PIC ve GSM Modül Haberleşmesi için tavsiye..

Başlatan solidus, 21 Eylül 2013, 10:52:36

solidus

Merhaba arkadaşlar..
Bir cihazı SMS yolu ile açıp kapatabilmek için PIC ve GSM Modül Haberleşmesi için hakkında bir araştırma yaptım ama kafam çok karıştı.. Nereden ve nasıl başlamam gerektiği hakkında tavsiyelerinize ihtiyacım var.. Yazılım dili olarak proton+ kullanıyorum.. Sorunsuz bir sistem için hangi modül, hangi pic kullanılmalı acaba ?
Kimine göre kralım kimine göre yalanım… Herkes rahatına baksın, ben adamına göre adamım..

polleme

Telit modül ve kartlarını Python ile programlayabiliyorsunuz. Bakmanızı öneririm.

LukeSkywalker

Telitin modülleri kullanılabilir. Hatta android bir telefonu harcarım diyorsanız o bile kullanılır. Çin malı androidler 150 TL'ye kadar bulunuyor. 2. El bir android telefon 85 TL'ye bile bulabilirsiniz. İlla PIC+GSM modül kullanacağım , bu bir ödev diyorsanız, o zaman Telit modülleri öneririm.

mesaj birleştirme:: 21 Eylül 2013, 16:33:10

Ayrıca bu tarz işler için UART haberleşmeyi bilmek şart. Bilmiyorsanız, RS232 protokolünü PIC ile nasıl kullanacağınızı öğrenin derim ilk olarak.

ttg

bilgisayar ile haberlesmede ftdi adaptoru kullanabilirsin. yalniz adaptoru alirken modulun ojik seviyesine uygun al, genelde 3.3v oluyorlar
4 Buçuk Saatlik Python Eğitimi [Ücretsiz] www.youtube.com/gryyldrm

polleme

Bazı TTL adaptörlerde 5V ve 3.3V seçeneği var, böylece her iki koşulda da kullanabiliyorsunuz. Kullanımı pratik.