C İle yazılmıs Kodları C++ ile çalıştırıp Görsellik ekleme

Başlatan Kaanx, 29 Eylül 2013, 02:34:16

Kaanx

Merhaba arkadaşlar C ile bir donanım için yazmıs oldugum Sayı tabana dönüştüren bir program var yaklasık 700 satır buldu :) Sadece kendimi denemek için sıfırdan yazdım ve bayag uzun sürdü. BU programı görsel olarak kullanmak istiyorum bu yazılmıs bu C kodlarını C++ ile ve ya C# ile görsellik eklemem mümkün mü böyle bir converter programı mevcut mudur ?. Arkadaşım microsoft visual studio ile yapabiliceğimi söyledi fakat bilemedim bilgisi olan arkadaşların yardımlarını bekliyorum.

Tagli

Dönüştürücü program olmaz, kendin dönüştürmek zorundasın. Bunu nasıl yapabileceğin ise tamamen senin kodu nasıl yazmış olduğuna bağlı, yani kodunun organizasyonuna. Kodun kullanıcı giriş çıkışıyla ilgili kısımlarını muhtemelen tamamen atman gerekecek. Diğer bölümlerini fonksiyonlar halinde güzelce organize etmişsen fazla zorlanmazsın.
Gökçe Tağlıoğlu

ofk58

turbo c de   graphics.h  fonksiyonlarını kullanmısmıydın

atioky_216

Biraz zahmetli olabilir ama gorsel arayuz icin c'de kullanabilirsin.. ben olsam dll yada kutuphane dosyasina donustururdum.

Kaanx

graphics kullanmadım hocam . Dll olusturma nasıl olucak hocam ? yardımcı olr musunz

atioky_216

Başka forumdan alıntı yapacağım, orada güzelce açıklamışlardı .dll yada kütüphane nasıl olusturulur, tanımlanır diye geçen gün. Kısaca:

http://forum.ceviz.net/c-c/127460-c-dilinde-kutuphane-acmak-olusturmak.html

Kaanx

Hocam aynı işlemdi visual studio da yapmak mumkun mu ??

Kaanx

Alıntı yapılan: gerbay - 01 Ekim 2013, 13:00:18
hocam ne DLL i ne ıvır ı ne zıvırı, siz hepsini boşverin;  Kurun C++ Builder ı koyun bir buton bir edit box, yazdığınız kodu da copy/paste edip derleyin..

C ile yazılmış kodunuzu düzgün yazdıysanız C++ derleyicileri direk derler zaten..

Hocam sanırım en güzeli sizin dediğiniz gibi olucak kodlar stabil düzgün çalısıyor sorun yok . Önerdiğiniz C++ builder var mı zahmet olmazsa link atabilirmisiniz bilgim olmadıgı için güvenemedim ben

http://tr.wikipedia.org/wiki/C%2B%2BBuilder

atioky_216

ben standart c kodlarını nedense visualc++ da çalıştıramıyorum , o yuzden devc++ kullanıyorum, orada standart c uygulaması yapılabiliyor. visual de bilmediğim bir sey mi var acaba? zaten boğusmaktan bıkıp kaç ay once c#a baslamıştım..

Kaanx

Kaanx

Hocam benim bu iş bayag zor sanırım ben Javayla tekrar yazayım bari :)