ST tedariki için hangi firmayı önerirsiniz?

Başlatan Veli B., 08 Eylül 2013, 01:30:18

Veli B.

Bazı ürünlerde ST ye geçiyoruz ve genelde ARROW ile çalışıyoruz ama bazı arkadaşlarla sohbetlerde geçen fiyatlar ile ARROW teklifleri arasında ciddi fiyat farkı var.

Şu aşamada STM32F107 + STM32F103 VE STM32L15X alacağız.

İsmen bildiklerim aşağıdakiler. Bu tip tedariklerde çalıştığınız ve önereceğiniz firmalar hangileridir.
İlgili firmalardan sorun yaşıyormusunuz/ne tür sorunlar yaşıyorsunuz?

ARROW
EBV
Silica
EMPA
FUTURE

fgokcegoz

1.) EMPA
2.) EBV

yahudi arrow firmasına para kazandırmayın st için. Silica da nxp yi satmayı seviyor. future danda freescale leri alıyoruz biz.
"Vicdanın ziyası, ulûm-u diniyedir. Aklın nuru, fünun-u medeniyedir. İkisinin imtizacıyla hakikat tecelli eder." (Bediüzzaman Said Nursi)

X-Fi

Bizde ST alışverişlerini EMPAdan yapıyoruz ancak çinli tedarikçilerden ürünü alıp barkod üzerinden ST ye orjinal olup olmadığını sorgulatabilirsiniz. Tabi bu durumda fabrika teslim olmuyor gümrük işlemlerini siz hallediyorsunuz.
http://www.coskunergan.dev/    (Yürümekle varılmaz, lakin varanlar yürüyenlerdir.)

esensoy

Min satış adedi - MOQ - istiyorlar mı? 1-2 adet satıyorlar mı?
En tehlikeli an "zafer" anıdır.

islergucler

100 tane için bile fiyat almanız cok zor oluyor.

Veli B.

Alıntı yapılan: X-Fi - 08 Eylül 2013, 12:30:43
Bizde ST alışverişlerini EMPAdan yapıyoruz ancak çinli tedarikçilerden ürünü alıp barkod üzerinden ST ye orjinal olup olmadığını sorgulatabilirsiniz. Tabi bu durumda fabrika teslim olmuyor gümrük işlemlerini siz hallediyorsunuz.

Bu kısmı anlamadım Coskun, açabilir misin?

X-Fi

Hocam Türkiye distiribitörü olan empa,arrow gibi firmalar bize aracı olup ST nin ürünlerini kapımıza kadar getiriyorlar. Ancak biz bu aracılık hizmetini çinde aynı işi yapan aracılar ile de yapabiliyoruz bu çinliler çoğu zamanda iyi fiyat veriyorlar diye duydum. Gümrük masrafları olursa onuda biz karşılıyoruz.

Diyelimki çinden bir çip aldınız kutulardaki barkod bilgileri sayesinde bu çiplerin üreticinin kendisine ait orjinal ürün olup olmadığını tastik ettirebiliyorsunuz. 

Bu durumun asıl sebebi ST den kendimiz ürün spariş edemiyoruz. Çin dünyanın üretim merkezi haline geldiği için buradaki aracı firmalarda sirkülasyon fazla ve en ucuz fiyat üzerinden çalışıyorlar.

Satış ile ilgilenmiyiyorum ancak genel işleyiş hakkında bildiklerim bunlar.
http://www.coskunergan.dev/    (Yürümekle varılmaz, lakin varanlar yürüyenlerdir.)