step motor denemeleri

Başlatan toprak0258, 28 Nisan 2013, 09:08:54

toprak0258

merhabalar...
uzun suredir yaptigim denemeleri sonuclandirdim...bunlari paylasmak istedim belki bazi arkadaslarin isine yariyabilir....devreyi yaparken l293d yerine l293e kulanmisim bakan arkadaslarin cok fark olmadigini gorecekler...
http://www.dosya.tc/server6/lh5Olg/stepdenemeleri.rar.html
arkadaslarinda benzer konularda denemeleri varsa yukleyebilirler ise iyi olur....bu sonuclara ulasmamda yardimi olan herkese tesekurler....
selamlar....
Bilgi paylaşıldıkca değer kazanır.

pisayisi

Eklentideki dosya bir yana yaptığınız iş hakkında birazdaha teferruatlı bilgi vermeniz daha iyi olurdu , paylaşım için teşekkürler...
Murat

toprak0258

merhabalar.....
yaptigin temel is suan ccs c dilini daha iyi ogrenmek ....bu step motorlar ise gunumuzde bir cok makinalarda kulanilmaktadir....baktigim yada talep edilen bir cok tasarimlarda genelde ccs c ve step motorlari kullaniliyor...bende kendimi bu alanlarda denemek istiyorum....
selamlar....

xenix

L293E nin içinde freewheel diyot yok, haricen diyot eklemeniz gerekir.

toprak0258

merhabalar....
dogrudur devrede cizimlerde olmaya bilir...ama pratikte denedigimde devreye 8 adet 4007 baglamisim bsglintilari ters polarite durumundadirlar ....bunu vermeyi unutmusum hatirlatiniz iyi olmus...diyotlar olmasi devre istikrrsorunu yasamaktadir....
selamlar....