Klasör içinden CTRL +F çalışmıyor

Başlatan t2, 23 Mayıs 2013, 09:21:47

t2

Klasör veya sürücü içindeyken arama yapmak için CTRL +F kullanılamıyor. 

Hata bu:

Windows, Vista home edition Sp2 kullanıyorum

OG

FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

t2

Orası çalışıyor. fakat ben mausu kullanmadan direk yazıp bulmak için kullanıcaktım. diğer taraftan bununla ilgili bir ayar var. klasörde  yazmaya  başlayınca zaten arama kutusuna yazıyor. fakat bazen geçerli olmuyor diye CTRL+F  gerekli.

Yanlışlıkla CTRL+F  yi tıklarsam, hata penceresini kapatmak üzere yine fareyi kullanmak zorunda kalacam ki buda 0.25sn kadar vakit kaybı demektir.  ;)

Gökhan BEKEN

ctrl+f yerine direkt f3 ' e basarsanız bir kaç mili saniye daha kazanırsınız hocam :D

mesaj birleştirme:: 23 Mayıs 2013, 10:24:42

Ayrıca mouse kullanmak şart değil yanlışlıkla arama yapma kısmına geçtiyseniz 3 kere tab'a basmanız yeterli.
Özel mesaj okumuyorum, lütfen göndermeyin.

t2

windows yalama olmuş f3 de aynı hatayı veriyor.

Gökhan BEKEN

Alıntı Yap'' advanced registry optimizer '' ile bilgisayarı tarattım.. 2 dakika SonRa 780 tane registry hatası buldu.. fix all eror dedim ve mutlu son :)
alıntı: http://forum.donanimhaber.com/m_43775491/tm.htm
Özel mesaj okumuyorum, lütfen göndermeyin.

t2

advanced registry optimizer bu sorun için işe yaramadı. Daha önceki yedekten windowsu geri yükledim. Sorun yoktu. üzerine vista sp1 kurunca sorun ortaya çıktı. kim bilir daha ne sorunlar vardır. Düzeltmek isterken widnows bozulmul olabilir. sonra tekrar  eski yedekten geri yükledim. SP1i sp2 kurabilmek için kuruyordum, sp2 kurmamdaki tek amaç 128 GB sd kartın windows tarafından okunabilmesi. sp2 kurmak için de sp1 gerekiyor. halbuki sp2 kurunca içinde sp1 de vardır diye düşünülüyor. öyle değil işte. sp1 kurmazsan sp2 kurulamıyor. microsoftun saçma sapan işleri.

Elektroemre

Lisans problemi yüzünden mi hala vista kullanıyorsun hocam?

t2

çok sayıda program yüklü o yüzden vista kullanıyorum. 

Elektroemre

Vista'nın kahrı çekilmez, programları kaybetmeden vistadan->win7'ye upgrade yapılabiliyor.
Yedek alıp, yükseltmeyi bir deneyin;

http://windows.microsoft.com/tr-tr/windows7/help/upgrading-from-windows-vista-to-windows-7