pic ile kamera kontrol

Başlatan kanguner, 06 Aralık 2004, 22:02:46

kanguner

herkese slm. ben uzaktan kumanda (r/f ile) pic vasitasi ile kamera kontrolü yapmak istiyorum. 4 kontrol vasitasi ile kameranin saga sola ve zoom in,out yapmasini istiyorum. sag sol olayi için step motor düsünüyorum. peki zoom olayini nasil yapabilirim.? kamera olarakda piyasada satilan basit ucuz kameralardan olacak. bu konu hakkindaki bütün yorumlariniza açigim. simdiden tsk. Bu arada ankara da oturuyorum.        ( kanguner@mynet.com  )

Ersin

16f84 ile 10 veya 12 kanal IR uzaktan kumanda vardi bordu bir ara semalarini bulursun proteusta cizilmisti hatta PBP de de source u vardi yanlis hatirlamiyorsam.

koordinat

basit ucuz kamera demişsin.en basitleri ne kadar acaba?

turksec

selam
35 milyona basit kameralar mevcut
fakat zoom yapmanız imkansız,ayrıca bu kameralardan verim almak çok zor  bide hareket halinde ise çok kötü kalitede görüntü oluyor

zoom yapabilmek için zoom lensler kullanmak lazım onlar da o kameraya takılamaz ..

aslında bu işleri kendi içinde yapan kamerelar mevcut fakat çok pahalı
speed dome kamera diye geçiyor.

mert27

ben manisada oturuyorum izmir çankayada mükemmel ikinci el kameralar var ben tanesini 12,5 milyondan aldım optşk zoomu var dediğin proje yi yapmak istiyorum yanlız devre step kontrollu olacak mekanikte yardım istersen MERTDIZEMEN@mynet.com a msj at yardımcı olurum mekanik bilgim iyidir...