Bilgisayar güç kaynağı tavsiyesi

Başlatan JKramer, 20 Temmuz 2013, 15:20:50

JKramer

Merhaba,

Yaklaşık sekiz yıllık masaüstü bilgisayarın güç kaynağı bozuldu. Kasa Aopen B26 (B27 de olabilir, emin değilim), kasayla gelen güç kaynağı 400W. Tercihen Vatan bilgisayar'dan (yakınlarda olduğundan) bir güç kaynağı önerebilir misiniz?

Donanım o dönemden kalma; Amd 3500+, 6600 gt'li bir ekran kartı, sabit disk,optik sürücü, vs.

JKramer

kantirici

Bence o sistem için bir bilgisayarcıdan ikinci el 15-20 liraya bir güç kaynağı alın.

dijital74

Alıntı yapılan: kantirici - 20 Temmuz 2013, 17:15:11
Bence o sistem için bir bilgisayarcıdan ikinci el 15-20 liraya bir güç kaynağı alın.

Katılmıyorum. Güç kaynağını adamakıllı birşey alırsa bunun üzerine ileride yeni bir pc inşa edebilir.

kantirici

Alıntı yapılan: dijital74 - 20 Temmuz 2013, 21:08:36
Katılmıyorum. Güç kaynağını adamakıllı birşey alırsa bunun üzerine ileride yeni bir pc inşa edebilir.

Elbette, buda bir alternatif.

Kabil ATICI

Bence bilgisayarın en önemli parçası güç kaynağıdır. Güç kaynağı düzgün olursa,  sıcak hava, soğuk hava fark etmeden bilgisayarı besleyebilir. Elektrik kesintilerinden veya dalgalanmalarından bilgisayar bileşenlerini korur. En önemli bilgisayarın ana kartı üzerindeki kondansatörlerin patlamasına engel olur.
Hatta kondansatörler sızıntı yapsa bile bilgisayarın çalışmasını sürdürmesine yardımcı olur.

Onun için üç kuruş kar edeceğim diye bilgisayarı riske atmanın bir manası yok.
ambar7

rree

xilence xp500  birine daha yeni aldık  sessiz çalışıyor. Kabloları yumuşak ve uzun tutulmuş.

300 watın üstüne çıkınca fiyatlar birden değişiyor. Ben daha önce kendi bilgisayarıma 700 watt  güç kaynağı alınca fakat markasını dikkat etmedim ne oldu. Bilgisayardan birden ses kesildi. Yıllardır fan gürültüsünü çekmişim.

sezgin05

Mümkünse TL494 tabanlı bir SMPS alınız.AMD tabanlı bir anakartımda arızalı PS nin yerine aldığım, yeni bir PS bir sürü sorun çıkarmıştı. Farkettimki SMPS çipi UC3843 veya 3845 gibi bir şeydi.Başka bilgisayarları çalıştırıyor ancak benim AMD (Epox) anakartımı çalıştırmamıştı.Üstelik çıkış voltajlarıda yerinde idi.

JKramer

Cooler Master stokta yoktu, Xilence XP400 aldım. Anakart Epox, çalışmada herhangi bir sorun yok.

newlife

tak bir termaltek bak keyfine derim.