Haberler:

Foruma Resim Yükleme ve Boyut Sınırlaması ( ! )  https://bit.ly/2GMFb8H

Ana Menü

Stm32fxx?

Başlatan yldzelektronik, 21 Eylül 2013, 09:35:19

yldzelektronik

Selamlar.

Bir projede stm32f103 kullanmak istedim.

Sonra neden bu kadar yukarı çıktım diye düşünüp f100 ünde işimi görebileceğini düşündüm.Ancak stm32f100 için ne data sheet ne referance manuel hiç bir dökümana erişemez oldum.

Daha yeni yeni bu mcu ile pcb tasarlamaya başladığımdan döküman olmayınca gözüm korktu.

İlk sorum acaba döküman bulamayışım benimle mi ilgili yoksa gerçekten St nin böyle sürprizleri oluyor mu?En azından bazı çipleri için.

Diğer sorum önerebileceğiniz çip hangisidir?Ucuz,kolay dizayn,kolay tanıma,daha az ar-ge süresi.Performans demek istemiyorum çünkü zaten kendini kanıtlamıştır diye düşünüyorum?

Projede yer alacaklar;

Sd kart olacak,
Muhtemel adc olacak,
opto ve mosfet kullanılacak,
tft veya grafik lcd olacak,
muhtemel düşük güç ihtiyacı var,
gsm modem kullanılma ihtimali yüksek,
elektrik motoru olacak (15 kw belki biraz daha büyük).

Genel itibariyle projenin ihtiyaçları bu yönde.Sizin kolay erişebildiğiniz, ucuz çipler stm32f1xx için hangileridir?

Teşekkürler.
Kişinin başına gelen hayır Allah'tandır. Kişinin başına gelen şer nefsindendir. Nefislerimizle kendimize zulüm ediyoruz.

JKramer

Erişemez olmakla kastettiğiniz sitenin açılmamasıysa dökümanları indirip başka bir yere yükleyebilirim: STM32F100 Value Line

yldzelektronik

Alıntı yapılan: JKramer - 21 Eylül 2013, 09:54:51
Erişemez olmakla kastettiğiniz sitenin açılmamasıysa dökümanları indirip başka bir yere yükleyebilirim: STM32F100 Value Line

Evet açılmıyor bende.Sürekli sayfayı yüklüyormuş gibi gözüküyo.
Kişinin başına gelen hayır Allah'tandır. Kişinin başına gelen şer nefsindendir. Nefislerimizle kendimize zulüm ediyoruz.

JKramer

[IMG]http://dc121.4shared.com/img/GrPll9Oy/1413f56dfc0/RM0041_STM32F100xx_advanced_AR.pdf[/img]

Siz yine de tarayıcınızın ayarlarını inceleyin ya da başka bir tarayıcı yükleyin.

yldzelektronik

Alıntı yapılan: JKramer - 21 Eylül 2013, 10:08:24
[IMG]http://dc121.4shared.com/img/GrPll9Oy/1413f56dfc0/RM0041_STM32F100xx_advanced_AR.pdf[/img]

Siz yine de tarayıcınızın ayarlarını inceleyin ya da başka bir tarayıcı yükleyin.

İki farklı tarayıcıyla daha denedim halen aynı sonucu alıyorum.Muhtelen static ip olmasıyla ilgili

Yüklemenizi rica etsem?

JKramer

Yükledim zaten :), resmin üzerine tıklayın.

yldzelektronik

Alıntı yapılan: JKramer - 21 Eylül 2013, 10:23:28
Yükledim zaten :), resmin üzerine tıklayın.

Hocam 4shared olmasa?Static ip yüzünden bağlanamıyorum.

JKramer

Hangi siteye yüklememi istiyorsanız söyleyin, yükleyeyim. Deneme-yanılma yapmayalım yani :D.

Bu arada bende de statik ip var, sizin sorununuz dns'lerle ilgili olmalı. Google dns'lerini kullanarak sitelere erişimde bir sıkıntı çekmiyorum: 8.8.8.8 - 8.8.8.4 gibi.

yldzelektronik

Alıntı yapılan: JKramer - 21 Eylül 2013, 10:36:07
Hangi siteye yüklememi istiyorsanız söyleyin, yükleyeyim. Deneme-yanılma yapmayalım yani :D.

Bu arada bende de statik ip var, sizin sorununuz dns'lerle ilgili olmalı. Google dns'lerini kullanarak sitelere erişimde bir sıkıntı çekmiyorum: 8.8.8.8 - 8.8.8.4 gibi.

Download tc güzel gibi :)
Alıntı yapılan: homer380 - 21 Eylül 2013, 10:43:43
http://www.4shared-china.com/office/GrPll9Oy/RM0041_STM32F100xx_advanced_AR.html bide böyle deneyin.

Siteye erişebiliyorum indirme için bekliyorum ama bir türlü başlamıyor.

Bir şey daha.Google dns ile de çözüm olmuyo

homer380

yldzelektronik

yldzelektronik

Klein

Düşük güç tüketimi arıyorsan bu seriyi unut bence.