çekildiğini düşündürüyor.
Ben televizyoncuyum. ışık olayından anlarım hasbelkader, ki televizyoncu olmaya bile gerek yok. Konuyu anlatan yerleri incelediğinizde herşey çok açık.

Sadece ışık değil, bir sürü detay var yaptıkları üçkağıdı ele veren.

"Gittik" diye yıllardır kafamıza soktukları düşünceleri önyargı yapmadan, yani onları duymadan, konuyu dikkatle incelerseniz siz de farklı bir sonuca varmayacaksınız.

bybik

Beni düşündüren video değilde şu oldu.Aya gittikleri zaman aya bir reflektör yerleştirdiler.Bu reflektör, yollanan lazer ışınını hedefe geri yansıtıcak şekilde tasarlanmış.
Asıl amaç aya lazer gönderip geri almak ve aradaki zaman farkı ile.Ay ile dünya arasındaki mesafeyi milimetrik olarak ölçmek.Bu bilgiler halka sunulmuş.Yani bunu yeterli ekipmana sahip herkes yapabiliyor.Ha bu belki insan gönderildiği kesin olarak kanıtlamaz.Ama bence aya gidildiğini kanıtlar.

mistek

Alıntı yapılan: bybik - 21 Nisan 2013, 02:01:15
Beni düşündüren video değilde şu oldu.Aya gittikleri zaman aya bir reflektör yerleştirdiler.Bu reflektör, yollanan lazer ışınını hedefe geri yansıtıcak şekilde tasarlanmış.
Asıl amaç aya lazer gönderip geri almak ve aradaki zaman farkı ile.Ay ile dünya arasındaki mesafeyi milimetrik olarak ölçmek.Bu bilgiler halka sunulmuş.Yani bunu yeterli ekipmana sahip herkes yapabiliyor.Ha bu belki insan gönderildiği kesin olarak kanıtlamaz.Ama bence aya gidildiğini kanıtlar.

OG hocama katılıyorum kesinlikle tarafsız bir şekilde açıklamaları okursanız aklınıza yatacaktır. Örneğin astronotun kaskından karşısında fotoğraf çeken arkadaşının yansıması görünüyor bir nevi ayna gibi. Tamam resim çekebilir gayet normal. Ama elinde fotoğraf makinesi yok... Bunun gibi daha birçok örnek.
boş işlerin adamı ---- OHM Kanunu: I = V/R ---- Güç Formülü: P = V*I = I^2*R = V^2/R

bybik

Alıntı yapılan: mistek - 21 Nisan 2013, 02:28:06
OG hocama katılıyorum kesinlikle tarafsız bir şekilde açıklamaları okursanız aklınıza yatacaktır. Örneğin astronotun kaskından karşısında fotoğraf çeken arkadaşının yansıması görünüyor bir nevi ayna gibi. Tamam resim çekebilir gayet normal. Ama elinde fotoğraf makinesi yok... Bunun gibi daha birçok örnek.

Zaten teorilerin büyük bir kısmını okudum  ve izledim.Bu teorileri çürüten yazılarıda okudum.Hatta discoveryde bile bu teorilere cevap verilmişti.Bu yüzden bu konu ilgimi çekti.Ama dediğim gibi elle tutulur bir kanıt göremedim.Zira bir çoğunun safsata olduğu gayet mantıklı bir şekilde anlatılıyor.Uzayda bayrak dalgalanmaz gölgeler var vs vs.Bende illaki gittiler demiyorum.Ama sizi bu kadar emin kılan kanıtı verirseniz tartışalım konuşalım.Genel olarak değilde.Bu benim inanmama asıl nedendir diyebiliceğiniz bir şey varmıdır.İsterseniz fotoğraf makinası yansımasından gidelim.Ama ozaman tartışma biraz kısa sürer  :)

mistek

Aman aman sağlam deliller üzerinde durmadım okuduğum kaynaklarda yapılan açıklamalar bana mantıklı geldi. Linkleri gözden geçirip evet şurada ikna oldum diyeceğim :)

OG

Alıntı YapAma bence aya gidildiğini kanıtlar.
Benim söylediklerim "İLK GİDİŞ" için . AYA AYAK BASILDI dendiği zaman basılmamıştı.

Sonradan neler oldu neler, o ayrı konu.