Haberler:

Forum kuralları güncellendi LÜTFEN  okuyunuz:  https://bit.ly/2IjR3ME

Ana Menü

CCS S seri porttan veri gönderme

Başlatan elmariacci, 30 Nisan 2013, 20:58:32

elmariacci

fprintf("merhaba");
bu kodu programin içine eklediğimde her nabiz bilgisi geldiğinde seri porttan merhaba yazisini okuyabiliyorum.

fakat
fprintf(iletisim_1,"%lu \r",nabiz);
kodunu eklediğimde hiçbir şey okuyamadim
fprintf
ten başka ya da
%lu
değilde başka turlu 3 basamakli sayiyi nasil gonderebilirim.

skara1214

16 bitlik sayıyı  2 tane 8 bite böl make8 komutuyla fputc ile yolla
Herkes ölür ama herkes gerçekten yaşamaz

elmariacci

Alıntı yapılan: skara1214 - 05 Mayıs 2013, 01:04:12
16 bitlik sayıyı  2 tane 8 bite böl make8 komutuyla fputc ile yolla

edit:tamam hocam en sonun haberleşme işini hallettim yardimlariniz için çok teşekkür ederim bayaği faydasi dokundu.

veri alindiktan sonra çok küçük bir bekleme süresi ekledim programa o sayede pc ye veriyi gonderebiliyorum.

şimdi ki işimde visual basic de bu değerleri gormek inşallah o kismi yaparim.En zorlanacağim kisim o gibime geliyor.

tezz

Alıntı yapılan: elmariacci - 05 Mayıs 2013, 01:09:15
edit:tamam hocam en sonun haberleşme işini hallettim yardimlariniz için çok teşekkür ederim bayaği faydasi dokundu.

veri alindiktan sonra çok küçük bir bekleme süresi ekledim programa o sayede pc ye veriyi gonderebiliyorum.

şimdi ki işimde visual basic de bu değerleri gormek inşallah o kismi yaparim.En zorlanacağim kisim o gibime geliyor.

uzun süredir tez ödevimle uğraşıyorum ve bende veri gönderme kısmında yazılımsal sorun yaşıyorum sakıncası yoksa nasıl halletiğinizi anlatabilir misiniz..? bu arada halletmiş olmanıza çok sevindim umarım aynı mutluluğu bende yaşayabilirim :)