Telit modem sms sorunu

Başlatan nily, 02 Haziran 2013, 11:21:52

striger

http://www.telit.com/module/infopool/download.php?id=2082 kullanılan cihaz bu sanırım uzerinde standart rs232 portu var
pic i kac voltla besliyorsan o na gore secmen gerekli 5v ise max232 uygun, daha dusuk gerilimler icin max3232 kullanmalısın, cihazi rs 232 ile direkt pc ye baglıyacaksan bi donusturucuye ihtiyacın yok, acık sema voltaj degerleri olursa daha kolay olur sorunun cozulmesi

magnetron

Alıntı yapılan: MrDarK - 02 Haziran 2013, 22:11:18
Hocam ;

#use rs232 (baud=9600, xmit=pin_e0, parity=N, stop=1,ERRORS,stream=gsm,bits=8)

Kodunuzun use rs232 kısmını kontrol edin ;

MrDark hocam , bu yukardaki makro PIC lere ait bir özellik midir ?
ARM da böyle bir şey yani string IO gibi stringleri RS232 portuna yönlendirme var mı ?
olsa çok işime yarardı

MrDarK

Alıntıya koyduğun kod makrosu CCS'e özel bir yapıda bir koddur ve evet Pic mimarisi için yapılmıştır.

Ayrıca yine CCS'in kendi kolaylığı istediğin stringi istediğin uart portundan çıkartabilirsin.

örnek vermek gerekirse

puts("Deneme",telit);
puts("Telit'e Deneme Kodu Gönderildi",pc);

Gibi gibi gibi.
Picproje Eğitim Gönüllüleri ~ MrDarK

nily

Merhabalar, sorunu buldum sanırım. Devre ile modem arasında erkek-erkek bir seriport kablosu rs23 kullanmam gerekiyor. Ben erkek-dişi alıp araya dönüştürücü takmıştım fakat dönüştürücü olunca çalışmadığını anladım. Özel olarak kabloyu yapıyorlarmış. Ben birebir şeklinde kabloyu erkek-erkek olarak yaptırdım fakat gene modeme AT komutlarını iletemiyorum acaba sorun nereden kaynaklanıyor olabilir?