hc-0x modül ve appinventor ile bluetoot yazılımı nasıl yapılmalı ?

Başlatan mustafa_cmbz, 25 Eylül 2013, 22:17:41

mustafa_cmbz

Merhabalar..!

Bir aralar çok heves ettim ve tablet aldıktan sonra nihayet ufak tefek butona basınca ekrana yazı yazdırabileceğim birkaç uygulama yaptım fakat şimdi amacım tablet üzerinden basit bir bluetoot yazılımı nasıl yapılır merak ediyorum.

Atıyorum tablet ekranından butona bastığımda karşı taraftaki bluetoot modülün ve picli bir devre de basitçe bir led yakıp söndürecek kadar örnek olarak çalışma mantığını anlayabilmem için nasıl bir yol izlemem lasım ?

polleme

BT genellikle iletişimde seri port mantığında çalışır. Bu durumda tablet üzerinde (Android veya IOS) butonlar içeren bir GUI yaratacak ve bir butona basıldığında BT seri porttan bir karakter gitmesini sağlayacaksınız. Karşıdaki PIC ise birbirine bağlı iki BT modülünden kendisine UART olarak bağlı olan BT modülden seri olarak o karakteri alacak ve buna bağlı olarak LED yakacak veya söndürecek.

mustafa_cmbz

mantık hazır zaten hocam.Fakat tablet tarafındaki yazılımı nasıl yapacağım sırası ile nasıl olacak tabletteki bluetoot u nasıl aktif edip bağlan diyeceğim bunu yazılımdan nasıl yapacağım onu merak ediyorum ?

pea

https://dl.dropboxusercontent.com/u/66130061/bluetooth%20blocks.PNG
Biraz karışık, sorunlu, işe yaramıyor vs ama, zamanında bitirme projemde kullanmıştım.
Alma, gönderme, bağlanma blokları var.
PIC tarafı zaten seri port sadece.

polleme

Alıntı yapılan: mustafa_cmbz - 25 Eylül 2013, 22:41:07
mantık hazır zaten hocam.Fakat tablet tarafındaki yazılımı nasıl yapacağım sırası ile nasıl olacak tabletteki bluetoot u nasıl aktif edip bağlan diyeceğim bunu yazılımdan nasıl yapacağım onu merak ediyorum ?

Tamam hocam, şimdi daha net oldu.