12 volt 60W trafo

Başlatan agora_meyhanesi42, 23 Eylül 2013, 13:21:29

agora_meyhanesi42

Baslikta adi gecen bir trafoyu hangi siteden bulabilirim. Fiyatlari ne araliktadir cevaplar icin tesekkurler
Yüksel Türk ! Senin için yükselmenin hududu yoktur...

Evren KILIÇ

bluemavi ye mail. at veya telefon et istediğin bilgileri ver sana yaptırsın sitede 750 watt trafo için 230 tl fiyat vermiş  100 tl üzeri kargo ücretsiz (trafoyu ptt kargo ile istersen iki gün beklersin %18 cebine kalır)
info@bluemavi.com
0507 242 84 70
[email]evren1623@hotmail.com[/email]

z

Hazirda boyle trafo bulman zor. Ozel sarima girer. Trafo imalatcilariyla gorusmen gerekir. 250 .. 300TL arasi bir paraya sarmalari lazim.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

agora_meyhanesi42

Alıntı yapılan: z - 23 Eylül 2013, 21:54:45
Hazirda boyle trafo bulman zor. Ozel sarima girer. Trafo imalatcilariyla gorusmen gerekir. 250 .. 300TL arasi bir paraya sarmalari lazim.
cok ozur dilerim siz yazdktan sonra basligi yanlis yazdigimi farkettim 12volt 60wattt demek istemistim 60 amper degil tekrar ozur dilerim

Evren KILIÇ

agora_meyhanesi42

Ben acaba smpsden daha ucuza mal olurmu diye sordum ama sanirim daha pahaliya mal olur trafo ile guc kaynagi yapmak zaten 12v 5a smps 23 lira trafo kendi basina 25 lira degmez sanirim. Peki smps nin cektigi akimmi fazladir yoksa trafonun primer akimi mi daha fazladir

Evren KILIÇ

peki hangisi daha dayanıklıdır?

ipek

trafo elbet iyidir sature etmediğiniz sürece tertemiz sinus verir.kullanacağınız alan ac  çıkış ise mesele yok,sadece anlık doyum akımı çok yüksek olacağı için bütün sigortaları attırır .bunun girişine yavaş batlatma devresi gerekir. zaafı sadece voltaj gezinmelerine arkadaş gibi cevap verir.çıkış dc olarak kullanılacaksa işler arap saçı haline varır.60A için en az 100.000mf kapasite ister yine başlancıçta bunları doldurmak için geçikme röleli düzenek ister .ayrıca piv sayısı düşük bu voltajda bu amperde diyot bulmak güç iştir.

smps tabiki en akıllı çözüm fakat bu amperde mutlaka power factor devreli ihtiyacı doğar.voltaj düşük ve dc olduğu için taşınan kablolarda hep düşme eğilimi olacaktır. piyasadaki uyduruk güç kaynaklarının bir gömlek üstü iyi olanlarda sense + ve - ucu kaynağın sonlardırma noltasına bağlanarak bu sorun bir nebze giderilmektedir.

agora_meyhanesi42

Tesekkur ederim.60 Amper degil. Dedigim gibi yanlis yazmisim 60 watt 5amper olacak. led beslemek icin acaba smpsden daha ucuz olurmu diye sormustum. Trafo kopru diyot vs kullanrak bir besleme devresi yapsak uyarmi anlaminda. Buna uygun trafo satan site ve fiyat bilgisi istemistim,

berke_42

Fiyat olarak elektronik trafolar ucuz gibi ama dayanıklılık hakkında pek fikrim yok
http://www.elektrikdeposu.com/TRAFO-JUPITER-12V-50W-ELEKTRONIK-JK261,PR-105068.html
''Yelkeni olmayan gemiye rüzgar da yardım edemez.''