PIC hacking

Başlatan hamza777, 22 Haziran 2013, 15:56:57

hamza777

PIC koruma kodunu hack yapabilirmiyiz.

Icarus

Evet yapılabilir, ama önemli olan yapılmaya değer mi ? Ters mühendislik bedava değil.

run

Bazıları yapılabildiğini savunsa da ben inanmayanlardanım.

Böyle bir şey olursa mcu yu üreten firmanın hiçbir güvenilirliği kalmaz.

onun için harcanacak zamanda sıfırdan üretim yapılabilir
özgürlük için teknoloji

diot

Evet hack yapabiliriz. gerekli donanım ve bilgiye sahip iseniz neden olmasın. sonuçta hacklanamıyacak donanım ve yazılım yoktur. Örnek :
18f1320 ile ilgili makale. http://www.bunniestudios.com/blog/?page_id=40

coco

Pic16f876A için yapılabilirse iyi olur bir sağlam ve bir bozuk kart var,sorun pic.

pic16f84 ün protecli olanın okunabildiğini biliyorum.(A olanı değil)

hamza777

Hack yapan var mı acaba

malpaslan1979

Net bir örnek olay yada durum veya proje üzerinden konuşursak daha sağlıklı olur. Amacınız nedir ne yapmaya çalışıyorsunuz elinizde örnek kart devre proje vb. var mı? Aklınızdan ne geçiyor?

hamza777

Alpaslan bey, Sorunumu bir önceki konuda bildirdim. Herkes inceliyor.  Fakat çözüm önerisi sunan olmadı.

z

Alıntı yapılan: run - 22 Haziran 2013, 16:13:15
Bazıları yapılabildiğini savunsa da ben inanmayanlardanım.

Böyle bir şey olursa mcu yu üreten firmanın hiçbir güvenilirliği kalmaz.

onun için harcanacak zamanda sıfırdan üretim yapılabilir

Oldukça pahalı ve üzerinde, PIC işlemci yanısıra daha pek çok programlanabilir çipleri (CPLD, FPGA, MCU) vs barındıran bir kartta PIC işlemcinin arızalandığını varsayalım. 
Böyle bir kartı nasıl sıfırdan tasarlayacaksın?
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

hamza777

erkan614

Alıntı yapılan: z - 24 Haziran 2013, 13:04:39
Oldukça pahalı ve üzerinde, PIC işlemci yanısıra daha pek çok programlanabilir çipleri (CPLD, FPGA, MCU) vs barındıran bir kartta PIC işlemcinin arızalandığını varsayalım. 
Böyle bir kartı nasıl sıfırdan tasarlayacaksın?
Servise göndericeksin tabiki :))
mutlaka bir şekilde kod kırılır zaten de bu işle uğraşanlar bilir o konuyu ve pek de paylaşmak istemesler bence hatta bu başlığı açan bile bir şekilde öğrense hack işini kesinlikle zannetmiyorum o da kimseyle paylaşmaz
neyse yani yapılıyo ama biraz uğraşmak lazım
eğer hakliyceğin kart basitse hacklemekle uğraşma yenisini yap mesela rgb dimmer
ama yukardaki gibi ince bi kart ise ve bunu tamir için sana gelmişlerse zaten yapıcağın işi biliyorsundur

OG

Çin de 3000 USD ye kodu elde ediyorlar.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

frederic

Çinde 3000USD ise burda o iş kesin 30000USD olur  :)

Elektroemre

Alıntı yapılan: frederic - 24 Haziran 2013, 21:07:55
Çinde 3000USD ise burda o iş kesin 30000USD olur  :)

Hocam araya niye aracı sokuyorsun, gönder pic'i parayı, maille göndersinler HEX'i  ;D