HC05 promlemlerim...

Başlatan serdararikan, 21 Ağustos 2013, 22:47:51

MrDarK

evet TX veya RX aslında RX hattını direnc ile pull up yapabilirsiniz. Ben bi şekilde o sıkıntıyı çözmüştüm ama net hatırlamıyorum :) genelde bir süre sonra modül kendini buluyor. sürekli verdiği cevapları kontrol edebilirsin :)
Picproje Eğitim Gönüllüleri ~ MrDarK

serdararikan

sürekli kontrol ediyorum ama saçmalamaya devam ediyor.polariteyide değiştirdim.yapmaya çalıştığım şey basit aslında.

aktif cihazların adreslerini tesbit ettim.bu adreslere dahip cihazların bluetooth isimlerini listelemeye çalışıyorum.ama malesef olmuyor.ççünkü cihaz aynı ismi 4-5 defa gönderiyor

LukeSkywalker

aynı modülü bende hem slave hem master olarak kullandım. Belirttiğiniz sıkıntıların hiç birisini yaşamadım. 5V-3.3V dönüşümünüzde sıkıntı olabilir mi acaba hocam?

serdararikan

Alıntı yapılan: LukeSkywalker - 01 Eylül 2013, 16:12:57
aynı modülü bende hem slave hem master olarak kullandım. Belirttiğiniz sıkıntıların hiç birisini yaşamadım. 5V-3.3V dönüşümünüzde sıkıntı olabilir mi acaba hocam?

olamaz çünkü modülü 3.3v luk işlemci ile geril bölücü olmadan kulanıyorum

LukeSkywalker

Modülün default şifresi 1234.
Slave modda iken modülün AT moda geçmesi için hiç bir cihazla eşleşmemiş olması gerekir.
Datasheet burada.
Şu arkadaş ta baya bi incelemiş modülü.

serdararikan

Alıntı yapılan: LukeSkywalker - 01 Eylül 2013, 16:35:08
Modülün default şifresi 1234.
Slave modda iken modülün AT moda geçmesi için hiç bir cihazla eşleşmemiş olması gerekir.
Datasheet burada.
Şu arkadaş ta baya bi incelemiş modülü.

modülü kullanıyorum zaten.kullanımda bi sıkıntı yok.

modülü tekrar tekrar PC de denedim.PC de 1 kere bile sapıtmadı.aynı komutları PIC den gönderiyorum.veriler 3 er 5 er geliyor.

MrDarK

3 veya 5 defa gelmesi hiç durmadan gelmesinden iyidir derim :D Bana hiç durmadan sürekli gönderiyordu :)

Bence siz bu modülü kullanmayın :D

serdararikan

serdararikan

modülle ilgili bir problem daha keşfettim. eşleşmiş bir cihazı pair listten

at+rmaad

komutuyla silmenize rağmen o cihaz modülle iletişim kurmaya devam edebiliyor.

MrDarK

Bu tarz problemler yaşamamak için cihazı her seferinde tekrar konfigure edin derim ben. Nitekim ben her stat değiştirmek istediğimde cihazı fabrika ayarlarına çeviriyorum yazılımsal kod ile :) ORGL olacaktı koduda.

Diğer mesajımdada herhangi bir ima yoktu :) Bence kullanmayın dedim o kadar bu kadar sıkıntılı bir ürün daha neler açar bilinmez. Control aygıtı ile açıklarını iyi yalıtmanız gerekiyor.

serdararikan

Alıntı yapılan: MrDarK - 07 Eylül 2013, 09:52:27
Control aygıtı ile açıklarını iyi yalıtmanız gerekiyor.

kesinlikle katılıyorum.bu modül başıboş bırakmaya gelmez.