Xcode buton uzerine ozel text / cafcafli buton

Başlatan z, 14 Temmuz 2013, 20:17:35

z

Xcode da buton uzerine matematik sembol yerlestirmek istiyorum.

Eger aradigim sembol karakter setinde varsa butona text deger olarak bunu yerlestirmeliyim.

Fakat klavyede gorunmeyen karakterleri nasil yazacagimi anlayamadim.

Buton uzerine resim ekledim fakat resim tusun oval koselerin disina tasti belki de ben beceremedim.

Text olarak buton uzerine kalvyede mevcut olmayan karakterler nasil yazilir?

Cok farkli stillerde buton nasil yapilir?
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

Ersin

Buton tipini custom seç , resme gelince "fit to ..... " gibi sürü ile seçeneek ler var,onlardan biri mutlaka işini görür.

z

Sans eseri buldum.

Klavye uzerinde gorulmeyen ozel sembolleri alt tusuna basili iken diger tuslara basarak elde edebiliyoruz.
CAPS LOCK in on yada off olmasi uretilecek sembolun de farkli olmasina neden oluyor.

Ornegin  alt t ye basinca karekok sembolu cikiyor.  √

z

Mouse kursoru ekranin en ustune getirip ekran disina tasmaya zorladiginizda tepede beliren barda Edit menude en altta Special Characters diye bir alt menu var.

Bu menuye girdigimizde inanilmaz sayida ve cesitte karakterler cikiyor. Bunlari mouse ile surukleyip hedef alana koyabiliyoruz.

Ornegin asagidakiler gibi.

∅∆⊆⨊◀❉⎛⎞♞♥

teknikelektronikci

hocam bu ne hizdir , yetisemioruz , casio hesap makinesi yoldami ?

mesaj birleştirme:: 17 Temmuz 2013, 10:15:18

Alıntı yapılan: z - 16 Temmuz 2013, 00:51:35
Mouse kursoru ekranin en ustune getirip ekran disina tasmaya zorladiginizda tepede beliren barda Edit menude en altta Special Characters diye bir alt menu var.

Bu menuye girdigimizde inanilmaz sayida ve cesitte karakterler cikiyor. Bunlari mouse ile surukleyip hedef alana koyabiliyoruz.

Ornegin asagidakiler gibi.

∅∆⊆⨊◀❉⎛⎞♞♥

isde bu yüzden MAC ;)
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

z

Evet hesap makinesi yolda. Fakat önümde çok engel var.