Linux PICkit 3 Scripting Tool hatası

Başlatan Mr.Java, 10 Haziran 2013, 17:54:39

Mr.Java

Arkadaşlar merhaba.Mint 15 mate kullanıyorum.Pickit 3 programmer'i bir türlü çalıştıramadım.Wine güncelledim net fremawork yükledim olmadı olmadı.Sizce ne yapmam lazım çalıştırmak için ?

Tagli

Bence Wine işini tamamen unut. Microchip'in sitesinden MPLAB X'i indir ve kur. Kurulum sırasında MPLAB IPE diye bir program daha otomatik olarak kuruluyor. Programlamayı MPLAB X üzerinden yapmak istemiyorsan (ki benim tavsiyem MPLAB X kullanman yönünde), bu ikinci programı kullanarak da programlama yapabilirsin.
Gökçe Tağlıoğlu

Mr.Java

Cevap için teşekkürler.Linuxta dediğiniz gibi hallettik.Hocam birde rica etsem sizde linux sürümü için hi-tech c 9.65PL sürümlerinin setupları mevcutmudur ? pic 16ve 18 serisi için.Son sürümleri hem iyi değil hem de crack tam oturmuyor linuxta.Varsa aslında XC8 full sürümü oda olabilir.Hi-tech ile XC8 aynı diyorlar tamamen.Onuda denemek isterim.Kod optimasyonu en iyisi hangisiyse onu denemek isterim.Ayrıca MPLAB X picc.ini hatasını linuxta bölgesel ayarlarıdan united state seçmeme rağmen düzelmiyor.Çözümü nedir ?

Tagli

Eski derleyicilerin eski versiyonlarının Linux versiyonları olmayabilir. Burada Hi-Tech derleyicilerini bulmak mümkün ama sanırım sadece son versiyonu olan 9.80 var.

Ekleme: Yanılmışım, buradan Hi-Tech'in eski versiyonlarına ulaşılabiliyor. 9.65'in Linux versiyonu varmış.

Kürekli versiyonları hiç denemedim. Sistem olarak İngilizce Ubuntu 12.04 kullanıyorum, bu sebeple bölgesel ayarlarla ilgili bir sorun yaşamadım.
Gökçe Tağlıoğlu

Mr.Java

Evet burada  ftp://ftp.microchip.com/ varmış her türlü sürümü teşekkürler.

Bu arada Linux sistemlerde ssd optimasyonu için birkaç ayarlar vardı.İngilizce buldum fakat tam anlayamadım.Neler yazmak lazım konsolda bilginiz var mı ?

Tagli

Maalesef bilmiyorum. SSD kullanmadım hiç. Kullanan bir arkadaş var tanıdığım ama o da "tak-çalıştır" şeklinde kullanıyor. Optimizasyonla ilgili birşeyden bahsettiğini hatırlamıyorum.
Gökçe Tağlıoğlu