Selenoid Valf tepki verme süresi?

Başlatan mir_as82, 27 Haziran 2013, 22:45:13

mir_as82

Arkadaşlar bana 24 V selenoid valf lazım. Ama bunların nasıl olduğu hakkında bilgim yok.
Örneğin ben 0.7kg lık bir cismi yatayda çekebilecek kadar güçlü bit selenoid valf istiyorum. Ama bu sistem başka sistem ile paralel çalışacak bunun için bu valflerin tepki verme süreleri ile ilgili bilgi verebilecek arkadaş var mı?

Normalde açık olan yay ben ona enerji verince kendini toparlayacak.

MC_Skywalker

z

Solenoid Valf ile bahsettiğin malzeme çok farklı şeyler.

Solenoid Valf, bir akışkanı (su, hava vs) elektrik ile açıp kapamaya yarar. Lavabodaki musluğun tam kapalı ve tam açık şeklinde çalışanının elektrikli olanı yani.

Sen, solenoid arıyorsun. Bunların tepki süreleri için gerekli bilgiyi yani çekicin, elektrik verildikten ne kadar mili saniye sonra tam çekildiği bilgisine ancak ciddi üreticilerin sayfalarında bulabilirsin.

Bir iki gün önce bir fıkra anlattılar. Konumuzla çok alakası yok ama anlatayım.

Kekeme bir adam Trabzon'daki Kekeme okuluna gitmeye karar verir. Otobüse atlar varır Trabzon'a.
Yol yordam bilmez.  Etrafına bakınırken Temel'i görür.

"Be be ben ke ke ke ke keme o o o oku oku luna gii gi gi deceğim a a a ama yo yo yo yolu bi bi bil mi yo yoyo rum" demiş.

Temel adama bakmış bakmış. Gayet güzel kekemesin işte daha ne kekeme okuluna gideceksin demiş.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

Ersin

Festo ya bak diyecem ama bu defa festonun fiyatını beğenmeyeceksin.Şunu ekleyim Festonun en hızlı valflerinden kullandık flapa için ( hava ile çalışan ) 2cm lik pim 22ms de tam  açıldı, buda en hızlılardan denebilir.

z

Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

Ersin

http://www.festo.com/cat/en-us_us/data/doc_enus/PDF/US/ADN_ENUS.PDF
Pim kısa en fazla 2cm çıkıyordu. Baştakilerden biri model hatırlamıyom ama alırken en hızlı olanı dediler. 15. sayfada güç grafiği mevcut

mir_as82

Hocam dediğin gibi kekeme olmuşum :). Ben selenoid bobin yazacaktım. Yani gerilim uygulanınca içindeki nüveyi çeken yada iten elemandan bahsediyorum. Bu bobinin adı çekici bobin olarakta geçiyormuş.

Gökhan BEKEN

Özel mesaj okumuyorum, lütfen göndermeyin.

F.T

Aktuatorleri incelersen yarari olur.
Hakk şerleri hayr eyler Zannetme ki gayr eyler Ârif anı seyreyler Mevlâ görelim neyler Neylerse güzel eyler.