Kodlama bilgisi olan birinden yardım bekliyorum

Başlatan unknownperson, 31 Mayıs 2013, 13:50:58

unknownperson

Öncelikle şunu söylemek isterim benim bu yazılım , programlama gibi işler dikkatimi çekiyor . Geçen gün The Social Network filmini izledim ki çoğu kişi bu filmi biliyordur. Benim merak ettiğim orada çocuk kodlar giriyordu site yapmak için , ben o kodları merak ettim bu kodlar hangi programla yazılıyor . C# mı yoksa adobe dreamweaver cs6 flen mi yoksa başka bir program mı ? Site yapımında bilinmesi gereken programlar nelerdir ve bunları bilmem mesleğimde (elektrik & elektronik mühendisliği) ne gibi faydası olur ? Cevaplarınızı bekliyorum , yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim...

muhittin_kaplan

Gökhan BEKEN

Notepad ile site yapılır. Diğer programlar senin işini kolaylaştırmak içindir, bazı şeyleri hazır ekler. Ben notepad++ ile yazmayı seviyorum, kontrol bende olmalı. HTML öğrenin gerisi gelir.
Özel mesaj okumuyorum, lütfen göndermeyin.

unknownperson

HTML öğrenim süresi nedir ? Kendi başıma öğrenebilir miyim ( kitap okuyarak ya da video ile ) ?

unknownperson

Alıntı yapılan: muhittin_kaplan - 31 Mayıs 2013, 15:33:44
önce HTML
Ya sonra ?

mesaj birleştirme:: 31 Mayıs 2013, 17:04:50

Alıntı yapılan: meftun - 31 Mayıs 2013, 15:46:22
Notepad ile site yapılır. Diğer programlar senin işini kolaylaştırmak içindir, bazı şeyleri hazır ekler. Ben notepad++ ile yazmayı seviyorum, kontrol bende olmalı. HTML öğrenin gerisi gelir.

HTML öğrenim süresi nedir ? Kendi başıma öğrenebilir miyim ( kitap okuyarak ya da video ile ) ?

Erol YILMAZ

Alıntı yapılan: unknownpersonHTML öğrenim süresi nedir ?
Kendi başıma öğrenebilir miyim ( kitap okuyarak ya da video ile ) ?

Öğrenim süresi, çevre etkilerine, odaklanmaya, zekaya vs vs bağlıdır.
Ama içlerinde en kolay anlaşılır olanı diye düşünüyorum. ( HTML bilmem )

unknownperson

Alıntı yapılan: Allegro - 31 Mayıs 2013, 17:09:21
Öğrenim süresi, çevre etkilerine, odaklanmaya, zekaya vs vs bağlıdır.
Ama içlerinde en kolay anlaşılır olanı diye düşünüyorum. ( HTML bilmem )
Yani aslında şu amaçla sordum 4 aylık bir sürem var o sürede yetişir mi diye.

muhittin_kaplan

HTML şart, öğrenim süresi ihtiyacınızla orantılı olarak değişir. (Her Kodu Öğrenmeniz gerekmeyebilir)
Sonrasında Yol Ayrımına Girersiniz
HTML client de yani adresi yazan kişinin makinesinde çalışır. Peki Forum, Sorgulama vs işleri nasıl yapılıyor Sorusu akla gelir. ve en çok kullanılan iki Yol yada Dil Karşınıza Çıkar

ASP (veyahut asp.net) Yada PHP.

Sonrasında ActionSctipt (Flash), JScript ve Birsürü Ivır zıvır,

Gökhan BEKEN

4 ayda öğreneceğiniz deryada damladır. Herşey için bu böyledir. son 8 yıldır yazılımın içindeyim, son 4 senedir pic programlıyorum, bildiklerim deryada damla bile değil olsa olsa nemdir. Çünkü öğrendikçe, bilmediklerinizin farkına varıyorsunuz.
Amacınızı bilmediğim için ancak genel bir yorum yapabildim.
Özel mesaj okumuyorum, lütfen göndermeyin.

kudretuzuner

Amatör

unknownperson

Alıntı yapılan: muhittin_kaplan - 31 Mayıs 2013, 18:11:58
HTML şart, öğrenim süresi ihtiyacınızla orantılı olarak değişir. (Her Kodu Öğrenmeniz gerekmeyebilir)
Sonrasında Yol Ayrımına Girersiniz
HTML client de yani adresi yazan kişinin makinesinde çalışır. Peki Forum, Sorgulama vs işleri nasıl yapılıyor Sorusu akla gelir. ve en çok kullanılan iki Yol yada Dil Karşınıza Çıkar

ASP (veyahut asp.net) Yada PHP.

Sonrasında ActionSctipt (Flash), JScript ve Birsürü Ivır zıvır,

Aslında şuanda Cv'me bildiğim programlar diye yazacak kadar ve bir blog kuracak kadar bilmem yeterli.

unknownperson

Alıntı yapılan: meftun - 31 Mayıs 2013, 18:36:00
4 ayda öğreneceğiniz deryada damladır. Herşey için bu böyledir. son 8 yıldır yazılımın içindeyim, son 4 senedir pic programlıyorum, bildiklerim deryada damla bile değil olsa olsa nemdir. Çünkü öğrendikçe, bilmediklerinizin farkına varıyorsunuz.
Amacınızı bilmediğim için ancak genel bir yorum yapabildim.
Bir şeyi daha merak ediyorum diyelim notepad kullanabiliyorum ben bu kodları internet siteme nasıl ekleyeceğim ?

unknownperson

Alıntı yapılan: kudretuzuner - 31 Mayıs 2013, 18:58:20
Merhaba,
Buradan başlayabilirsiniz.Kolay gelsin.
http://www.kodhane.com/
http://www.kodhane.com/dersler/html-dersleri bu adreste html ile ilgili bilmem gereken her şey var mı yani tüm videoları izleyip , uygularsam ben html ' i öğrendim diyebilir miyim ?

Kabil ATICI

Bu iş için kullanılan programlar var.Örneğin FileZilla gibi FTP tabanlı programları kullanarak sitene gönderebiliyorsun. Ama sitende gerekli ayarlar için bazı ayrıntıları bilmen gerekir ki bunları siteyi barındıran sunucu servis sağlayıcından öğrenebilirsin. (alan adı gibi bazı konuları halletmiş olduğunu varsayıyoruz).

Ama sen, ben elektrik elektronik alanında kullanacağım dersen C# öğren derim. Ama öğrenme süreci 4 ay mı dersen hayır diyebilirim. Bu konuda acikakademi.com adersinde yardımcı olabilecek bilgiler bulabilirsin.

ambar7

unknownperson

Alıntı yapılan: ambar7 - 31 Mayıs 2013, 20:58:08
Bu iş için kullanılan programlar var.Örneğin FileZilla gibi FTP tabanlı programları kullanarak sitene gönderebiliyorsun. Ama sitende gerekli ayarlar için bazı ayrıntıları bilmen gerekir ki bunları siteyi barındıran sunucu servis sağlayıcından öğrenebilirsin. (alan adı gibi bazı konuları halletmiş olduğunu varsayıyoruz).

Ama sen, ben elektrik elektronik alanında kullanacağım dersen C# öğren derim. Ama öğrenme süreci 4 ay mı dersen hayır diyebilirim. Bu konuda acikakademi.com adersinde yardımcı olabilecek bilgiler bulabilirsin.
C# biraz biraz öğrendim ama insanı kısıtlıyor mesela hep aynı örnekler hesap makinası yapma , dört işlem flen ... Ne kadar çok program alanında bilgi sahibi olursam o kadar çok aklıma fikir gelir ve yaratıcı olurum diye düşünüyorum