3 bar sabit basınçlı hava veren sistem?

Başlatan mir_as82, 02 Temmuz 2013, 14:49:14

kudretuzuner

Alıntı yapılan: diot - 03 Temmuz 2013, 16:02:02
Ozaman kompresörü balkona koyun. yada işyeriyse dışarı alın. bir boru yardımıyla içeri çekersiniz basınçlı havayı. Dişcilerin kullandığı sistemi inceleyiniz.
Merhaba,
Yukarıdaki öneri işe yarayacak.Benim önerim başka açıdan olacak.Amatör olmama rağmen mesleğim icabı basınçlı hava ile oldukça uğraştım.3 atü 5 atü ile 8 atü arasındaki basınçlar oldukça ciddi basıçlardır.Belli disiplinlere uymadığınız takdirde oluşabilecek kazalardaki sonuçlar çok tehlikeli olabilir.Naçizane bana sorarsanız 3-5 atüyü fan motoru ile temin etmek isteyen arkadaşımın konuya uzak olduğunu farkederek yazma ihtiyacı hissettim.Profesyonel arkadaşlardan ricam ya tam donanımlı bir kompresor şeması(drug şalteri,iki adet emniyet tahliye vanaları,en son olarak da elle tahliye vanası da olan basit bir devre vermeleridir.3 atü için 1/4 buzdolabı kompresoru yetebilir ama 6-8 arası atü için 1/2 veya 3/4  kompresor gerekir.(ben 7-8 atü için 3/4 Danfoss kullanmaktayım.)
Amatör

mir_as82

peki hocam 1 bar lık basıncı anlattığım şekilde nasıl elde ebebilirim? Benim max basıncım 3 bar. 1 bar lık basıncın ihtiyacımı karşıladığını varsayarsak, bu 1 barlık basıncı nasıl elde ederim.

kudretuzuner

Merhaba,
Satın almanız hem daha ucuz hem de daha güvenli olacaktır. Ama ben imal etmek istiyorum derseniz,profesyonel arkadaşlar gerekli bilgileri sizinle paylaşacaktır. Kolay gelsin.
Amatör

seytanblack

festo'nun hava kısıcıları var onlardan kullan. 0 ve 3 bar arasında çok rahat hava basıncını ayarlarsın.