DNS değişikliği, yasaklı sitelere girmek ?

Başlatan t2, 01 Ekim 2013, 10:41:36

t2

Tavsiye üzerine  aşağıdaki DNS ayarlarını yapmıştım.

8.8.8.8
8.8.4.4

Bu sayede mahkeme kararı ile erişim yasaklanan sitelere girebiliyordum.
Fakat son günlerde bunun işe yaramadığı anlaşıldı. Hatta şöyle garip durum var.

Uydudan bağlanınca mahkeme kararı çıkıyor. cepten bağlanınca çıkmıyor sitelere girilebiliyor.

Ağ ayarlarını Kontrol ettim. ikisinin de IPv4 DNS ayarı  yukarıdaki gibi.

Cepten bağlanınca hotspot w-ifi özelliği ile ortaya çıkan ağa bağlanıyorum. Uydudan bağlanınca  modem vasıtasıyla wi-fi erişim noktası  oluyor. buna bağlanıyorum

Her ikisinde de sorun yaşamamak için nasıl ayar olacak? veya bu kısım benim ayarlamam ile düzelemez de, uydunun bağlandığı internete çıkış noktasından mı oluyor?

trgtylcnky

AYKIRI

ttnet kullanıyorsanız bu sorunları yaşarsınız. ayrıca ttnet dephormation kullanıyor.  yani siz farkında olmadan sizi takip ediyor
gezinti.com yada ptreklam.com gibi sitelere linklendirip her yaptığınız işlem kayıt altına alınıyor.

1. mümkünse ttneti değiştirin
2. eğer değiştiremiyorsanız. gezinti.com sitesine girin hesap bölümünden takip edilmeyi iptal edin (bunu bir çok kişi bilmez)
3.aynı işlemi ptreklam.com için yapın
4.mozilla firefox kullanın ve dephormation eklentisini yükleyin (takip edilme işlemini bloke eder)
5.mozilla için https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/anonymox/ adresinden anonim eklentisini yükleyin giremediğiniz hiçbiryer kalmaz.

Excelegitmeni

excel eğitimi kursu eğitmeni www.ofisdata.com