MBLABX DERLEME HATASI

Başlatan YıldırımBey, 04 Mayıs 2013, 16:53:29

YıldırımBey

CLEAN SUCCESSFUL (total time: 52ms)
make -f nbproject/Makefile-default.mk SUBPROJECTS= .build-conf
make[1]: Entering directory `C:/Users/FET�H/MPLABXProjects/asdasd.X'
make  -f nbproject/Makefile-default.mk dist/default/production/asdasd.X.production.hex
make[2]: Entering directory `C:/Users/FET�H/MPLABXProjects/asdasd.X'
"C:\MCC18\bin\mcc18.exe"  -p18F452   -I "C:\MCC18\bin"\\..\\h  -fo build/default/production/newmain.o   newmain.c
"C:\MCC18\bin\mplink.exe"     -w    -z__MPLAB_BUILD=1  -l "C:\MCC18\bin"\\..\\lib  -o dist/default/production/asdasd.X.production.cof  build/default/production/newmain.o   
make[2]: *** [dist/default/production/asdasd.X.production.hex] Error 1
make[1]: *** [.build-conf] Error 2
MPLINK 4.1, Linker
Copyright (c) 2006 Microchip Technology Inc.
Error - linker command file required.
Errors    : 1

make[2]: Leaving directory `C:/Users/FET�H/MPLABXProjects/asdasd.X'
make[1]: Leaving directory `C:/Users/FET�H/MPLABXProjects/asdasd.X'
make: *** [.build-impl] Error 2

BUİLD FAILED (exit value 2, total time: 606ms)

yazmış oldugum kodlarda yukarıdakı 2 hatayı alıyorum bu kodların yanlış oldugundan değil mplab la ilgili bir sorun herhalde ya da ben oyle anladım bu işten anlyan arkadaşlardan yardım beklıyorum.

Tagli

Sanki linker betiği dosyası (linker script) eksik gibi. Ama normalde bu dosya olmayınca program varsayılan dosyayı kullanıyordu diye hatırlıyorum. En azından eski MPLAB 8'de öyleydi. MPLAB X ile bunu değiştirmiş olabilirler. Varsayılan dosya C18 kurulum klasörü içinde bir yerde olsa gerek. Oradan alıp projenin altına kopyalayarak göstermek gerekiyor sanırım. Dosya, PIC modeline ve genişletilmiş komut seti (extended instruction set, EIS) kullanılıp kullanılmadığına göre değişiyor. Sonunda i olan dosyalar EIS için olanlar. Derleyicinin ücretsiz versiyonu bu desteği vermiyor zaten.
Gökçe Tağlıoğlu