2. modemi dağıtıcı olarak kullanmak.

Başlatan snansrin, 10 Haziran 2013, 20:03:24

snansrin

merhaba elimde zyxel ve airties modemler var ana modem telefon hattıma bağlı öteki modemi ise sadece dağıtıcı olmasını istiyorum yani sadece prizde olmasını istiyorum bir yerde çalışırken gördüm ve sormuştum o modemlerin dağıtıcı olduğunu söyledi bunu nasıl yapabilirim ?

kantirici

Eğer modemin çok portluysa internete bağlı modemden diğer modeme ethernet kablosunu bir porta bağla, boşta kalanlarıda bilgisayarlara bağla. Modem arada hub görevi görecektir. Yani bir ağ kurmuş olursun.

snansrin

hocam ben kablosuz istiyorum sadece prize takmak başka bir kablo istemiyorum wireless istiyorum yani :S

snansrin

hocam hatta modemlerin markalarıda airties ile zyxel

dijital74

Modemlerden kablosuz olmayanı asıl modem olarak kullanıyorsun. Bunun ayarları olduğu gibi kalıyor. Kablosuz olan modemi de diğer modeme kablo ile bağlıyorsun. Bu kablosuz modemin ip numarasını asıl modemin ağı ile aynı olacak şekilde yapılandırıyorsun. Dağıtıcı modem ip numarası dağıtmayacak şekilde ayarlamalısın.

snansrin

onu nasıl yapıcam peki hocam yardım edermisiniz :(

kasif

2 modem arasına kablo çekilecekse olur. Ama sadece fişe takıcam, baz istasyonu gibi çalışsın diyorsan onun çözümünü bende çok aradım ama bulamadım. Bulabilirseniz bende çok mutlu olurum.

sezgin05

Çözüm:
Kablolu modemin ayarları aynı kalacak,kablosuz modeme tek bir kablo ile gidilecek.Asıl püf nokta ise kablosuz modemin arayüzüne girilip DHCP özelliği kapatılacak.Böylece Kablosuz modem otomatik IP verme işini ana modeme devretmiş olacak.Ben kullanıyorum ...

snansrin

Hocam o dediginizi nasil yapicam pc bozuldu internete girmiyo simdi iyice bozuldu 2.modemi kurarken suan telden yaziyorum hocam yardim edin lutfen :(

mesaj birleştirme:: 11 Haziran 2013, 11:50:51

modemi tekrar kurdum tanıttım şimdi pc ye geçtim hocam da şimdi ben bu dağıtıcı işini nasıl yapıcam 2. yapmak istediğim modemin içinemi girmem gerekiyo şimdi hocam  ?

sezgin05

Modemin DHCP servis özelliğini iptal etmek modem arayüzüne yani içine girmelisiniz.

snansrin

tamam hocam benim anahatta bağlı olan modemim zyxel dağıtıcı olarak kullanmak istediğim airties dağıtıcı olarak kullanmak istediğimin içinemi giricem  hocam ?

snansrin

airtiesin içine girdim routing e bastım orada yoktu bulamadım. ben airties le bağlantı kurunca zyxel i tanımıyor modeme bağlan diyorum bilgisayarınız ile modem deki ayarlar eşleşmiyor diyor . ne yapmam gerekiyor hocam ?