4.FARNELL SİPARİŞLERİ ( HAZİRAN 2013 )

Başlatan Saruman, 16 Haziran 2013, 01:38:37

Saruman

Selamlar,

Hız kaybetmeden 4.Farnell siparişlerini de başlatalım , bir öncekinde treni kaçırmış olan arkadaşlar da çok vakit kaybetmeden malzemelerine kavuşsunlar.

Şimdi bir önceki siparişe göre biraz daha farklı bir uygulama yapacağız, öncelikle temel anlamıyla bilinmesi gerekenler:

- tr.farnell.com 'a gireceksiniz,

- Hangi ürün lazım ise sipariş kodunu ve adedini belirleyeceksiniz, bu başlık altında paylaşacaksınız,

- Ücretlendirme ürün fiyatı ( euro bazında güncel kur ile çarpılacak ) + KDV + yurt içi kargo ücreti( herkes kendi kapısında ödeyecek ) şeklinde olacak.
Deney kitleri ( development board vs ) için ücretlendirme kit ücreti + ( kit ücreti * %10 ) + KDV hesabına yakın oluyor, kitin ücretinden biraz daha fazla oluyor, ben bilgilendirmeyi yapacağım, belirteceğim hesap numarama ücretleri yatıracaksınız.

Ücretini yatıran kişi kargo bilgilerini:

Kullanıcı adı ( mailinizde konu kısmına da mutlaka kullanıcı adınızı yazın )
Ad-Soyad
Adres
Telefon
-varsa ekstra not-
olacak şekilde picprojesilverc@gmail.com adresime mail olarak gönderecek.

- Malzemeler Yıldırım Elektronik'e bildirilip ücretleri ödendikten 10 - 14 gün sonra benim elime ulaşacak, ben de tek tek herkesin adresine kargolayacağım. Yani siparişler verildikten sonra elinize ulaşma süresi en fazla 20-25 gün  alacaktır.

Şunları belirtmemde fayda var:

- Ürünleri seçerken Amerika stoğu ve yanında stok bilgisi olmayanları listenize dahil etmeyiniz.

- Ürünler benim adıma düzenlenmiş tek bir fatura ile gönderilecek.
Eğer size fatura lazım ise Yıldırım Elektronik aracılığıyla kendi siparişinizi vererek bunu sağlayabilirsiniz

Siparişlerin başlama tarihi             :  16 Haziran 2013
Siparişlerin son düzenlenme tarihi  : 20 Haziran 2013
Son kontrol ve liste teslim tarihi     : 22 Haziran 2013

Ön görüler:
Yıldırımdan'dan gelecek fiyat teklifi          :  24 Haziran 2013
Fiyatlandırma duyurum:                         :  24 Haziran 2013
Ücretlerin toplanması son günü:              :  26  Haziran 2013 Çarşamba
Yıldırım Elektronik'e havale yapmam        :   27 Haziran 2013
Malzemelerin elime ulaşması                   :  9  Temmuz 2013
Malzemelerin paketlenip
adreslerinize gönderilmesi                       :  10-11-12 Temmuz 2013   

Ayrıca:

- Herkes paylaşacağı listeyi şu şekilde düzenlemeli :

Malzeme kodu - adedi - birim fiyatı - toplam fiyatı - KDV tutarı - KDV + TOPLAM 
en sonunda da genel toplamı ve KDV tutarını belirtecek şekilde de yazıverin.Para birimi sadece ve sadece euro yazılacaktır, TL'ye çevirmeyin.

Örnek:
2096251  - 3 Adet - 1,12  - 3,36    - KDV: 0,6048  - Toplam: 3,9648
2115064  - 5 Adet - 2,13  - 10,65  - KDV: 1,917    - Toplam: 12,567

Toplam = 14,01 + 2,5218 KDV = 16,5318 EURO

Eğer ki malzemeleri güncellemeniz gerekirse yeni iletinizde listeyi komple yazınız, yani hocam şu malzemeyi çıkardım bunu ekledim deyip 1-2 satır malzeme bilgisi girmeyin ki hesaplar karışmasın derli toplu olsun, ben de hızlıca Yıldırım Elektronik'e teslim edeyim, her hangi bir terslik çıkması durumunda ( stok hatası, farklı malzeme fiyatı, farklı kit fiyatı gibi )  kontrolü kolaylıkla yapabileyim.

Siparişler yazıldıkça ben google docs dökümanını güncelleyeceğim, son gün herkes listeye bakıp onayı verecek ve Yıldırım Elektronik'e listeyi teslim edeceğim.
Listeyi biz de güncelleyebiliriz iş yükü hafifler diyebilirsiniz, ama son günde art niyetli birisinin gıcık olduğu bir üyenin malzeme adetlerini arttırıp azaltmasını istemeyiz değil mi  :)

Siparişler için son gün : 23.06.2013

skara1214

yıldırım farnellden siparişleri  perşembe yapıyor neden pazar gününe limit koyuyorsunuz.salı olsun 1 günde insanların parasını yatırması falan olsun.Pazar bitirince pazartesi sipariş geçsende birşey farketmiyor gene perşembe sipariş veriyorlar
Herkes ölür ama herkes gerçekten yaşamaz

Saruman

Alıntı yapılan: skara1214 - 16 Haziran 2013, 13:10:44
yıldırım farnellden siparişleri  perşembe yapıyor neden pazar gününe limit koyuyorsunuz.salı olsun 1 günde insanların parasını yatırması falan olsun.Pazar bitirince pazartesi sipariş geçsende birşey farketmiyor gene perşembe sipariş veriyorlar

Uyarınız için teşekkür, tarihleri sonradan değiştirdiğim için düzenlemede hata olmuş, havaleyi perşembe öğleden önce yapacak şekilde ayarlamıştım, hangi pazar gününden bahsettiğinizi de anlamış değiiim ama başka bir hataya dikkatimi çekti.

Ayrıca bu konuda sizi çok istekli gördüm, isterseniz bu sefer  organizasyonu size yaptıralım, anladığım kadarıyla bu işte ustasınız ?

skara1214

Alıntı yapılan: silvercopper - 16 Haziran 2013, 13:22:15
Uyarınız için teşekkür, tarihleri sonradan değiştirdiğim için düzenlemede hata olmuş, havaleyi perşembe öğleden önce yapacak şekilde ayarlamıştım, hangi pazar gününden bahsettiğinizi de anlamış değiiim ama başka bir hataya dikkatimi çekti.
Ayrıca bu konuda sizi çok istekli gördüm, isterseniz bu sefer  organizasyonu size yaptıralım, anladığım kadarıyla bu işte ustasınız ?
-23 üne kadar  siparişi verin demişssiniz o pazar gününden bahsediyorum.
-evet düzenli olarak yıldırımdam farnell alışverişi yaparım
-Benim organizasyona katkım kargolama kısmında olur ben ankaradayım yıldırımdan gidip direk alıp kargolayabilirim.Para pul işleriyle uğraşmak istemem sıkıntı iş.
Herkes ölür ama herkes gerçekten yaşamaz

Burak B

Arkadaşlar bu siparişi ben üstlenebilirim. Zaten elimdeki malzemeleri temin etmem gerekiyor. Ayrıntılarla uğraşacak vaktim de var.
"... a healthy dose of paranoia leads to better systems." Jack Ganssle

Saruman

@ByteMaster o zaman bu sefer siz ilgileniverin, detayları zaten biliyorsunuz, başka ihtiyacınız olursa yine haberleşelim.

Burak B

Alıntı yapılan: silvercopper - 17 Haziran 2013, 00:41:22
@ByteMaster o zaman bu sefer siz ilgileniverin, detayları zaten biliyorsunuz, başka ihtiyacınız olursa yine haberleşelim.

Tamamdır. @silvercopper arkadaşımızın belirttiği kurallar aynen geçerli olup.

Sizden sadece ürün listesi oluştururken şu şekilde oluşturmanızı istiyorum.

Farnell Numarası | Adet | Üretici Kodu

24.06.2013 tarihine kadar sipariş listelerini belirleyeceğiz. 25-26.062013 tarihlerinin döviz kuruna göre ücretler toplanacak. 27.06.2013 tarihinde de sipariş geçilecektir.

a.zorba

farnel no       adeti          üretici                ismi
1292244        3                microchip        MCP4922-E/P
Bilenler bilir . Biz maraşlilar için şehir olarak şubat ay' i bayram ,kurtuluş ,yaz in gelmesiydi. Şimdi karalar in yas in ayı oldu.

pedalist

4.farnell siparişleri ileri bir tarihte yapılması daha uygun olur düşüncesindeyim

Burak B

Alıntı yapılan: pedalist - 21 Haziran 2013, 16:43:23
4.farnell siparişleri ileri bir tarihte yapılması daha uygun olur düşüncesindeyim

Haftaya sipariş vereceğim. 5. yi de yaparız sorun değil. 2 hafta sonrada 5. yapılır. Benim sipariş vermem gerek. Malzeme lazım. Sonra tekrar sipariş ederiz.

Elektroemre

Merhabalar,

2094316 1 adet     LPC4330FBD144,551
2253675 1 adet     N25Q032A13ESE40G
1907383 1 adet     H57V2562GTR-75C
1971870 3 adet     PIC16F1847-I/SO
1759088 100 adet 1000pF Kond.
1669587 100 adet TDK - MLG1005S7N5J - INDUCTOR
2103066 100 adet MCFT0BT1N9 - INDUCTOR

Şimdiden emeğinize sağlık. Bu arada şansımızdan döviz fırladı resmen  :D

Burak B

Evet şu an için listemiz;

@a.zorba - 1 kalem
@elektroemre - 7 kalem

Burak B

Kendimi de yazayım;

1886327  100 adet 1.5SMC33A
1651044  100 adet ES3D
1522011  100 adet MCTIIR-08-T
2144008    5 adet RN171-I/RM

şimdilik bunlar.

ozgurelkt

1606616       1 adet      IBUTTON PROBE WITH LED, M18X1NUT 

Saruman

Alıntı yapılan: ozgurelkt - 24 Haziran 2013, 00:56:42
1606616       1 adet      IBUTTON PROBE WITH LED, M18X1NUT

Siz yazmasaydınız ben bugün ekleyecektim bunu, hatırlattığınız iyi oldu.
İyi Çalışmalar