4.FARNELL SİPARİŞLERİ ( HAZİRAN 2013 )

Başlatan Saruman, 16 Haziran 2013, 01:38:37

atioky_216

İyi günler , umarım geç kalmamışımdır. Şansımıza da euro uçup gitti....

2249997     (2 adet)     A2530R24AZ1GM

Burak B

Alıntı yapılan: atioky_216 - 25 Haziran 2013, 11:13:17

Eklendi.
"... a healthy dose of paranoia leads to better systems." Jack Ganssle

atioky_216

Ödemeyi silvercopper' e değil size mi yapacağız? Ödeme bilgilerini bekledim ama yayınlamamışsınız.

Önceki siparişten bilgiler:
Hesap Numarası : 4600 1662031
IBAN= TR60 0006 4000 0014 6001 6620 31
Kaan ŞAHİN
İŞ Bankası Kütahya Şubesi

İyi Çalışmalar.

Burak B

Merhaba;
Arkadaşlar mebla çok olmadığından ve kur çok oynak olduğundan ödemeyi fatura elime geçince size bildireceğim. Ödemeyi bana yapacaksınız. İstediğiniz ürünlerin siparişi -Perşembe- geçilecektir. Ben bilgi verene kadar beklemede kalın.

atioky_216

Teşekkürler.

leblebitozu

2280018 x 1 adet
2291180 x 2 adet
2291181 x 3 adet

Burak B

Sipariş geçilmiştir. @leblebitozu seninkileride ekledim. Fatura elime ulaşınca ödeme mevzularını konuşuruz. Şimdiden hayırlı olsun.

Tagli

Bir sonraki organizasyon tahminen ne zaman olur?
Gökçe Tağlıoğlu

Burak B

2 - 3 hafta içinde tekrar sipariş geçeceğim büyük ihtimalle.

NaMcHo

Merhabalar,
Bir kaç sorum olucak.

1-) ABD stoğunda bulunan bir malzemeyi almakta ne gibi sorunlar var, bu toplu alım organizasyonlarında ABD stoğundan alım yapabilmemiz mümkün değil midir?
2-) Toplu sipariş vermek her zaman bireysel siparişten daha mı avantajlı oluyor?(Almayı düşündüğüm malzemelerin ücreti 75euro'nun çok altında olucak gibi.)

JKramer

ABD stoklu ürünlerde termin süresi değişken (yukarı doğru) olabiliyor. Ürünlerin hepsi beraber gönderileceği için diğerlerinin siparişleri gecikebilir.

Sipariş verirken belli limitlere göre ödeyeceğiniz ücret değişiyor. Son zamanda ne kadar bilmiyorum ama atıyorum 75€ altı siparişlerinizde firma sizden 20€ ek ücret isteyebilir. Bu tip ek ücretlerden kaçınıp bir-iki adet malzeme sipariş verebilmek için toplu sipariş vermek doğal olarak daha avantajlı oluyor.

Tagli

Toplu alımda ciddi bir kargo ücretinden kurtulmak mümkün oluyor. Örneğin Adafruit'ten 13$'lık bir şey almak istedim geçende, 46$ kargo masrafı çıktı.
Gökçe Tağlıoğlu

Burak B

Alıntı yapılan: atioky_216 - 25 Haziran 2013, 11:13:17

Export lisansa tabii olduğu için iptal edildiğine dair mail geldi. Siparişin bu kalemini bu sebeple iptal ettiler. Bazen digikeyde de Türkiye' ye RF malzemeleri bu tip sebeplerle vermeyebiliyorlar. Bu da onun gibi bir durum sanırım. RF malzeme olduğu için sorun çıkıyor olmalı.

atioky_216

Doğrudan üreticisinden (TI) 10un üzerinde rf sample alabiliyorum da (afedersiniz) kıç* kırı*k satıcı , ara eleman farnell izin vermiyor. Ne mantık arkadaş?   

Burak B

Gelen mail aşağıdaki gibidir.

Alıntı Yap
selam,
16 ci Line 2249997 export licence gerektiginden iptal edilmistir
Regards, İlginiz için tekrar teşekkürler

Tony Demirhan
Sales Administrator - Turkey

Yeni bir ürün olduğu için evrak işlemleri bitmemiş olabilir. Birkaç hafta sonra tekrar istenebilir.