İzmir de Arduino veya Pic Mcu kursu arıyorum

Başlatan bdinler, 02 Eylül 2013, 01:38:34

bdinler

Herkese Merhaba

Ben İzmir de Arduino (ilk tercihim) veya Pic Mcu'yu  C programlama dili ile eğitim veren kursu arıyorum. Bu konuda bana yardımcı olabilecek varsa sevinirim. Yardım edenlere şimdiden teşekkürler.

gumush

Merhaba ,

Izmir'de bildigim kadariyla bu sekilde bir kurs yok. Ancak izmirde bir hackerspace ( makerspace ) kurma cabamiz oldu. Katilimi saglayamadigimiz icin simdilik ilerleyemedik. Ama izmir ekibi picproje toplantilarina gelirseniz hem tanismis oluruz hemde herkes elinden geldigi kadar yardimci olmaya calisir.

Bu arada sizde kendinizden ve birazda yapmak istediklerinizden bahsederseniz ilgili konular ile calisan arkadaslar yardimci olmaya calisacaktir.

Hikmet Gumus  izmir

emekli

+makerspaceizmir+youtube

cicjoe

4'ndeki gorusmede onerecektim ama konusu acilmisken yazayim.. Bu tarz ucretsiz kurslari kendi aramizda duzenlesek, bilgi paylasimini daha hizlandirmis ve duzene sokmus oluruz bence. Ayrica duzenli olarak, forumda ilginin yuksek oldugu konulari belirleyip, o konularda bilgili bir arkadaslarimizin sunum yapmasini rica etsek..?

Yani:
1- Haftalik programi olan ucretsiz kurslar
2- Belirli araliklarda (ornegin 2 haftada 1) konular beliryeyip sunumlar yapmak

Bunu onermemdeki en onemli sebep ise bulusmalari daha verimli hale getirmek. Bulusup sohbet ediyoruz, tanisiyoruz, faydali bilgiler de ediniyoruz ama zamanimizin cogu afedersiniz ama bos muhabbet ile geciyor.. Bir cogumuz zor zaman ayirarak bu toplantilara katiliyoruz. Bu sekilde, daha verimli, daha cok katilimli, daha eglenceli hale getirebiliriz diye dusunuyorum.. Tabi bunun icin uygun mekan da gerekiyor..

gumush

Hmm nediyeyim izmirliler olarak cok seviyoruz bis muhabbeti :)   

Saka bir yana benzer bir denememiz oldu katilim azligi temel engelimizdi.

Teknik muhabbetimiz cok olur ama bu sekilde anlatimlari forumda yapilmasi daha uygun gibi hem bizden sonrakilere de kaliyor. Yeni uyeler tarayarak bir cok konuyu okuyabiliyor.

Toplantida bunlara ilave birazda yuzunu gormeden binlerce mesajini okudugumuz kisileri gorup tanisiyoruz , bir hal hatir soruyoruz ( adettendir )

Gelin siz toplantiya tanisalim...

Tagemdeki arduino sunumlari youtube'da var. Ingilizce problemi yok ise pef olarakta cok kaynak mevcut.

Ama pratigin , hedefi olan bir projenin yerini tutmuyor.

Hikmet Gumus  izmir

bdinler

Tekrar merhaba

Picproje İzmir toplantılarına gelmek isterim. Ama nasıl haberdar olacağım. Yani forumda mı duyuruyorsunuz yoksa ayrı bir ileti mekanizması mı var? Makerspace için Ramazan beye mail atmıştım. Makerspace İzmirede katılmak isterim. Açıklamalarınız ve yardımlarınız için teşekkürler.

Bayramsumbul

4 Eylül Saat 19:00'da Toplantı Var.Nerede Olacağını Unuttum Bir An Bir Araştırın Forumu.
Bir Elektronik Meraklısının Serüveni...

serhat1990

Merhabalar kurs konusunda ek olarak bilgi vermek isterim , başlangıç adına Manisa'da Elginkan Vakfı'nın kurslarını takip edebilirsiniz. Yararı olacağını düşünüyorum İzmir - Manisa arası 30 dk şehiriçi ulaşım ile aynı sürelere gelebilir . Diğer arkadaşların söylediği gibi İzmir'deki toplantılara katılmanızı ve forumu iyice araştırmanızı öneririm altın değerinde birçok bilgi mevcut .

İyi çalışmalar dilerim . Saygılarımla ...

CoşkuN

muhittin_kaplan

cicjoe

Ucretsiz olunca da problem cikiyor mu? Egitim, kurs diye isimlendirilmeyebilir, forum toplantisi =)

gumush

Cizgi Tagem 'in basina gelenleri dusununce ucretsiz egitim tehlikelidir diyebiliriz.

Kurs olmaz , seminer , sunum , paylasim , anlatim olur :)
Hikmet Gumus  izmir

vedo35

Oncelikle izmire ozlem dolu sevgiler. Cok ozledim izmiri. Mezarlikbasi, cankaya,kemetalti ne bileyim dolastigim gezip tozdugum, surttugum yerler hep gozumun onunde canlanir.

Ben oradaykende elektronik kursu arardik bulamazdik, izmirde hala o sikintilar devam ediyor demek. Yani elbirligi ile bir Kurd acsaniz,birde isin uzmanlari bu konuya el atip makul fiyatlar verirse kurs. Pic c , aurdinio ogrenmek isteyenlerle dolup tasar.  Cidden izmirin bu tur kurslara ihtiyaci var.  Ama 9 eylul,ege universiteleri bile bu tur kurslar vermeye ilgisiz. Ense trassss.
Biliyormusun dedi, ben ne yaptiysam kader icabi yaptim dedi. Ben gene sustum.... Kimbilir sende belki kaderin memurusun vazifeni yapiyorsun dedi.

CoşkuN

Alıntı yapılan: gumush - 04 Eylül 2013, 07:31:50
Cizgi Tagem 'in basina gelenleri dusununce ucretsiz egitim tehlikelidir diyebiliriz.

Kurs olmaz , seminer , sunum , paylasim , anlatim olur :)
Atölye de denilebilir.

Bu arada bilmeyenler olabilir. Çizgi-Tagem ile ilgili dava görüldüğü sırada kaçak kurs kapsamındaki yasa kaldırıldı. Yani artık öyle bir suç olmadığı için de Çizgi tagem davası düşmüştü.  http://www.hurriyet.com.tr/gundem/23076371.asp