Analog Optocoupler

Başlatan camby, 03 Mayıs 2013, 10:50:55

camby

Avago'da 'Miniature Isolation Amplifier' serisi optolar var , bunlar sanırım analog opto ve HCNR200/201 serilerine göre kullanımı daha basit gibi. Çevre elemanları vs. yok , sinyal girip , direk sinyal çıkıyorsun..

Kullanan var mıdır ? Veya benzerini önerebilecek , şu iyidir dediğiniz ?

gtekdemir

Taxas'ın  AMC1200 gibi izole ADCleri var, bir inceleyin isterseniz. Sample istediğimde göndermişlerdi ama pek inceleme fırsatım olmadı.
http://www.ti.com/lit/ds/symlink/amc1200.pdf

pisayisi

Bu tip izolasyon kuvvetlenciricisi üreten birkaç firma mevcut, bunlardan başı çeken ve  fiyatları uygun olan avago ve ti nin ürünleridir. Bunun dışında pek seçenek mevcut değil...
Murat

ayhani

Alıntı yapılan: camby - 03 Mayıs 2013, 10:50:55
Avago'da 'Miniature Isolation Amplifier' serisi optolar var , bunlar sanırım analog opto ve HCNR200/201 serilerine göre kullanımı daha basit gibi. Çevre elemanları vs. yok , sinyal girip , direk sinyal çıkıyorsun..

Kullanan var mıdır ? Veya benzerini önerebilecek , şu iyidir dediğiniz ?

Ben genelde TLP serisi optolar kullanıyorum. İncelemelerimde TLP'lerin girişine koyduğum dirence göre çıkıştaki gerilimide değişiyor. Yani bir bakıma analog çıkış veriyor. Tabi ne kadar sağlıklıdır, ne kadar lineerdir denemedim. Ama böyle bir ihtiyacını varsa basit bir test devresi kurup deneyebilirsiniz, belki işinizi görür.
En iyi bildiğim şey hiçbir şey bilmediğimdir.