Smart Tv'de LG mi Samsung mu?

Başlatan yamak, 08 Temmuz 2013, 15:54:28

yamak

Ben biraz araştırdım da.47LA860v serisi çok güzel.İnternette yorumlara baktım codec sorunu yaşayan da yok heralde.

cdurakbasi

LG pasif 3 boyut kullanıyor Samsungun aksine ki, pasifte 3 boyut efekti ekrana göre içe doğru, aktifte  dışa doğru hissini veriyor ve pasifte yani LG nin kullandığı sistemde gözlükler evet ucuz ama bildiğim kadarıyla çözünürlük kullanılan 3 boyut tarama teknolojisi nedeniyle yarıya düşüyor...

Mucit23

Bende eve lcd alacağım. Ortalama 120 ekran civarı birşeyler bakıyorum. LG veya Samsung Bu ikisi arasında kararsızım. Her ikiside sektörde lider firmalar. Genel olarak üzmezler. Ama yinede güncel modeller arasından tavsiye edebileceğiniz modeller varımdır.

Sozuak

3d olayında içe yada dışa doğru olması çekim tekniği ile alakalı. Samsung aktif gözlüklerim var 10 tane kadar. Modelleri 3300-4100-5100 şeklinde. LG 3d 60" plazma ve epson fhd 3d projektörde kullanıyorum. Aynı film 2 ayrı cihazda hep iç yada hep dış şeklinde yani birinde içe doğru diğerinde aynı film dışarı doğru olayı da yok. Pasif Philipsle de denedim, IR  aktif gözlükle 3d DLP projeksiyonda da denedim.

LG mi Samsung mu derseniz servis şikayetlerine öncelikle bakın derim. 2 si de üç aşağı beş yukarı aynı. İstediğiniz özellikleri daha ucuza aynı kalitede sağlıyorlar mı ?
Mesela Samsung için şu eleştiri vardı ki ayarlarından elbette düzelir, renkleri abartılı gösteriyor deniyordu. Kutudan çıktığı şekilde aynen kullanan bir sürü kişi gördüm o da ayrı bir konu. Alınca ayarlarını göz zevkinize ve ortama-kaynağa göre mutlaka yapın. Gereksiz aşırı parlak kullanmayın özellikle.

Alacağınız TV modeli için  en büyük kusur banding denilen şeritlerin olması hareketli görüntülerde ve clouding denilen siyah arka planda hafif beyaz aydınlık  bölgelerin bulunması.
Ölü pikseller TV de özellikle çok parlak noktalar şeklinde değil ise göze batmaz. Bunlar işin ilginci sonradan da çıkıp zamanla da kaybolabiliyor. 2 tane samsung 26" monitörüm var tv özellikli. PC için kullanıyorum. Birinde arada çıkar sonra kaybolur başka yerde çıkar. Şu an yok mesela.

OptimusPrime

Bende ilk aldigimda almisken akilli alayim dediydim ama akli vecibelerini tam olarak kullanmadigimi soyleyebilirim sanirim. Soyleki; Netten dizi falan izliyorsan explorer her sitedeki video yu oynatamiyor. Cozum tv ye PC yi baglamak. Akilli menuyu acmak zaman aliyor. Cozumu yok, mecbur bekleyecen. Acsanda zaten akilli menunun icinde birsey yok. En azindan bana uygun birsey yok. Tv ilk actiginda akilli menunun aklinin basina gelmesi zaman aliyor. Bununda cozumu yok beklemekten baska. Youtube den birsey aktariyorsan ki en sevdigim ozelligi bu sahane birsey. Bunun disindada kullandigim da akilli denilebilecek bir ozelligi yok zaten. Bu arada bende samsung var bu dedigim seyler disinda (ki geriye birsey kalmadi sanirim) gayet memnunum.  ;D Kumanda, ekran, ses sahane calisiyor.

Bence almadan once bi dukkana girip iyice kurcala derim. Ona gore karar ver.
https://donanimveyazilim.wordpress.com || Cihân-ârâ cihân içredir ârâyı bilmezler, O mâhîler ki deryâ içredir deryâyı bilmezler ||

एक होना

Sharp tv araştırdınız mı ?

Mucit23

En iyisi dediğiniz gibi yerinde gidip kurcalamak. Benim için Temel özellikler Wifi olsun. Youtuba girsin. Telefonumun görüntüsünü aktarayım vs vs. bunlar önemli.

Cemre.

Smart TV'ye ekstra para verip eziyet çekmek mi (bazıları gerçekten çok yavaş çalışıyor, tepkisellikleri çok düşük) ya da Aptal TV alıp aradaki farkla (ne kadar fark eder bilmiyorum, bakmak lazım) düzgün bir Android TV Box, Apple TV vb. medya cihazı almak mı? deyip artırıyorum...

Sozuak

Smart kısmı çok yavaş evet. En basit ama görüntü kalitesi iyi tv yada monitör alıp haricen kullanmak daha iyi. Demode olan kısmı (uydu alıcısı yada smartbox) değişir yola devam edilir.

Erol YILMAZ

TV Alırken, zaten bunlar çocukluk döneminde, olsa olsa kendini akıllı zanneden TV yapmışlardır deyip, Aptal TV aldıydım.

Akıllandırmak için dışardan bi PC yada medya cihazı takmak bence çok daha mantıklı...

Firzen

Kararsız...

Mucit23

LG 49sk7900pla aldım. Genel olarak özellikler birbirine benziyor zaten. Bakalım üzmez inşallah.

Sozuak