%100 Hidrojenle Çalışan Araba Projemi Takdim Ediyorum

Başlatan cilekespilot, 27 Ağustos 2013, 16:55:21

ibo1973

Alıntı yapılan: cilekespilot - 29 Ağustos 2013, 22:41:16
Arkadaşlar sonradan biraz olumsuz yorumlar geldi,bazı arkadaşlarımız beni düşünerek farklı projelere çekmeye çalışmış.Tabi ki bu beni yıldıracak değil,yıllarca ailemin ve çevremin desteğini alamadan,mantıklı projelerim konusunda dalga geçilen bir şahsiyet oldum.

Yaptığım hesaplar %100 verim ile düşündüm. Araç 4.30 Saat gider demiştim,ısı kaybı olsun,kaçak,güneşsizlik ne varsa koyalım sistem % 50 verim ile çalışsın.Bizim için yine sorun değil,çünkü enerjimiz güneşten geliyor.Bazı arkadaşlar aracın aküsünün buna yetmeyeceğini yazmış.Sanırım projemi detaylı incelememişler,Araçta 150W güneş paneli ve 105 Amper akü bulunacak,tekrar hatırlatayım.Şarj dinamosu 2cil kaynak olacak,hatta onu bile kullanmayabilirim.
Bu iş üzerinde ısrarcı olacağımı söyleyeyim,hepinize hayırlı günler dilerim,yorum belirten herkese teşekkürlerimi sunuyorum.
Saygılarımla

Bakınız arkadaşlar,verdiğim adresten inceleyin isterseniz.İşe yarar mı yaramaz mı gerisi sizin kararınız.
http://online.tpe.gov.tr/EPATENT/servlet/PreSearchRequestManager

Başvuru Numarası   : 1998/02107 Buluş Başlığı
İçten yanmalı motorlarda elektroliz yöntemiyle verimi arttıran tertibatta yenilik.

Başvuru Numarası   : 2001/00816 Buluş Başlığı
Hidrojen ve oksijen üreteci

Başvuru Numarası   : 2003/01426 Buluş Başlığı
Taşıtlarda motora ek yakıt sağlayan cihaz.

Başvuru Numarası   : 2005/00740 Buluş Başlığı
Yakıt tasarruf düzeneği.
Buluş Özeti
Buluş, içten yanmalı motorlarda, suyun elektroliz yöntemi ile hidrojen (H) ve oksijen (O) bileşenlerine ayrıştırarak yanma reaksiyonuna sokulması ve yanma veriminin artırılmasını sağlayan bir düzenektir.

Başvuru Numarası   : 2009/00525
Buluş Başlığı
Hidrojen yakıt tasarruf ve performans cihazı

Buluş Özeti
Bu buluş, yanma kabiliyeti yüksek olan hidrojen gazını, hidrojen-oksijen gazları karışımı üretip yanma odasına göndererek hidrojenin alev hızının yüksek olması özelliğinden yararlanarak yakıtın yanma verimini artırıp yakıt tasarrufu sağlamak amacıyla geliştirilmiştir Cihaz üzerinde bir adet su deposu (1), bir adet elektroliz kabı (2), bir adet çözelti deposu (3), bir adet elektronik kontrol kartı (4), bir adet sirkülasyon pompası (7), bir adet soğutma radyatörü (6), bir adet fan (5), iki adet çek valf (tek yönlü vana) (8), çözelti doldurma pompası (9), hidrojen-oksijen çıkışı (10) ve bir adet LCD ekrandan oluşmaktadır. Sistem devreye alındığında su deposunda (1) su olup olmadığı, çözelti deposunda (3) çözelti olup olmadığı, sistemin kaçıncı kademede çalıştığı ve kaç amper akım çektiği devre dışı kaldığında çalışmadığı elektronik kontrol ünitesinden (4) LCD ekran vasıtasıyla yazılı olarak kullanıcıya bildirilir.

------------------------------------------------------------------------------------

Ben kimseyi ikna etmeye çalışmıyorum.Kendim bu konuda ikna olduğum için bu yola çıktım.Verim konusu tartışılır ama başarılı olacağı aşikar.Allah nasip ederse bu işin sonunu getireceğim.

Hidrojen yanma reaksiyonu sonucunda tekrar su meydana getirir.Ayrıca dünyada TATLI SU sıkıntısı bulunmakta,yani tuzlu suyu da kullanabiliriz,hatta daha iyi olur.Bu bölümde aklınıza hiçbir soru takılmasın,sıkıntı yok :)

ben şahsım adına başarılı ol yada olma fark etmez denemeni canı gönülden desteklerim kimin ne dediğinin bir önemide yok aslında önemli olan senin ne istediğindir gçemişteki dahilerin çoğunu acayip lakaplar takılmıştır araştırabilirsiniz çok zengin olmuş zamanında uçuk görünen projeleri ortaya atıp başarılı olan kişilerdir ancak belki milyar kişi uçuk proje ortaya atmış denemiş bunlardan içinden 1-2 tanesi başarılı olmuştur mesele denemenizdir size sabır ve kolaylıklar dilerim.

papsukkal

olası konularda nadiren konu bu kadar uzuyor. ama ne zaman birisi (üç kağıtçı da olabilir, az bilgili de olabilir ya da uçuk fikirli v.s.) aykırı görünen bir fikir ile gelse herkes bir olup cephe alıyor. garip bir durum. en fazla yapar uğraşır, başarır yada başaramaz. bu arada birçok şey öğrenir. matematik te buna dahildir. ama herkes bir olmuş adamı vazgeçirmek için zaman zaman hakarete varan ifadeler sarf edilmiş.

zamanında da hezarfen'e "uçmak kim, insanlık kim? zinhar günah" demişlerdi. adamın akıbeti belli değil. şimdi havacılık sektörünün neresindeyiz?

benca (bu da ağır kaçacak. şimdiden herkesten özür diliyorum.) matbaanın yasaklanmasını sağlayan zihniyetten bu 6 sayfa yazının bir farkı yok.

siz fikirlerinizi söyleyin, adamın kendi zamanı, kendi parası. yapsın başarsın yada başaramasın.

LukeSkywalker

Bir fikrim var elbette ama olur veya olmaz demek istemiyorum.
Yeni bir şey yapmaya kalktığınızda olmaz diyenlerin sayısı, olur diyenlerden her zaman fazla olacaktır. İsterseniz deneyin.

muhittin_kaplan

Luke Bu konuda haklısın.
Yaşadıklarımdan Öğrendiğim Birşey Var Demiş Şair.
ilk zamanlar öyle oluyor,eğer dediğiniz birkaç şeyi başarırsanız, Sonrasında Böyle bir cümle kurduğunuzda akıllarında "yapar la bu yarı deli bu adam" beliriyor.

ibo1973

Bir Zamanlar Bir Arkadaşım Vardı Bilgisayar kulanmayı çok çok iyi bilirdi markaya gerek yok yurt dışında çok populer bir markanın genel müdürü türkiye distirburutorunu ziayarete geldiğinde disturburutor aracılığı ile bu arkadaşı tanıştrıdılar yur dışı firmanın müdürü ile firmada japon firması arkadaşı övdüler övdüler övdüler arkadaşta kendisini tabi öyle zannediyor gerçekten o dönemde bilgisayar kulanma anlamında iyi arkadaş neyse japon müdür dinlemiş dinlemiş dönmüş disturburutore sormuş bu kadar övdüğünüz adam şimdiye kadar ne icat etti demiş :) cevap hiç bir şey sadece bilgisayar kulanmyı çok çok iyi biliyor okadar ( hikayeye vakıf olan benim arkadaşım olur anlatan ise onun ve benim ortak arkadaşım yanlışlıklar olabilir zaman girdi araya hafızamız anlatım şekilleri vs )

şimdi burda sürekli fikir beyan ediyor bazıları olmaz illaki diye tamam olmayabilir belki olabilirde olması imkansızmı ? şuanki düşündüğü şekilden farklı düşünerek yada yaparak yada değişikler ekleyerek ? ben ve bir kaç arkadaş diyoruz ki tamam size göre olmayabilir matematikte bazı noktalarda olmaz  diyor olabilir ancak bunlar bazı yerlerde çalışma ile değiştirilip matematiğe uyucak şekle getirilebilir sadece aklınıza şu anda gelmiyordur sonuçta çalışılmasından çalışanada burda çalışma diyenlerede bir zararı olmaz çalışan arkadaş en kötü ihtimal yapamaz ama bu esnada bi dünya şey öğrenir belki bir sonraki denemesinde değişik düşünmesine vesile olur farklı bir dizayn yapar yada yapmaz her ihtimal olabilir onun için arkadaş zaten burdakilere yapılırlığını sormamış. olur yada olmaz onun bileceği bir şey olurluluğunu artırıcak fikri olan beyan etsin bence gerisinin fikir beyan etmesine çokta gerek varmı diye düşünüyorum ?

muhittin_kaplan

Bence Yapsın Gerbay, Parasına Ortakmısınız Kaldıkı Söylüyoruz "Yapma Parana Zamanına Yazık" diye.
Bırak Sarhoşu Yıkıldığı Yere Kadar Gitsin.

trinity

Bence şahin bu proje için kaba olmuş, daha küçük mini cooper tarzı bir araba seçmeniz daha sevimli olur.

mosfet

şahin 960 kg mini cooper daha ağır sanırım uno gibi bişey olabilir

trinity

Alıntı yapılan: mosfet - 30 Ağustos 2013, 14:34:49
şahin 960 kg mini cooper daha ağır sanırım uno gibi bişey olabilir

Bir yanlışlık olmasın çünkü mini cooper şahine göre küçük bir araba, bence daha hafif olması gerekir.

muhittin_kaplan

büyüklüğe bakmayın. yeni nesil araçlarda şahinde olmayan çelik barlar vs ler mevcut. k.kırık fiestam bile 1100kg

mosfet

evet haklısınız benim 206 ım da 990 kg aynn en hafif mini cooper 1135 kg dan başlıyor

z

Her renkte boyadin bir fistik yesili kaldi. (Adana'dan bir soz)

Arabayi agirligi vs bosversin sadece motoru calistirsin yeter.  100 kusur liraya benzinli agac kesme testeresi satiyorlar. Onu hidrojenli sisteme cevirse bile yeter.

Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

t2

Arkadaş takmış, rüydan  uyanmak istemiyor.

mesaj birleştirme:: 30 Ağustos 2013, 17:18:02

Alıntı yapılan: cilekespilot - 27 Ağustos 2013, 16:55:21
elektrik enerjisine ihtiyacımız var.O halde sadık yarimiz GÜNEŞ'e başvuruyoruz.
KOmple vur hidrojene ne gerek var? sırf güneşle çalışsın. Elektriği aküye depola gece de kullanırsın.

Sdttn

Alıntı yapılan: z - 30 Ağustos 2013, 16:36:51
.......................

Arabayi agirligi vs bosversin sadece motoru calistirsin yeter.  100 kusur liraya benzinli agac kesme testeresi satiyorlar. Onu hidrojenli sisteme cevirse bile yeter.

.............. yerine su anda hatirlayamadigim guzel bir laf vardi. Onu hatirlayinca ekleyecegim.
"If something sounds too good tobe true, it probably is."
"Eğer bir şeyin gerçeğin ötesinde iyi olduğu söyleniyorsa, büyük bir olasılıkla öyledir."
Mühendislik Yaklaşımıyla Termodinamik - Yunus Çengel, Michael A. Boles (2. Basım Sayfa 232)

mesaj birleştirme:: 30 Ağustos 2013, 17:55:17

Alıntı yapılan: cilekespilot - 29 Ağustos 2013, 22:41:16

Yaptığım hesaplar %100 verim ile düşündüm. Araç 4.30 Saat gider demiştim,ısı kaybı olsun,kaçak,güneşsizlik ne varsa koyalım sistem % 50 verim ile çalışsın.Bizim için yine sorun değil,çünkü enerjimiz güneşten geliyor.Bazı arkadaşlar aracın aküsünün buna yetmeyeceğini yazmış.Sanırım projemi detaylı incelememişler,Araçta 150W güneş paneli ve 105 Amper akü bulunacak,tekrar hatırlatayım.Şarj dinamosu 2cil kaynak olacak,hatta onu bile kullanmayabilirim.

Dizel motorların ısıl verimleri %35-40, benzinli (kıvılcımla ateşlemeli) motorların ısıl verimleri %25-35 arasındadır. Yani yaralı işe çevrilen enerji yanma sonucu ortaya çıkan enerjinin yarısından daha az.
Enerji çeviren makinelerle ilgili icat yapmadan önce "Mühendislik Yaklaşımıyla Termodinamik" kitabını biraz karıştırın.