Dremel Matkap

Başlatan mustafa6106, 12 Ağustos 2013, 21:31:46

mustafa6106

Dremel markalı hobby matkap en uygun nereden alınır? ya da  benzer kalitede-özellikte ürün öneriniz varmıdır?

muhittin_kaplan

:5 yildir einhell kullaniyorum

mistek

boş işlerin adamı ---- OHM Kanunu: I = V/R ---- Güç Formülü: P = V*I = I^2*R = V^2/R

cann

PCB de kullanacaksanız küçük mandreni ve 3.2 den 0.8 mm ye değişen 5 matkap ucunu almayı unutmayın.

mistek

Alıntı yapılan: cann - 12 Ağustos 2013, 23:01:07
PCB de kullanacaksanız küçük mandreni ve 3.2 den 0.8 mm ye değişen 5 matkap ucunu almayı unutmayın.

kesinlikle.

Ayrıca delme tezgahınıda alabilirsiniz.
boş işlerin adamı ---- OHM Kanunu: I = V/R ---- Güç Formülü: P = V*I = I^2*R = V^2/R

metaltrrocker

Bu kadar pahalı bir matkap almaya gerek varmı ucuzlardan ne farkı var bunların?

pea

Dremel 300 matkap ve Workstation tezgaha sahibim. Genel hobi amaçlı alıyorsanız Dremel'in üstüne yok. Ama pcb odaklı ise çok pahalı. Sırf matkap fiyatına başka markalarda komple set alınabiliyor. Pcb çok ağır bir iş olmadığı için öyle ahım şahım bir fark da olmaz.
Dremel'in tezgahı çok dandik, hassas işler için uygun değil. Küçük deliklerde sorun çıkarıyor.
Proxxon'lara bakın derim. Sehpası çok kalitelidir, profesyonel makine üretirler. Dremel gibi hobici işi değildir.

frat

Ben de dremel kullanıyorum, lisedeyken babama hediye olarak aldırmıştım üzerinden 7-8 sene geçmiş hala ilk günkü gibi..:)
Tavsiye ederim.

Proxxon'ların wattları biraz daha düşük ve aparatları da biraz daha pahalı oluyor genellikle.
DataCNC ve Robotus Mühendislik Kurucusu // https://www.robotus.net & https://www.datacnc.com

mustafa6106

einhell'e de baktım fena değil. kullanacağım matkap hem kart için hem kesme için kullanmak isityorum . dremell einhelle göre pahalı. einhell sağlammıdır sorun çıkarırmı?

muhittin_kaplan

Defaten Yazdım,
5 Yıldır Kullanıyorum.
(Ben Olsam Yukarda Linkini verdiğimi Alırdım 49tl, Bende Einhell i ozaman o fiyata almıştım. Ananın Rengi bile Aynı, Sarı)

mesaj birleştirme:: 14 Ağustos 2013, 00:42:56

Burda Vermemişim Ben linki :) Kaç Konu Var Bunun Hakkında

mesaj birleştirme:: 14 Ağustos 2013, 00:44:28

hepsiburada->Bavaria BMG 135 Kit Hobi Alet Seti 45 Parça

skara1214

Alıntı yapılan: muhittin_kaplan - 14 Ağustos 2013, 00:42:21
Defaten Yazdım,
5 Yıldır Kullanıyorum.
(Ben Olsam Yukarda Linkini verdiğimi Alırdım 49tl, Bende Einhell i ozaman o fiyata almıştım. Ananın Rengi bile Aynı, Sarı)

mesaj birleştirme:: 14 Ağustos 2013, 00:42:56

Burda Vermemişim Ben linki :) Kaç Konu Var Bunun Hakkında

mesaj birleştirme:: 14 Ağustos 2013, 00:44:28

hepsiburada->Bavaria BMG 135 Kit Hobi Alet Seti 45 Parça
delme uçlarını nerden alıyorsunuz?1mm den aşağısını hepsi buradada bulamadım.Birde sehba olarak birşey kullanıyormusunuz?
Herkes ölür ama herkes gerçekten yaşamaz

muhittin_kaplan

Hocam Elimde Adetli
http://www.malzememarket.com/index.php?action=special&product_list_main=&category_main=101
olarak bunlardan Mevcut, Ama Yok Ben Normal Kullanmak İstiyorum Diyorsanız Bir Adet Mini Mandrene Bakar Çözüm.

mesaj birleştirme:: 14 Ağustos 2013, 01:01:11

Delme İçin Sehpa Kullanmıyorum

dijital74

Eğer uygun mandren ve pensetleri kullanırsanız piyasada satılan her türlü matkap ucunu kullanabilirsiniz. Dremel 3000 ve workstation tezgahını kullanıyorum. Pcb için heves etmiştim. Güzel bir alet. Tavsiye ederim.

izzethoca

4 yıldır dremel 300 kullanıyorum çok memnunum delme işini sehpa ile değil uzatma şaftı ile elle yapıyorum daha pratik oluyor. Ayrıca dremel alacaksan .3mm 4mm uç takılabilen özel mandreni var öneririm. İlk 50-100 delşkten sonra elin alışır ve daha hızlı delersin. Ayrıca alcağın aparatlarla başka işleride pratik olarak yaparsın E- hırdavat sitesini bi incele.