MSP430g2553'ü launcpadsiz çalıştırmak

Başlatan ttg, 29 Eylül 2013, 12:53:21

ttg

Merhabalar,
launchpad de yazılım atıp çıkarttım işlemciyi. Breadboard üzerinde şu devreyi kurdum:
http://gpio.kaltpost.de/wp-content/uploads/2012/03/msp430g2xxx_stand_alone_minimal-300x248.png

3.3 volt girişi regüle olarak geliyor, orda sorun olduğunu düşünmüyorum ama seri portu gözlemek istemiştim, tx'e led bağldım, 1 saniye kadar yanıp durması gerekiyordu içindeki kod gereği.

Sorun şu ki LED sürekli yanıyor. Muhtemelen işlemci çok sık resetliyor kendini. GND'ler halihazırda eşit. Yukarıdaki devre doğru mu? Ya da farklı bir devre mi kurmalıyım?

Eve gidince bir resmini de çekip yollarım.
4 Buçuk Saatlik Python Eğitimi [Ücretsiz] www.youtube.com/gryyldrm

mcn

47 k yerine 4.7 k kullanın hocam maksimum 10 k hatta.
www.teknikyazi.com --üşenme,erteleme,vazgeçme...

ttg

Sonuç yine aynı malesef. Hala durmadan reset atıyor tek anladığım bu, tabi onu da doğru anladıysam..
4 Buçuk Saatlik Python Eğitimi [Ücretsiz] www.youtube.com/gryyldrm

Erhan YILMAZ

Seri portu gözlemlemek ne demek? Kodları ekleyebilir misin?
Ayrıca msp430 uygulamalarında https://320volt.com/msp430-launchpad-keypad-kullanimi-sifreli-kilit-uygulamasi burada yayınladığım uygulamayı referans alabilirsiniz. Tarafımdan yapılmıştır.

yada bu http://www.mcu-turkey.com/msp430-ile-sifreli-kilit-uygulamasi

mcn

seri port vb karıştırmadan sadece tek bir pinden led yakıp söndürmeye çalışın.

Bir de tam olarak nasıl bağladınız bir resim şema vb gönderirseniz daha çok yardımcı olabiliriz.

Hatta şöyle yapın,
Adım adım tüm yaptıklarınızı kontrol ederek baştan buraya yazın. bu şekilde bir çok sorunu kendim çözdüm daha sorumu yazarken :D
www.teknikyazi.com --üşenme,erteleme,vazgeçme...

ceyhanan

Mcuya ledi nasıl bağladınız. Eğer terslemediyseniz, boşta tx pini high seviyede beklediğinden yanması normal picte durum böyle. Sanırım msp430da da böyledir.

Kabil ATICI

İşlemcinin besleme bacakları yakınına 100nF ve 10µF kondansatörler takın. Siz güç kaynağırızdan emin olduğunuzu söylüyorsunuz, ama yapabiliyorsan bir de pil ile dene. 2 tane kalem pil iş görebilir.

Geriye bordunuzun sağlamlığı kalıyor.
Tabii ki bağlantıları doğru yaptığınızdan emin iseniz.

Bütün bunlar yüklediğiniz programı launchpad üzerinde çalıştırdığınız varsayımı üzerinedir.
ambar7

r32mp

Bordun hainliği olmasın ? Bord zamanla sök tak yapa yapa temassızlık yapmaya başlıyor. Pinleri tek tek kontrol etmeni öneririm. Sırf bu yüzden saatlerim boşa gitmiştir. borda aşşağıdan bastırıp yolların çıkıp olup olmadığına da bakın hem bu sayede yerlerine de oturmuş olurlar.
Biz bizimle bizdeydik, biz bizimle bize geldik, biz bizimle bizdeyken bizi bizden mi sorarlar?

Firzen

Hocam yapmışsınızdır belki ama reset bacağına güç verdiniz mi?
Ben RST bacağına 3.3V verince sistem çalıştı diğer türlü toprağa verince sadece led yanık kalıyordu bendede.
Kararsız...

cicjoe

Watchdog Timer'i durdurdunuz mu? Belki gozden kacmis olabilir..

elektronart

kodunuz nasıl birşey.
Dahili osilatörü kullandığınızdan emin misiniz. Launchpad üzerinde çalıştığını gördünüz mü? Belki de işlemci hiç çalışmıyor olabilir mi?
Açık Elektronik

sencersoylu

RST  Bacağını bir direnç ile bağlarsanız daha iyi olur. 47K falan kullanabilirsiniz.