Rasperry Pi B , Pcdunio ya da benzeri ürünler

Başlatan burak54, 23 Mayıs 2013, 23:02:35

burak54

Arkadaşkar Rasperry Pi B , Pcdunio ya da benzeri ürünler hakkında piyasada ki karşılaştırma yapabilecek deneyimlerini aktarabilecek arkadaşımız var mı ?

trgtylcnky

Ben bir süre taradım bu ürünleri. Cubieboard bence en cazip olanı. Olinuxino da hoşuma gitti. Beaglebone Black de çıktı. Bence bu üçü yarışır. Elbette bu işlerde amaç daha önemli ama fiyat/performans açısından benim gördüğüm sıralama bu. Aslında daha ucuzunu da görmüştüm sanki ama adı neydi unuttum, bir daha bulamadım, pek de duyulmamıştı zaten, çin malı gibi bir şeydi.

Aslında Marsboard da iyiymiş.

polleme

Daha önce belirttiğim bir konuyu tekrar vurgulamak isterim. Hangi kartın daha iyi olduğuna karar verirken donanım ve yazılım yetenekleri yanında o kart için yazılmış döküman ve kitap sayısına da bakmak gerek. Bu, o karta olan desteği gösterir. Hakkında çok kitap olan bir kart için de mutlaka çok sayıda forumlar da vardır, sorun yaşadığınız bir konuda destek bulabilirsiniz. Kart çok iyi bile olsa sorun yaşayınca destek almayacaksam benim için bir anlamı kalmıyor.

Amazon.com'dan kartın ismini yazıp aratın, hangisi hakkında ne kadar kaynak var, bir bakın. Aynı şeyi Google'da da yaptığınızda bir fikir edinebilirsiniz.