Telit GL865 Problemi

Başlatan sdonmez, 06 Haziran 2013, 12:26:35

LukeSkywalker

LT1117 çıkışına 22uF koyarsanız tam 3.3V gerilim elde edersiniz.

MrDarK

Alıntı yapılan: LukeSkywalker - 21 Ocak 2014, 18:32:35
LT1117 çıkışına 22uF koyarsanız tam 3.3V gerilim elde edersiniz.

besleme için yukarıda verilen cevabı yapın sıkıntı çıkmayacaktır. Ayrıca max ların çıkışına direnç falan koymayın. 3232'yide 3.3V ile beslediğiniz sürece sorun olmaz. Power keyi bulunmuyor telit modülde. Kaynağın vereceği güçten ziyade temiz besleme olması daha önemli.

Bu söylediklerimizi yapın yine sorun yaşarsanız yardımcı oluruz.

Saygılarımla
Picproje Eğitim Gönüllüleri ~ MrDarK

ismail kaya

teşekkür ederim bir deneyip, sonucu yazarım.

ismail kaya

Mod Notu : Mesajınızda iki adet 8 megapixel'lik fotoğraf bulunuyor. Forum imaj ekleme kurallarını okumadığınızı
varsayıyorum.Fotoğraflarınızı küçültüp, forum kurallarına uygun hale getirin ve mesajınızı tekrar ekleyin. Tekrarı halinde uyarı alacaksınız.
Analyzer

MrDarK

Öncelikle aşağıdaki linki okumanızı tavsiye ediyorum. Çünkü sayfayı açmam çok uzun sürdü :)
Link : https://www.picproje.org/index.php/topic,49397.msg382365.html#msg382365

Sim holder'da 2 numaralı GND pininin boş olduğunu görüyorum sim holder'ın altından da yol geçirdiğinize göre gnd yolu o pine erişemiyordur diye düşünüyorum. Sim holderda dış yüzey ile 2 numaralı gnd pini kısa devre değildir. Haliyle oraya da gnd vermelisiniz.

Sim_vcc pinini devreye enerji verdikten sonra kontrol edin lütfen 2.7V gibi bir değer görmelisiniz. Anten düzgün görünüyor. Sim kartı taktıktan sonra sim_vcc'yi kontrol edin.

Dipnot: Enerji verdikten sonra modüle ortalama 25 saniye izin verin hattı yakalayıp bağlanana kadar sürer bu, ayrıca TX RX hatları ile modülle konuşmaya çalışın sorunu daha iyi tespit edebiliriz.
Picproje Eğitim Gönüllüleri ~ MrDarK

ercan_t

merhaba,

LT1117  çıkışı 800mA yazıyor, GSM modemin az çektiği yerlerde bu problem olabilir gibi geldi GSM sinyanilin az olduğu yerde modül shutdown olur..
telit datasheet de en az 2 A güc verebilen güç kaynağı kullanmayı tavsiye ediyor.

datasheet de önerilen Power birimleri var onları yapmanı tavsiye ederim.

lineer
LT1528
switchmod
L5973D