Smart Tv'de LG mi Samsung mu?

Başlatan yamak, 08 Temmuz 2013, 15:54:28

yamak

Smart tv'de bu iki markadan hangisini önerirsiniz?Normalde samsung'tan yanaydım ama lg'nin akıllı kumandasını ve dual play özelliğini görünce acaba lg mi demeye başladım.Tamam samsung da el hareket olayı var ama lg nin akıllı kumandası ile kontrol daha kullanışlı geldi bana.Siz ne önerirsiniz?

fractal

kesinlikle lg.bilenler bilir.fiyat ve performans lg.
Restantum cogniscutur Quantum deligutur

Logan

Samsung aldım. Çok memnunum. Tamam fiyat olarak LG'den pahalı ancak bu sektörde lider marka Samsung'tur. Çevremdeki hemen hemen herkese Samsung aldırdım. Hepsi de çok memnunlar.
İmza.

polleme

Bende de Samsung var ve memnunum. Ama gördüğüm LG modelleri ve o kumandaları gerçekten iyi. Bugün tekrar alsam LG alabilirdim.

fractal

hocam bende lg aldırdım hepsi cok memnunlar.samsungda 3 boyut nasıl bilmiyorum..
Restantum cogniscutur Quantum deligutur

polleme

Samsung'da iki boyutlu olan yayını üç boyutlu hale çevirdiğinizde gözlükleri ile tatmin edici düzeyde üç boyut hissi alabilmek mümkün. Yayın 3D olunca zaten görüntü muhteşem oluyor. Tabii olay sadece TV değil, firmaların arka planda SmartTV menülerinden nasıl olanaklar sağladıkları ve içerik de çok önemli. Buna da bakmak gerek.

makdeniz

iki markanında televizyonları iyi ama illa birisini seçeceksek Samsung
Karanlık olmadan aydınlık, Ölüm olmadan yaşam mantıksız.

ayhani

Ben böyle bir durumda iki haftaya kuluçka dönemi geçiririm.

Önce internettten bol bol LG-SAMSUNG-PHİLİPS vb  markalardan en iyi fiyat-performans gösteren modellleri aratırırım, mutemelen bu arada inciğini cıncığını öğrenip satış temsilcilerinden 3-4 kat bilgi sahibi olurum. Sonra beğendiğim modelleri eleye eleye 4-5 model çıkarırım ve bunları bulunduğum ildeki tekno marketlerde varsa incelerim. Sonra nihayet birini alır rahatlarım :)

Ama LG iyidir SAMSUNG  iyidir diye birine sarılmazdım. Hatta azcık milliyetçi davranıp VESTEL-ARÇELİĞEDE şans tanırdım.

NOT: SAMSUNG'u ilk duyduğum çocukluk zamanımda SAMSUN'da üretiliyor sanmam her ismi geçtiğinde hafif bir gülümseme uyandırır bende.
En iyi bildiğim şey hiçbir şey bilmediğimdir.

polleme

Alıntı yapılan: ayhani - 08 Temmuz 2013, 17:27:16
Ben böyle bir durumda iki haftaya kuluçka dönemi geçiririm.

Önce internettten bol bol LG-SAMSUNG-PHİLİPS vb  markalardan en iyi fiyat-performans gösteren modellleri aratırırım, mutemelen bu arada inciğini cıncığını öğrenip satış temsilcilerinden 3-4 kat bilgi sahibi olurum. Sonra beğendiğim modelleri eleye eleye 4-5 model çıkarırım ve bunları bulunduğum ildeki tekno marketlerde varsa incelerim. Sonra nihayet birini alır rahatlarım :)

Ama LG iyidir SAMSUNG  iyidir diye birine sarılmazdım. Hatta azcık milliyetçi davranıp VESTEL-ARÇELİĞEDE şans tanırdım.

NOT: SAMSUNG'u ilk duyduğum çocukluk zamanımda SAMSUN'da üretiliyor sanmam her ismi geçtiğinde hafif bir gülümseme uyandırır bende.

Ben genelde öyle yapaım zaten. Bu süreçte gördüğüm, LCD-LED TV konusunda Samsung ve LG'nin açık ara önde olduğu. Bu kadar bariz fark olunca milliyetçilik biraz ikinci planda kalıyor. Kimse milliyetçi davranacağım diye tatmin edici bir avantajı olmayan bir seçeneceği tercih etmez. Ben zamanında iyi Arçelik'çi (evimde hala en az 3-4 Arçelik beyaz eşya var) ve Sony'ci idim ama bugün dünya farklı, yarın daha da farklı olacak.

erkan614

sony smart tv hepsinden iyidir sebebi ise sahte renkler yok tamamen gerçeğe yakın bir tonlama yapıyor
ama aynı özelliklerdeki lg ve smsunga göre fiyat 2 katına yakın
samsung teknoloji olarak lg den 1 adım önde hep
karar verirken tv nin estetik duruşu dış çerçevesi kumandası harici aksesuarlarının kalitesi ve fiyatını iyi analiz et

ayhani

Alıntı yapılan: polleme - 08 Temmuz 2013, 17:32:29
Ben genelde öyle yapaım zaten. Bu süreçte gördüğüm, LCD-LED TV konusunda Samsung ve LG'nin açık ara önde olduğu. Bu kadar bariz fark olunca milliyetçilik biraz ikinci planda kalıyor. Kimse milliyetçi davranacağım diye tatmin edici bir avantajı olmayan bir seçeneceği tercih etmez. Ben zamanında iyi Arçelik'çi (evimde hala en az 3-4 Arçelik beyaz eşya var) ve Sony'ci idim ama bugün dünya farklı, yarın daha da farklı olacak.

Düşünce olarak uzak değiliz. Yanlış anlaşılmasın kimseye arçelik vs alın demiyorum.
Sharp tvlerede çok iyi diyor.ar. fakat büyük boy tvleri varmış ve pahalıymış.
En iyi bildiğim şey hiçbir şey bilmediğimdir.

CaFFeiNe

bende LG 42" 620s var 3d smart vs, bana sorarsanız smart tv olayı bişiye benzemez (yanlış anlaşılmasın rakiplerine göre iyi/kötü diye değerlendirmiyorum) hiçbir şey tv ye bağlı bir laptopun yerini tutmuyor, nette gezeyim deseniz tarayıcısı abuk subuk hareketler yapıyor, 3D deseniz pek fazla kullanmıyorum 7 ay oldu alalı 2-3 tane film ancak bakmışımdır, digitürk hd olmasına rağmen

keşke üreticiler misal bu 46" ama düz televizyon 42" + 3d + smart tv ile aynı fiyat deseler hemen büyük olanı alırdım, ama malesef onlarda uyanık :) koy içine yazılımı 3d+smart kakala :)

ipek

LG 42" 660s var rüya gibi ,DTS mevcut 3D şarj falan gerektirmeyen direkt plastik gözlükler,logitech'in hangi ürününü takarsan tanıyor,umurumda değil tek eksiği Skype yok.mp3 hayatta dinlemem orta dalga gibi ses ham müzik dinlerim Wave LG bunu decode edebiliyor samsung hala bekliyor,elbet yapar yarış bu tabi birde FLAC decode etse yemede.......... ;D

Bundan evvelki TV 40' Sony idi iyi dost'tu fakat onu özlemiyorum çünki DVBC kart takılamıyordu.

Burak B

"... a healthy dose of paranoia leads to better systems." Jack Ganssle

polleme

Görüldüğü üzere arada başka marka yorumları gelse de neredeyse tüm forum kullanıcıları LG ile Samsung arasında bölünmüş durumda. Bugün için bu iki marka arasında uygun boyut, özellik ve fiyata sahip olanını seçmek gerektiği görünüyor.