Prizden elektrik almadan elektrikli aletler kullanılabilir mi ?

Başlatan unknownperson, 07 Temmuz 2013, 19:45:51

unknownperson

Bir elektrik deneyi

Bu video hakkında ne düşünüyorsunuz . Doğrusu ben gerçekten böyle bir şey olduğuna inanmadım öyle bir şey olsa herkes kullanırdı. Bir yandan da merak ediyorum acaba var mıdır diye . Deneyemiyorum çünkü herhangi bir tehlikesi olup olmadığı hakkında bilgim yok. Sizce bu videodaki doğru mu ?

Kabil ATICI

o sadece bir film
çakmak manyetosu yüksek gerilim üretir ama akım hayır.. Bir neonu kısa süre yakar ama lambayı asla
ambar7

Mr.Java

Birara izlemiştim belgeselde.İntel kablosuz elektrik üzerinde projelerinin olduğundan bahsediyordu...

mustafa_09

Koblosuz elektrik iletimi yıllardır mümkün ve kullanılıyor. Buna günümüzde her evde bulunan adaptörlerin içindeki trafoları örnek verebiliriz. Videoya gelirsek saçma bir şey sadece gösteri için çekilmiş bir video büyük ihtimalle üçlü pirize bir yerden elektrik geliyor. Bu arada manyetoyu değdirdiği uç toprak ucu.

unknownperson

Yorumlarınız için teşekkürler , sayenizde doğru olmadığı kanısına bir kez daha vardım ve denememe gerek kalmadı.

camby

neredeyse asenkron motor bağlayıp onu çalıştıracaklar : )

teknikelektronikci

sacmaligin daniskasi, bu gibi adamlar vakit harcayipda su videoyu yapiyor ya helal olsun buda büyük bir basari :D
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

mistek

Aslında kullanmadığı zamanlarda şebekeye bağlayıp devlete satabilir :D
boş işlerin adamı ---- OHM Kanunu: I = V/R ---- Güç Formülü: P = V*I = I^2*R = V^2/R

EFESU

bu saçmalık hangi forma girmişsem karşımaya  çıkmaya başladı... neden bu kadar ilgi çektiğini anlamış değilim

unknownperson

Alıntı yapılan: EFESU - 08 Temmuz 2013, 12:56:03
bu saçmalık hangi forma girmişsem karşımaya  çıkmaya başladı... neden bu kadar ilgi çektiğini anlamış değilim
Neden ilgi çekmesin ki elektriğe zam geldikçe geliyor geldikçe geliyor , insanlar buna çözüm bulmak için böyle yollara başvurmaya kalkabiliyorlar  ;D

HexfeT

Youtube partnerliği diye bir olay var. Kendinize ait içeriği yükleyip izlenme sayısına göre para kazanmak mümkün. Hal böyle olunca izlenme sayısı odaklı (sazan avı da diyebiliriz) saçma sapan yığınla video yükleniyor. Bu videoyu hazırlayan muhtemelen köşeyi dönmüştür, bu linkten ulaşılan kanal videoyu başka bir yerden indirip kendi kanalına yüklemiş. "free energy" yazıp aratırsanız ömrünüz boyunca izleseniz bitmeyecek kadar video çıkar. Bu işler karlı. Hem video izlenme sayısı hem de gel bu işi beraber yapalım, ben parayı basayım diyebilecek keriz yatırımcı çıkma ihtimali bakımından.

Bu forumdan da gelip geçmiş bir sahıs var böyle. Adam koskoca belediyeyi dolandırmış bedava elektrik üreteceğiz diye. Belediye yetkilisi iddialar hakkında açıklama yaparken çekilmiş video var. "evet tesisi kurduk, bedava elektrik üretiyoruz" diyor adam. Tabi böyle salakça bir şeye inanıp milletin bilmem kaç yüz bin lira parasını bu dolandırıcıya kaptıracak kadar aptalız diyecek hali yok!

z

Alıntı yapılan: EFESU - 08 Temmuz 2013, 12:56:03

Bedava enerji üretimi ve sonsuz döngülü makine tasarım çalışmalarının tarihine bakarsanız nerede ise insanlık kadar eski olduğunu görürsün. (İnternette değil de bir ansiklopedide 20 kadar tasarım örneği görmüştüm)

Bir ara vaktin olursa internette araştır. Akıllara durgunluk verecek tasarımlar var. Baktığında, yahu bu gerçekten çalışır diyebileceğin tasarımları da görebilirsin. Fakat detaylı incelendiğinde hepsinin fosss olduğu görülür.

3000 li yıllarda da hala insanoğlu yaşarsa o tarihlerde de free energy çalışması yapan ahmaklar çıkacaktır.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

dnacikaya

Bu nasıl oluyor, adam yapmış birşeyler  ve Hollanda'nın Delft üniversitesinde sunum yapmış. Daha sonrada sistemin içini açıp malzemeleri göstermiş. Muamer yıldız adında bir Türk, kendisine sorulan ingilizce soruyu bile cevaplayamadı ama bu kadar kişiyi şaşırtmayı başarmış. Video 10 dakika sürüyor.

http://www.teknikvideo.net/turk-mucit-muammer-yildiz-ve-icadi.html

pisayisi

Bir insan 24 saat boyunca her saniye bu çakmağın manyetosuna bassa, ve enerjiyi kayıpsızz depolayabildiğimizi düşünsek elimizde kaç wat saat lik bir güç kaynağı olabilir ki    >:(
Murat

dnacikaya

Pisayisi hocam o çakmaklı video banada tuhaf geldi :) verdiğim linkteki videoyu izledinizmi. Gerçek olabilirmi bu video.

http://www.teknikvideo.net/turk-mucit-muammer-yildiz-ve-icadi.html