MAC bilgisayari cokertmek

Başlatan z, 18 Temmuz 2013, 01:24:40

z

MAC de cok yeniyim ve su anda dosya silmeye bile korkuyorum.

Bir uygulamayi silersem nasil geri kazanabilirim?

Bir seyleri silerek isletim sistemine zarar verebilirmiyim? (Isletim sistemi nerede, klasorlerinin adi nedir onu dahi bilmiyorum)

Ozellikle yapilmamasi gereken tehlikeli seyler nelerdir?
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

Kabil ATICI

Çalışma dosyalarını ikinci diskte tuttuktan ve elinde sistem ve uygulama yükleyicilerin olduktan sonra sıkıntı olacak bir durum yok. En kötü ihtimalle sistem yüklemeyi öğrenirsin.!
onun da kolayı var.
http://www.bilkom.com.tr/tr/destek/apple-destek/yazilim-destek/mac-os-x-leopard/kurulum/

Yeter ki bir dosyayı şifreleyip de şifreyi unutma..

Windowta yapabildiğin şeyleri bir şekilde bu sistemde de yapabilirsin. Sadece biraz farklı.
ambar7

ylmz

Mac kolay kolay çökmez endişe etme o konuda ne kullanıyorsun g3 ? g4 ?
Regülatör Dns Trafo | Regülatör | Redresör | Ups

Ersin

Alıntı YapMac kolay kolay çökmez endişe etme o konuda ne kullanıyorsun g3 ? g4 ?
G3/4 değil G5 ler 2007 den beri Intel işlemci ile değiştirildi.

z

Alıntı yapılan: ylmz - 18 Temmuz 2013, 08:50:02
Mac kolay kolay çökmez endişe etme o konuda ne kullanıyorsun g3 ? g4 ?

Kullandığım makine Mac mini diye geçiyor. Intel işlemci kullanıyor.

Bugün dikkatimi çeken bir MAC Pro ise gerçekten sanat eseri. http://www.apple.com/ie/mac-pro/

Mousun scroll tekeri ile MAC'ı soyun ne demek istediğimi anlayacaksınız.

Logan

Her şeyi anladım da 25cm'e 16cm'lik yere bu kadar özelliği nasıl sığdırmışlar? Pes. Resmen sanat harikası.
İmza.

Kabil ATICI

Uzunca bir süre sloganları "Farklı Düşün" oldu.
ambar7

islergucler

Burak B

Hayat anlamsız gelmeye başladı. :) Iphone5 PCB' sini gördükten sonra bunların olacağı belliydi.
"... a healthy dose of paranoia leads to better systems." Jack Ganssle

kralsam

Hocam bildiğim kadarı ile çökemiyormuş.. :) Bilgisayar programcılığında okuyan bir arkadaşım öyle demişti. Bozmak için elinden geleni yapmıştı ama sanırım pek bozulan bir sistemi yok. Tasarımdan belli zaten :)

Mühendisliğe yeni başlamışken bıraksakmı.. ?? :D

teknikelektronikci

bir gün herkez MAC li olacak :)
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

gumush

terminal altinda
su
sifreniz
cd /
rm - rf

sanirim cokertebilir emin degilim :)
Hikmet Gumus  izmir

Yuunus

Yetkili bir kullanıcı ile sistem dosyalarını bozarsanız sistem çöker. Örneğin Fedora yetki kısıtlaması yapmak için root yetkili masaüstü kullanıcısını (Fedora 6 ile sanırım) kaldırdı artık sadece konsoldan erişebiliyorsunuz, takip edenler hatırlayacaktır. O yuzden sistem çökmez hikayesini çok dinledik hepsi şehir efsanesi. tabi bilgisayarda ne yaptığınızla alakalı bir durum bu: face, tweet yada ofis vb. işlemleri için kullanıyorsanız korkmayın hiç bişi olmaz. ama bir donanım için sürücü filan yazıyorsanız artık siz düşünün.

emrahmrcn

Dosya yerleşimleri linux , çökebilir. Yanında gelen dvd ler ile geri alabilirsiniz. Bir programı kaldırmak için çöp tenekesine sürükleyip bırakmak yeterli.
Benim yaradılışımda bir ayrıcalık varsa o da TÜRK olmamdır. M.K ATATÜRK

z

Dun Intel I7 islemcili MAC yaklasik 16 saat full calisti. Bir ara sicakligini elimle kontrol edeyim dedim.
Aluminyum govde nerede ise buz gibiydi.

Uzerindeki islemci isinmiyorsa grafik islemci de mi isinmiyor?

Sagindan solundan cikan havaya bakayim dedim  hava da cikmiyordu.