Haberler:

Foruma Resim Yükleme ve Boyut Sınırlaması ( ! )  https://bit.ly/2GMFb8H

Ana Menü

Mobil Linux

Başlatan Farukc, 05 Eylül 2013, 16:19:15

Farukc

Alıntı yapılan: yamak - 05 Eylül 2013, 21:58:02
İyi yukarda "Bi Of'a gidip geldim" demedin  :)

Bilen ver bilmeyen var. Ama şunu hep söylerim Of Trabzona bağlı değildir. Of direk Allaha bağlıdır.  ;D

Farukc

Arkadaşlar konu hakkında başka foruma başvurmak zorunda kaldım. Kusura bakmatın :-\

Konu hakkında bilgiyi buradan alabilirsiniz --> http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=40475.0

Bu arada başka forumun linkini vermek reklam oluyormu bilmiyorum.

Bi hatamız varsa Affola.. :D

muhittin_kaplan

OFola dedin gibi geldi bana.

Farukc

Alıntı yapılan: muhittin_kaplan - 06 Eylül 2013, 17:27:17
OFola dedin gibi geldi bana.

;D Demişte olabilirim Dememişte olabilirim  ;D

MC_Skywalker

Bu tamamen OHA (Open Handset Alliance)dan kaynaklanıyor. Sony, HTC, Samsung, Motorola gibi üreticilerin olduğu bir konsorsium Androidi şekillendiriyor.

Andorid; Liinux Kernel ve onun üzerinde Çalışan Dalvik Sanal Makinası (java) gerikalan herşey cihaz üreticilerine kalıyor.

Farukc

Sizce niye böyle bir şey yapma ihtiyacı duyuyorlar.

Tesla.25

Linux açık kaynak boşuna değil, ne isteniliyorsa o yapılabilir. Ama tabi ki C dilinde profesyonel olmak lazım.
Ama gereksiz bir uğraş olur. Hiç olmazsa Maemo gibi süper bir işletim sistemi var. Bu sistemi geliştirmek için kafa yorarım.
Ben de bazen düşünüyorum, kendi işletim sistemimi yazmaya başlasam mı diye ama gereksiz bir uğraş olacak. NOKIA N900 lü bir telefon bulsam, Maemo ya girişecem ama yok işte...

Andoridi ben de sevimiyorum ama el mahkum işte napalım...

Farukc

Alıntı yapılan: Tesla.25 - 07 Eylül 2013, 13:00:49
Linux açık kaynak boşuna değil, ne isteniliyorsa o yapılabilir. Ama tabi ki C dilinde profesyonel olmak lazım.
Ama gereksiz bir uğraş olur. Hiç olmazsa Maemo gibi süper bir işletim sistemi var. Bu sistemi geliştirmek için kafa yorarım.
Ben de bazen düşünüyorum, kendi işletim sistemimi yazmaya başlasam mı diye ama gereksiz bir uğraş olacak. NOKIA N900 lü bir telefon bulsam, Maemo ya girişecem ama yok işte...

Andoridi ben de sevimiyorum ama el mahkum işte napalım...

Çok doğru söylüyorsunuz Elmahkum malesef. Meamo Os da artık piyasada yok. Yeni bir işlrtim sistemi yazmak çok zor bir olay ama benim dediğim gibi Arayüz yazmak çok daha kolay. Eğer programlama bilginiz varsa ve bu işlerle ilgili iseniz ubuntu forumunda benim konularıma bakabilirsiniz. Sizin böyle bir düşünceniz varsa bilgi paylaşımı gerçekleştirebiliriz.