Linux ortamında auto-run olan programımda oluşan sorun

Başlatan yamak, 21 Eylül 2013, 19:00:47

yamak

Linux ortamında çalışan bir programım var.Program çalışmaya başladığından 30 saniye sonra bazı verileri mail olarak gönderiyo.Çalışma süresini gettimeofday fonksiyonu sayesinde hesaplıyorum.Programı manuel olarak çalıştırdığımda hiçbir problem yok.

Fakat programı auto-run olarak ayarladığımda program çalışmaya  başladıktan 2-3 saniye sonra program mail gönderiyo ve çalışma süresi bir anda 563 saat civarında bişey oluyo.Bu saçmalığın sebebi nedir?
Umarım derdimi anlatabilmişimdir.

Tagli

Debug icin programda gozuken baslama zamanini bir incele. Anladigim kadariyla programin basinda gettimeofday ile baslama zamanini kaydedip daha sonra belli araliklarla guncel zamani okuyarak ikisinin farkina bakiyorsun. Programin basinda ilk aldigin degeri incelersen hatanin orada olup olmadigini anlayabilirsin.

Kodun ilgili bolumlerini ekleyebilirsen yorum yapmak kolaylasir.
Gökçe Tağlıoğlu

trgtylcnky

Bazen benim bilgisayarımda linux açılırken diske son erişim zamanının şimdiki zamandan ileride olduğunu bildiren bir uyarı çıkıyordu. Sizde de açıldıktan bir süre sonra mesela tarih bilgisini ntpden alıyorsa ve donanım saati yanlışsa böyle bir şey oluyor olabilir.

yamak

Alıntı yapılan: trgtylcnky - 21 Eylül 2013, 20:18:36
Bazen benim bilgisayarımda linux açılırken diske son erişim zamanının şimdiki zamandan ileride olduğunu bildiren bir uyarı çıkıyordu. Sizde de açıldıktan bir süre sonra mesela tarih bilgisini ntpden alıyorsa ve donanım saati yanlışsa böyle bir şey oluyor olabilir.
Hocam siz söyledikten sonra denedim.Ethernet kablosunu çıkararak çalıştırdım programı bir sorun olmadı.Ben de hesaplamayı clock() fonksiyonu yardıı ile yaptım sorun çözülmüş oldu.Yardımınız içi teşekkür ederim.
Alıntı yapılan: Tagli - 21 Eylül 2013, 20:05:12
Debug icin programda gozuken baslama zamanini bir incele. Anladigim kadariyla programin basinda gettimeofday ile baslama zamanini kaydedip daha sonra belli araliklarla guncel zamani okuyarak ikisinin farkina bakiyorsun. Programin basinda ilk aldigin degeri incelersen hatanin orada olup olmadigini anlayabilirsin.

Kodun ilgili bolumlerini ekleyebilirsen yorum yapmak kolaylasir.
Hocam evet dediğiniz gibi yöntemi uyguluyorum.Kodu koyacaktım ama @trgtylcnky söylediği sebeptenmiş ben de sorunu düzelttim.İlgilendiğiniz için teşekkür ederim.