devreye ek olarak iki tane buton ekleyip zaman ayarı yapmak istiyorum..

Başlatan mscn1903, 13 Haziran 2013, 12:01:00

mscn1903

Yapmış olduğum projenin bir kısmında küçük bir ekleme yapmam gerekiyor (Mikroc ile yazılması lazım çünkü programın geri kalanı da aynı dil)..Eklenecek olan kısım şöyle; Devrem anahtarlama devresi ve devrem çalışıyor sorunumuz yok fakat hoca iki tane daha buton ekleyip (bu butonların birisi süre artırıcı diğeri süre azaltıcı olacak şekilde) pice yazılım yazmam gerekiyor..yazılıma ek olarak bu kısım eklenecek..Yardım ederseniz çok makbule geçecek.Projenin baskı devre şemasını da atabilirim.Şimdiden teşekkür ederim..

mehmet

O kadar şeyi yapıp iki buton ekleyemediniz mi??? İlginç...
Olan olmuştur,
olacak olan da olmuştur.
Olacak bir şey yoktur.
---------------------------------------------
http://www.mehmetbilgi.net.tr

mscn1903

Butonu falan ekledim herşey tamam baskı devresi..sadece eksik olduğum kısım mikroc ile yazılım kısmı.Küçük bir kod yazılması gerekiyor zamanlama için o kısımda yardımınıza ihtiyacım var..

mehmet

"O kadar şeyi.." derken; o kadar büyük kodu yazıp, küçük kod parçasını
neden yazamadığınızı sormuştum...
Olan olmuştur,
olacak olan da olmuştur.
Olacak bir şey yoktur.
---------------------------------------------
http://www.mehmetbilgi.net.tr

Gökhan BEKEN

Ortada olmayan bir programa nasıl buton kontrol eklememizi bekliyorsunuz?
Özel mesaj okumuyorum, lütfen göndermeyin.

Saruman

Proje hazır kodlar hazır, dil bilen yok, başka ne olabilir.

metaltrrocker

Alıntı yapılan: mehmet - 13 Haziran 2013, 13:52:02
"sadece eksik olduğum kısım mikroc ile yazılım kısmı" diye belirtmiş hocam arkadaş.Büyük ihtimal kodları ve devreyi hazır olarak biryerden almışlardır.Hocaları da olduğu gibi kabul etmez ve değişiklik ister.İnsanlara bu şeklide yüklenmek hoş değil, ufak şeyleri yapamıyor diye.
Ayrıca kodların eklenmesi lazım ki yardımcı olabilelim.

mscn1903

Alıntı yapılan: metaltrrocker - 13 Haziran 2013, 20:17:18
"sadece eksik olduğum kısım mikroc ile yazılım kısmı" diye belirtmiş hocam arkadaş.Büyük ihtimal kodları ve devreyi hazır olarak biryerden almışlardır.Hocaları da olduğu gibi kabul etmez ve değişiklik ister.İnsanlara bu şeklide yüklenmek hoş değil, ufak şeyleri yapamıyor diye.
Ayrıca kodların eklenmesi lazım ki yardımcı olabilelim.
Sonunda derdimi anlayan bi arkadaşım çıkmış çok saolasın :) devreyi tasarladım ama yazılım kısmında eksiklerim var dedim zaten,"her şeyi yapmışssın o kadar ufak parçayı mı yapamıyorsun!" diye yüklenenler olmuş.Yazılım kısmında bir arkadaşımdan yardım almıştım zaten.Sabahtan beri de zorunlu nedenlerden dolayı bi,lgisayar başında olamadım o yüzden cevap yazamadım.. Kodları da uzantısından dolayı buraya atamıyorum,sistem kabul etmiyor.Kodları koyamamamın sebebi de budur.Yardım edebilecek birileri varsa (ki mutlu olurum) özel mail adresinden gönderebilirim..

mscn1903

Alıntı yapılan: mehmet - 13 Haziran 2013, 13:52:02
Abi o kodu da kendim yazmadım tamamını zaten.Yardım alarak yapmıştım.Dediğim gibi eksiklerim var yazılım kısmında..

metaltrrocker

mscn1903