Presli bir adaptor nasil acilir resim eklendi.

Başlatan vedo35, 11 Haziran 2013, 22:16:31

vedo35

Arkadaslar ben presli olarak kutulanmis adapterleri bu yontemle aciyorum. Resmin linki asagida . Bu yontemle  adaptorun pcb  hic zarar gormuyor.
Sizin yonteminiz neleredir? Paylasirsaniz  seviniriz. Selamlar.

http://imageshack.us/photo/my-images/853/adaptergeopenedmetklem.jpg/
Biliyormusun dedi, ben ne yaptiysam kader icabi yaptim dedi. Ben gene sustum.... Kimbilir sende belki kaderin memurusun vazifeni yapiyorsun dedi.

t2

Resimden anlaşilan yontem nedir?
Isıtıp, mengene ile sıkacak mıyız?

F.T

Ben mengeneye bağlayıp tornavida sapı ile dövüyorum.tık diye atıyor. :D
Hakk şerleri hayr eyler Zannetme ki gayr eyler Ârif anı seyreyler Mevlâ görelim neyler Neylerse güzel eyler.

halilgalic

60w havyanın ucuna maket bıçağı ucunu monte ediyorum cok temiz bir şekilde kesiyor.

vedo35

Yontemlerinizi cok begendim pratikmis, maket bicagini havyaya monte isi cok pratik laz usulu cozum gibi valla  :) Evet bende sicak hava ile isitip mengene ile ileri geri sikistirarak aciyorum.
Biliyormusun dedi, ben ne yaptiysam kader icabi yaptim dedi. Ben gene sustum.... Kimbilir sende belki kaderin memurusun vazifeni yapiyorsun dedi.

muhendisbey

Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

vedo35

Yok okadar cok isitinca tabiki yamulur yada erir.  Onu kendiniz ayarlamaniz lazim. Eli biraz yakmali ama plastikten dumanlar cikarsa olmaz. Makinanin agzina cok yaklastirmayin arada 20 - 30cm mesafeden yaklasik 200 - 220 derecede 10-15 sn tutun. Mengenede orata yerinden sikistirin. Cokta kuvvetli değil. Biraz tecrube ile daha kolay sekilde acabilirsiniz. Birkac defa tekrarlayarak sonuca ulasabiliyorsunuz

engineer

Ben laptop adaptörlerini dremel matkap ve ince kesme diski ile keserek açıyorum, çok düzgün kesebiliyorsunuz. Ardından uyduruk bir havya ve birazcık plastiklede plastik kaynak yapıyorum, sonrada zımparalıyorum, orjinal haline dönüyor :)

canteknik

Bir arkadaş şu yöntemi söylemişti henüz denemedim benzin ile açılacak adaptörün eklem yerlerine çok azar enjekte ederek kendisinin çözüldüğünü  :)

Not: Tiner veya başka bir madde değil sadece benzin

muhendisbey

Ben şu ana kadar hep tornavida kullandım. İnce uçlu tornavidayı birleşme noktasının arasına yerleştirip düz olarak vurdukça yapıştırma kendisini bırakıyor. Sıcak hava yöntemi daha pratik göründü.
Merak ettiğim teknik servislerde bu nasıl yürütülüyor acaba. "Müşteri en ufak çiziği bile kabul etmez" olarak düşünürsek.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

diot

Ben çakı kullanıyorum . Çakıyı ek yerine sokup hafif yamultup çekiç ile vuruyorum.

erhanmete

Alıntı yapılan: muhendisbey - 12 Haziran 2013, 08:48:56
Ben şu ana kadar hep tornavida kullandım. İnce uçlu tornavidayı birleşme noktasının arasına yerleştirip düz olarak vurdukça yapıştırma kendisini bırakıyor. Sıcak hava yöntemi daha pratik göründü.
Merak ettiğim teknik servislerde bu nasıl yürütülüyor acaba. "Müşteri en ufak çiziği bile kabul etmez" olarak düşünürsek.

servisler genelde bu ürünleri tamir etmiyor.
direk yenisini veriyor. :)

vedo35

her yil bir yada birkac kez jack cikisi bozulan laptop adaptorlaerini dusunun. Kac kez laptop adaptoru satin almaliyiz. Benzin  taktigini denemek lazimda plastik operasyon sonrasinda nasil  gorunur?