pic18f4550 8x8 rakamları tanıtma ve arayüz ile degistirme.

Başlatan aliozcansuren, 26 Ağustos 2013, 04:41:27

aliozcansuren

Öncelikle merhabalar..
Arkadaşlar pic18f4550 ile 8x8 matrix ledlere 0dan9 a kadar rakamları  tanıtıp arayüz programı ile dilediğim zaman usb ile bağlanıp değiştirmek istiyorum. Yardımcı olabilirmisiz. Şimdiden teşekkür ederim.

Gökhan BEKEN

Yardımcımcı olabiliriz da bizim size yardımcı olabilmemiz için sizin bize yardımcı olup ne konuda yardım istediğinizi belirtmeniz gerekiyor.
Ödev mi bu? Dil belli mi? Hangi aşamaya kadar ilerlediniz, şu ana kadar geldiğiniz noktayı yazarsanız, cevaplar gelir.
Özel mesaj okumuyorum, lütfen göndermeyin.

aliozcansuren

Kendi Tasarımımla bir led pano yapıcam. Şuan isis te çizimlerini yapıyorum. Delphi programı kullanabilirsem iyi olur Delphi biliyorum.. Satılık panosu olcak örnek olarak Fiyat sabit yanıcak Fiyat = 8x8 4 tane yanyana olucak. istedigim zaman fiyat tutarını değiştirmek istiyorum..
  Satılık
Fiyat ____ Yaş ____
Alt cızgılı yerler degismesi lazım. umarım anlatabılmısımdır :S olmassa isiste bitirince koyarım :)

muhittin_kaplan

aliozcansuren

muhittin_kaplan

bence önce herhangi bir dille (delphi biliyorsan C olabilir)
herhangi bir Mikrodenetleyiciye (18f4550 demişsin) ufak tefek işler yaptır. (örneğin led yak söndür, butonların durumunu kontrol et, sayıcı yaptır)
sonrasında kolay yol olan RS232(seriport) ile PC ve Mikrodenetleyiciyi iletişime geçir.
Sonra Başla Bence..

Gökhan BEKEN

Alfabeyi bilmeden okuma yazma öğrenmeye benziyor sizinki. Muhiddin hocamın dediğini yaparsanız sizin için daha kolay olur.
"En ileri giden ok, en geri çekilmiş yaydan çıkar."
Özel mesaj okumuyorum, lütfen göndermeyin.

muhittin_kaplan

"En ileri giden ok, en geri çekilmiş yaydan çıkar."
güzel söz. kaydettim.

aliozcansuren

Teşekkür ederim doğru söylüyorsunuz. Dediklerinizi yapıcam.

dnacikaya