Bilgisayar Kontrollü devre

Başlatan mucit, 09 Haziran 2013, 23:12:00

mucit

Alıntı yapılan: t2 - 10 Haziran 2013, 18:08:05
devre yok , kod kalmış . aslında henüz hiç bir şey yapmamışsın. internette hazır kitler vardır usbden led yakıp söndürme kiti onlardan alıp kullanılabilir.   adam buna programda yapmış ledleri saat kaçta açıp kapartıcaksan ayarlıyorsun.

https://www.google.com.tr/search?q=usb+r%C3%B6le+kontrol+&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:tr:official&client=firefox-a

öyle değil abicim herşeyini ben kendim yapacam hazır satın aldıktan sonra neler neler var icabında isteyen olursa satacam ben üniversite öğrencilerinin  proje ödevlerini yapıyorum en isteyen olursa satacam anladın mı ??

t2

Anladim. istersen bunu itinayla yapariz.
Sana full tasarım 1000tl. Kodu modu hepsi elinde olur.
Pic18f2550 kullanilir. Usb hid aygit. 8led 8buton...

AsHeS

Alıntı yapılan: t2 - 10 Haziran 2013, 20:57:19
fiyatta yarı yarıya iskonto yapmışsınız t2 hocam 2000 den başlıyordunuz eskiden :)

t2

hazırda var da  ondan %90ı hazır. devre 10 TL, şema kod filan eklenecek onlarda 990 TL 

restore

arkadaşlar bilginize  geçenlerde yeni anakart araştırmalarımda çogu anakartın paralel ve seri portu oldugunu farkettim.

mucit

Alıntı yapılan: t2 - 10 Haziran 2013, 20:57:19

tereciye  tere mi satıyon sende  ?? 
para verdikten herkes yapar ya ....

papsukkal

atioky_216

Yani illa usb diye kasmaya gerek yok yüksek hız ihtiyacı olmadıkça , al bir tane uart2usb kablosu aç sanal COm portunu al sana laptopta rs232.

Tamam teknolojiyi güncel takip etmeli ama ben 2400,9600 de haberleşsem de olur 1 mbps ta da diyorsan kullan gitsin.

Ben anlamıyorum küçük işler için yüksek hız imkanı sağlayan protokollere kasanları. Ha zaten devamlı kullanıyordur, herşey hazırdır bir şey diyemem. Usb ile hiç uğraşmamamın bununla hiç ilgisi yok tabi :D

mucit

herkes bişey diyor ben alamadım ki nasıl yapim ??

t2

Hazır proje var, bunları yapamıyor musunuz?

https://320volt.com/pic18f2550-usb-arayuz-delphi/

Alıntı yapılan: mucit - 11 Haziran 2013, 00:11:41para verdikten herkes yapar ya .... ...

tereciye  tere mi satıyon sende  ?? 

herkes bişey diyor ben alamadım ki nasıl yapim ??

mucit

Alıntı yapılan: t2 - 11 Haziran 2013, 12:06:44
Hazır proje var, bunları yapamıyor musunuz?

https://320volt.com/pic18f2550-usb-arayuz-delphi/

(Resim gizlendi görmek için tıklayın.)

kardeşim hazır felan istemiyorum hazırı herkes yapar programınıda devresini herşeyini ben kendim tasarlıyacam ...

t2

Tasarla o zaman  sorun ne?
bu devreyi az değiştir, yeni pcb çiz,  lcdyi kaldır. böylece tasarlanmış olacak

ibo1973

Alıntı yapılan: salih - 10 Haziran 2013, 10:14:49
USB'yi kullanmanın daha kolay olduğunu hiç zannetmiyorum.
Bilhassa tecrübesi az olan kişilerin RS-232 ile çalışmaya başlamasını öneririm.
Siz, hiç USB haberleşmeli uygulama yaptınız mı?
Tabiki yaptım ondan söylüyorum zaten bunu seri port ile uygulama hiç geliştirmedim ama geliştirilen uygulamalardan kulandım port ayarını herkez yapamaz özellikle bilgisayar kulanma deneyimi az olan biri seri port haberleşmesi ile çalışan bir uygulamayı kulanması tamamen şansa kalıyor Nerden biliyorum 21 yıldır bilgisayarcıyım commodere 64 lerle başladım

Ayrıca ilk kulanım açısından hangisi daha karışıktır bilemiyorum ama Düzeni Bir Defa Kurdunmmu Olay bitmiştir Bütün geliştirdiğin uygulamalar usb den çalışır

Geliştirdiğim usb alet var ismi oyun pedalı Ve satıyorum bu cihazı Composite bir Cihaz mouse klavye ve usb haberleşmesi için standart hid olarak kuruluyor usb cihazlarda karışık olan kısım 0 dan desciriptor yazmak beni mcihazın desciriptorunu yaznak 6 ayımı aldı ama yazdım neyse burdaki konu usb kulanmak denek desciriptor yazmak demek değil hazır kurulu düzeni kulanmak demek tahminimce serial prottan daha kolay olur kurulu bir düzeni kopyalayıp başlamak