Buzdolabı ve Çamaşır makinası için marka önerisi

Başlatan yamak, 22 Mayıs 2013, 10:53:46

yamak

Buzdolabı ve çamaşır makinası için önerebilceğiniz markalar nelerdir.Ev kuruyoruz da hangi ürünleri almamı önerirsiniz?

polleme

Buzdolabı hiç bakmadım ama geçenlerde LG F1480 diye kurutma özellikli çamaşır makinası aldık, çok memnunuz. Enerji sınıfı A+++ görünüyor. Son zamanlarda popüler modellerden biri. Tavsiye edebilirim.

fahri-

Marka konusunda bişey diyemem ama Enerji tüketimlerini iyi inceleyin özellikle buzdolabında.

polleme

Evet geçenlerde evdeki buzdolabının elektrik tüketimini wattmetre ile ölçtüm, yeni nesil bir A serisi buzdolabı alsam elektrik tüketimi neredeyse yarıya düşecek görünüyor. Ama arızalanmadığı için değiştirme kararı veremiyorum. Zira yeni dolap almakla ödeyeceğim parayı tasarrufla on yılda bile çıkaramıyorum. Ama yeni buzdolabı alınacaksa en az A şart, şimdi A+, A++, A+++ gibi modeller de var.

yldzelektronik

Alıntı yapılan: yamak - 22 Mayıs 2013, 10:53:46
Buzdolabı ve çamaşır makinası için önerebilceğiniz markalar nelerdir.Ev kuruyoruz da hangi ürünleri almamı önerirsiniz?

Acaba yaptığın harcalamarı fiyatlarıyla buradan listelesen?Ben de yakın zamanda bu tip bir işe girişe bilirim.Fiyatları vs bilirsem kendimi ona göre hazırlarım :)
Kişinin başına gelen hayır Allah'tandır. Kişinin başına gelen şer nefsindendir. Nefislerimizle kendimize zulüm ediyoruz.

Maxim

5-6 ay önce samsung çamaşır makinası aldık (WF9902LWW)
inverter motorlu, quiet drive, sessiz sakin, mis gibi işini yapıyor.
ağırlık sensörü gibi birşey var, başlangıçta tartıyor . 9kg 1200devir
gösterge paneli digital falan.

servis olayını bilmiyorum, bozulmadı henüz.
ama fiyatı bence çok çok uygundu 1.100 tl gibi birşeydi yanlışım yoksa

hll

vestel fabrikasını gezip görmüş olup ve Ahmet Nazif ZORLU ile sohbet etme fırsatı yakalamış biri olarak Vestel derim servis konusunda çok iyiler makinede sorun oluştuğunda direk yenisini veriyorlar bununla karşılaştım bir kaç kez ayrıca LG,Toshiba,Sunny bussürü marka üretim bantlarında var aklıma gelenler bunlar hepsi vestel fabriksaında üretiliyor

t2

Sorun olmasa daha iyi değil mi :)   Böylece yenisini vermek almak gerekmeyecek. keyfiniz kaçmayacak.

Yerli marka beyaz eşya alınmaz. tükaka..

halilgalic

uzun süre vestel teknik servisinde çalıştım bana kalırsa whirlpool dan şaşma servise 1000 vestel geldiyse 10 whirlpool gelmemiştir

muhendisbey

Evde çok eski bir derin dondurucumuz var. Aylık 30TL civarında tek başına elektrik harcıyor.
Buzdolabı için enerji tüketimi ve servis ağı ilk önceliğiniz olsun bence. Sonra uzun süren beklemeler can sıkıcı olabilir. O nedenle bence yerli markalar bir bakıma daha iyi.
Çamaşır ve bulaşık makinesinde pek fazla enerji tüketimi iyi olan, suyu az kullanan iyi olmuyor. Kirli bırakıyor. Servis elemanı ile konuşmuştum bu konuda.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

diot

Vestel ,regal gibi markalardan  uzak durun derim.  Ben şu an buzdolabı olarak Nofrost derin donduruculu siemens kullanıyorum. (derin dondurucusu aşağıda olanlardan.) geyet memnunum elektrik durumu biraz fazla ama eski arçelik dolabımla kıyaslarsam 1/3 oranı diyebilirim. Üzerinde 462 kW /YIL yazıyor. çamaşır makınazı olarak ben ariston kullanıyorum 6 senedir tık demedi daha. Annemler de buzdolabı olarak siemens çamaşır makinası olarak arçelik E5500 kullanıyor.  15 sene oldu ve 1 defa kapak menteşesi kırıldı o kadar. Yeni aldığım derin dondurucu ise hotpoint-ariston 1521tk 6 çekmeceli Bakalım o nasıl (kullanmaya başlayalı 1 hafta oldu).

Okan AKÇA

alman ürünlerini tercih ediniz bosch olabilir yerlide arçelik olabilir ancak benim tercihim bosch olur.

islergucler

Bosh servisleri ( enazından benim karşılaştıklarım ) çok paragöz ve iş bilmez. Bir sorun için 4-5 kere gelip gittiler.
Evin taşındığı bir sırada makine tezgahtan uzun kaldı. Servis gelip üstteki kapağı çıkarıp sanırım 50 tl alıp gitmişler. Bu kadar olmaz.

Arçeliğin süpürge hortumu ile senede bir başımız derde giriyordu. Adamlar parasız bile değişim yaptıkları oldu. Hadi biraz adi üretmişler değiştirsinler normal denebilir. Ama yaklaşımları müşteriyi yolmak değil. Müşteriyi memnun etmeye çalışıyorlar.

Bu 2 olay sonunda almanlara verdiğim beyaz eşya parasına acıdım. Kesin yerli malı alacağım tekrar değiştirirken.

Salih

Yerli malı kullanma taraftarı olsam da. Biz gibi sabit gelirliler için dayanıklı mal almak zarurettir.
Bunun için kendimin kullandığı siemens malı buzdolabı ve çamaşır makinesini tavsiye ederim.

rkinaci

Buzdolabı, set üstü ocak, mikrodalga, bulaşık makinası arçelik, çamaşır makinası beko. 2007'de evlendiğimde almıştım o zaman ürün başı +30 TL gibi bir para verip
garantilerini 7 seneye çıkarttım. Set üstü ocak kenarlarında hafif paslanma oldu gelip ücretsiz değiştiler, çamaşır makinasının deterjan gözünden su kaçırıyordu
kullandığımız deterjanın sahte olduğunu (migrostan almıştık) söylediler. O zamanlar araştırdığımda bir çok kişinin sahte deterjan yüzünden böyle sorunlar yaşadığını gördüm.
Şimdiye kadar aldığım ürünlerden de servisinde hep memnun kaldım. Her servisin gelmesinden sonra arayıp "size karşı servis personelinin tutumu nasıldı memnun kaldınız mı?"
diye sormaları da güzel bir uygulama bence. Bu sebepleri toplayınca yerli malı (her marka değil tabi vestele hayatta yanaşmam) kullanmak daha cazip geliyor.
Ne kadar bilirsen bil, söylediklerin karşındakinin anladığı kadardır!