pıc programmer acele yardım

Başlatan mert27, 03 Ocak 2005, 14:09:38

mert27

acele pıc proglamlayıcı google denedim ama işe yarar bişeyler bulamadım lütfen işeyarar bişeyler varsa (özellikle usb den bağlantılı olursa iyiolur ) yardımlarınızı bekliyorum

mmengi

Acele tarafından kes 1.5 usb li olsun  :D

Arkadaşım siz kendinimizi hiç düşünmüyormusunuz ya. İstekte bulunuyorsunuz ama o kadar isteksiz görünüyorsunuz ki.Sanki bana yardımcı olmayın der gibisin.Hangi pic için kullancaksın seri yada paralel programlayıcıların suyumu çıktı neden usb.Hiç detay açıklama yok.Üstelik buradan gelecek cevabı beklemek yerine forumumuzda biraz araştırma yapsan daha hızlı olmazmı.

Eleştirilerim için kusura bakma sırf sen üstünede alınma genelde senin gibi arkadaşlara yazdım bu yazıyı.  ;)

Erol YILMAZ

Alıntı yapılan: "mert27"acele pıc proglamlayıcı google denedim ama işe yarar bişeyler bulamadım lütfen işeyarar bişeyler varsa (özellikle usb den bağlantılı olursa iyiolur ) yardımlarınızı bekliyorum

Acele cevap:

Yok kardes, nerede ise yarayan birsey. Burada 50 hiperaktif uye i$e yaramayan $eylerle ugra$iyoruz.
Mmengi ye katiliyorum, insanin cevap veresi bile gelmiyor boyle bir istege... Demekki her ne kadar teknik konularla ugrasiyor olsakta insanlardan birseyler istemeyi, birseyler sormayi da ogrenmemiz gerekiyor.

ahmetu

:D  :D  :D

neyse muhabbet fazla uzamadan ve tatsızlaşmadan

donanım için;
http://www.kitsrus.com/pdf/k149.pdf

yazılım için;

http://www.kitsrus.com/upuc.html#k149

fahri

ahmetu hocam
bu devrenin diğer seri veya paraalel portlu devrelere göre
avantajı var mı?
örneğin hız veya xp de rahat çalışma gibi??

ahmetu

hızda kayda değer bir değişiklik yok, xp de sorun çıkarmıyor, arada birde güncelleniyor ne diyeyim ben memnunum.

DumrulBey

Alıntı yapılan: "mmengi"...

Eleştirilerim için kusura bakma sırf sen üstünede alınma genelde senin gibi arkadaşlara yazdım bu yazıyı.  ;)
Dostum eleştirilerinde haklısın. Peki bir de olaya yeni üyeler gözünden bakarsak onlar da biraz haklı sayılmaz mı? Şimdi diyeceksin sende bu tür mesajlara kızıyordun niye böyle diyorsun diye...:) Aslında olay şu:

Yeni üye adı üstünde yeni! O yüzden forumu tam olarak nasıl kullanacağını kestiremiyor veya o bilgi karmaşası içinde bulamam zannediyor. Hakkaten de forumda çok şey var. Bunun yerinde ana sayfada seri ve paralel olmak üzere iki tane programlayıcı koysak bu tür taleplerin kökten kesilecek.

Bunu daha önce söylemiştim. Hatta ground ile konuştum ve baskılı devresi ile birlikte basit seri programlayıcısı gönderdim. Ama ana sayfaya konmadı. Yoksa kondu da benim haberim mi yok?

Bu site farkındaysanız 8 aydan beri forum özelliğinde portal özelliğine döndü. Yani artık sitede forumdan başka şeylerde var ve olmalı da. Peki bu neden sitenin bizzat ilgi alanı içinde olan programlayıcı olmasın! Şimdi diyeceksiniz bir sürü adres, başlık ve bilmem ne var. Ama olmuyor işte. O zaman böyle sorular ile muhatap oluruz. Olmaması için ise:

"Ana sayfada, ortada bir yerde, sanki insanın gözünün içine sokarmış gibi koca başlıklarla ve iki sütun halinde (biri seri biri paralel) programlayıcı resimleri yer almalı. Sonra hangisine tıklanınca şema, baskılı devre ve malzeme listesi maliyet hesabıyla birlike gelsin. Tabi kullanılacak yazılım da yer alsa fıstık gibi olur.

Yahu çok zor bir şeyse verin düzenleme yetkisi ben koyayım. Yok böyle bir şey koymamanızın sebebi başkaysa yapacak bir şey yok. Bu sorular ile muhatap olmaya devam edeceğiz...:)

Sevgiler, saygılar...
Bilgi paylaştıkça bir bakmışız; kar topu olmuş ve çığ gibi üzerimize geliyor...:)

mert27

"Ana sayfada, ortada bir yerde, sanki insanın gözünün içine sokarmış gibi koca başlıklarla ve iki sütun halinde (biri seri biri paralel) programlayıcı resimleri yer almalı. Sonra hangisine tıklanınca şema, baskılı devre ve malzeme listesi maliyet hesabıyla birlike gelsin. Tabi kullanılacak yazılım da yer alsa fıstık gibi olur.

dumrul beye katılıyorum yardımlarınız için teşekkürler

bsivgin

Bu programmer kendimiz yapabilirmiyiz? Devre üstünde bi tane firmware bir 16F628 var bunun programını diypack'lerde mi verilmiş?.
Ayrıca Ft232BM'yi piyasada bulabilirmiyiz?

Saygılarımla
Bülent ŞIVGIN
www.diyot.com

ahmetu

evet programı diypack. ft232bm, cins ithalatçısı yüzünden 10 adet alınmak zorundaymış ben istediğimde 20 demişlerdi bu yüzden chipleri dontronics firmasından alıyorum http://www.dontronics.com/cat_hard_ftdi.html. Bu programmer'ı yapmaya niyetlenmiştim tam usb chipleri alıp yapacakken dontronics'in bir kampanyasına denk geldim hazır yapılmışını aldım :lol:

DumrulBey

Merhaba,

Dostlar bu tümdevrelerden bazen bana da lazım oluyor. Şöyle ortaklaşa bir sipariş versek herkes 3-5 ne istiyorsa talep etse ve bu konuda yeri yurdu belli olan bir firma aracılık etse olmaz mı? Kar etmeyip meslek yararına ve yurt içi kargo masrafı ile yurt dışı kargo masrafı alıcılara ait olmak üzere hadi yapalım bir şeyler. Yurt dışı kaç katılımcı varsa o şekilde paylaştırız ve böylikle kargo masrafı kimseyi zorlamaz.

Hep sanal ortamda mı paylaşım yapacağız? Bir de elle tutulur bir etkinlik düzenleyelim. Böyle bir oluşum için hangi firma ben varım diyor? Bakın o zaman nazlı temsilciliklerin sinir bozucu taleplerine de boyun eğmeyiz. Bu etkinlik devam edip çok talep eden diğer tümdevrelere de uygulanabilir. Yeterki ben de varım diyebilme cesaretini kendimizde bulalım. Herkes elini taşın altına koyarsa o taş tonlarca ağırlıkta da olsa yerinde oynar. Oynamaz mı?

Sevgiler, saygılar...
Bilgi paylaştıkça bir bakmışız; kar topu olmuş ve çığ gibi üzerimize geliyor...:)

mert27

dumrul beye katılıyorum ayrıca bu devreyi yapmama imkan yok ortaklaşa alma fikrinden yanayım