Goldmaster 1030 YUKLEYEMEME !!!

Başlatan Erol YILMAZ, 09 Aralık 2004, 00:08:15

Erol YILMAZ

Merhaba;
Gecen gun bir tanidigim Goldmaster 1030 modelli bir receiver getirdi.
(Bu arada tamirci veya uyducu falan değilim, yanlis anlasilmasin)
Program yuklenmiyor diye. Bu digital Receiver ile hic ilgilenmedigim icin isimlerini tam bilmiyorum ama bir program var onu yukleyemiyormus. Yaklasik 20 kB  boyutlarinda bir dosya. Neyse normalde yukleme icin kullanilan bir program vardi. Onunla ugrastik. Com port kapali falan dedi.
Benim Comport programinin bir  I-O demosu vardi. onunla ugrastim biraz, Cihaz ilk acildiginda yedi sulalesini sayacak kadar bilgi dokuyor. Uretim tarihi, Son firmware yukleme tarihi daha bircok sey...
Tamam cihazin TX i calisiyor ama RX konusu ??? durumda. Bunun icin RS232 portundan arka arkaya bilgi gonderdim. Bu arada rs232 entegresinin ilgili pinlerindeki gerilimin hic degismedigini gordum. Yani entegre bozulmus. Degistirince duzeldi. Yeni programini yukledik.

Ender de olsa bu tarz iletisim problemi yasanabiliyormus. Ve bu durumu program yukleme isini ticari olarak yapanlar biliyor.
Program yukletmeye gidince entegreyi degistirip yada disable yapip programi yukluyorlar. Daha sonra musteriye bir daha yuklenmeyecek sekilde teslim ediyorlar.

Diijtal Receiver da donen bu uyanikliga karsi uyanik olun. Haybeye 30-40 Milyon kaptirmayin...

hamit

selam dostum rs232 nin yanması aslında normal bır olay degıldır riciver genelde nulmodem baglantı kullanır yanma olayı buyuk ıhtımalle aletın sana gelmeden once yapılan bır ıslemden dolayı olmuştur yanı bır yerde bılıncsız bır mudahale olabılır bunuda cıhazı getıren arkadasın sana daha net acıklar sanırım mutlaka cıhazın basından bır olay gecmıstır bende uyducu falan degılım ama es dost cıhazlarını sureklı yukluyorum cunku devamlı yazılım guncellemerı oluyor ve daha hıc dedıgın gıbı bır olaya denk gelmedım kımsenınde bılınclı olarak bır cıhaza zarar verecegını sanmıyorum en azından bılınclı olarak bu ısı yapan arkadasların bence bu ıslerle urasan ve tıcaretını yapan arkadaslara haksızlık etmıyelım cunkı bole bır olayı yapmaları kendılerı ıcın yapacakları en kotu reklam olayıdır kımsenın bunu bılerek yapacagını zannetmem ama suna cok tanık oldum pc olan vede uydu cıhazı olan bır cok arkadas bordlardan okudugu yazıları takıp ederek bu ıslerı tek basına yapmaya kalkıyor daha serı porttan hıc bır haberı olmadan sadece 9 pın bır connettor gıbı goruyor ne takarsan calısır hesabı ve porta ne bulursa sokuyorlar ondan sonra ya pc yada cıhaz gıdıyor olayın ozu bu bence sanırım senın karsınada bole bır olay cıktı ama sorunu cozmussun onemlı olan neyı nerede ve nasıl kullanıcagını bılecek kadar konu hakkında bılgıye sahıp olman bence arkadasın sana herseyı denedıkten sonra gelmıs ama bıseyler orenmıstır artık bıdaha yakıpta getırmez heralde portu.. kolay gesın

Erol YILMAZ

Cihazin basindan birseyler gectigi kesin.
Tabi ki, hepsi yapiyor demedim. Yapanlar var demek istedim.

Programlama kismi bozuk.
Yuklemeye gonderiliyor. Yukleniyor...
Geliyor, programlama kismi hala bozuk.

Ilginc olan taraf burasi.

avare86

cihaza yüjklenen  loaderlar sırası ile olmadı ise buda yüklemede sorun yaratıyor