Nokia Lumia 520 ve 625 hakındaki görüşleriniz

Başlatan eml581, 01 Ekim 2013, 18:57:26

eml581

Sayın moderatör genel sohbet konusunda açamadığım için burda açtım gerekli alana taşınırsa sevinirim Teşekkürler
Arkadaşlar nokia yeni çıkardığı lumia serisinden kullanan arkadaşlar nasıl memnum musunuz windows phone 8 işletim sistemi nasıl kulnışlımı sizce android sistemde olduğu gibi takılmlar varmı deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim veya bu fiyat aralıklarında öneriniz varmı 500-700TL

520:http://www.teknosa.com/urunler/125071054/nokia-lumia-520-white-akilli-telefon?term=lumia
625:http://www.teknosa.com/urunler/125071114/nokia-lumia-625-white-akilli-telefon?term=lumia

ekrem

ikisi arasında özelliklere bakıldığında kamerasındaki led flası ve 0.2 gb işlemci hız farkından başka birşey gözükmüyor yüzeysel oalrak birde ekran genişliği farkı var galiba.  hangisinin daha güzel oldugunu anlamak için bir magazaya arkadaşınla dal 2 telefonuda kurcalayabildiginiz kadar kurcalayın ozaman az cok hosuna birisi gider onu alırsın :D

bir malı dokunarak incelemellisin anca öyle anlarsın.

memo333

520 kullanıyorum. androidde ki gibi olan takılmalar yok. ama applarda bazı eksiklikler var muhtemelen android daha iyidir. ama fiyat/performans olarak oldukça başarılı..
Gömülü Linux Notları --> http://linuxedu.xyz/

muhittin_kaplan

Peki Sorayım. Net Freamework ile program geliştirebiliyormuyuz be aletlere

burak ozturk

marka antipatik gelebilir ama bu aralar f/p dendiğinde aklıma general mobile discovery(android) geliyor. firma fiyatını arttırarak f/p sini biraz dusurmus olsada.

http://youtu.be/r3YNGb2uPFs

fiyat 650 ama araştırırsanız kampanyalı 599 a bulmak mumkun.
happy coding.

remzi

Alıntı yapılan: burak ozturk - 01 Ekim 2013, 20:17:29
marka antipatik gelebilir ama bu aralar f/p dendiğinde aklıma general model discovery(android) geliyor. firma fiyatını arttırarak f/p sini biraz dusurmus olsada.

http://youtu.be/r3YNGb2uPFs

fiyat 650 ama araştırırsanız kampanyalı 599 a bulmak mumkun.
Bende bu telefondan almayı planlıyorum...
adamlar yok satıyorlar...

muhittin_kaplan

benim amir aldı bir hafta kullandı geri sattı. beğenmemiş nedense ?

AsHeS

Alıntı yapılan: muhittin_kaplan - 01 Ekim 2013, 20:06:35
Peki Sorayım. Net Freamework ile program geliştirebiliyormuyuz be aletlere
Muhittin hocam Windows Phone 8 için uygulama geliştirebilmeniz bilgisayarınızda Windows 8 kurulu olması gerekir. Ayrıca geliştirme ortamı VS 2012 olacaktır. Geliştirme dili C# olduğundan daha önceden .NET ile bilgisayar programlamaya aşinaysanız bunu da rahatça geliştirebilirsiniz. Ayrıca windows phone 8 emülatörü kullanabilmeniz için bilgisayarınızın işlemcisinin hyper desteğine ihtiyacı var o da  core i5-i7 serisi işlemcilerde var (core i3 ten emin değilim).
Edit: Windows 7 üzerinde wphone 7 için geliştirdiğiniz uygulama win. phone 8 de de çalışır. Böylelikle işletim sistemi ve işlemci almaktan kurtulursunuz.

burak ozturk

Alıntı yapılan: muhittin_kaplan - 01 Ekim 2013, 20:26:57
benim amir aldı bir hafta kullandı geri sattı. beğenmemiş nedense ?

muhittin hocam aslında ne beklediginizle alakalı biraz , parayı vereyim hiç sorun olmasın diyorsanız samsung yada iphone ama sorunları olur hallederim, rom atarım , root ederim tarzı yaklaşımınız varsa ki eski ideos x5 ci olarak bu tarafa oldugunuza inanıyorum.( evet cok forum okuyorum :) )
happy coding.

muhittin_kaplan

eski değil hala kullanıyorum. ben kullanırım. hiçbir teknolojik alet benim AMACIM olamaz, benim için hepsi birer araç.

mesaj birleştirme:: 01 Ekim 2013, 23:00:14

Alıntı yapılan: AsHeS - 01 Ekim 2013, 20:27:48
Muhittin hocam Windows Phone 8 için uygulama geliştirebilmeniz bilgisayarınızda Windows 8 kurulu olması gerekir. Ayrıca geliştirme ortamı VS 2012 olacaktır. Geliştirme dili C# olduğundan daha önceden .NET ile bilgisayar programlamaya aşinaysanız bunu da rahatça geliştirebilirsiniz. Ayrıca windows phone 8 emülatörü kullanabilmeniz için bilgisayarınızın işlemcisinin hyper desteğine ihtiyacı var o da  core i5-i7 serisi işlemcilerde var (core i3 ten emin değilim).
Edit: Windows 7 üzerinde wphone 7 için geliştirdiğiniz uygulama win. phone 8 de de çalışır. Böylelikle işletim sistemi ve işlemci almaktan kurtulursunuz.
AMD Phenom var, incelemedim desteği varmıdır.

eml581

ben pek uygulama kulanmıyorum office uygulaması bir kaç popiler oyun dışında wp8 takılma donma sorunu andrid kadar olmadığını okudum o yüzden tercihim bu yönde fotoğraf çekimide fiyatına göre güzelse alıcaz inş mağazada gidip incelemek şart oldu TEşkkrüler

muhittin_kaplan

Alıntı yapılan: burak ozturk - 01 Ekim 2013, 20:34:34
muhittin hocam aslında ne beklediginizle alakalı biraz , parayı vereyim hiç sorun olmasın diyorsanız samsung yada iphone ama sorunları olur hallederim, rom atarım , root ederim tarzı yaklaşımınız varsa ki eski ideos x5 ci olarak bu tarafa oldugunuza inanıyorum.( evet cok forum okuyorum :) )
Sordum Bu Galaksinin GPS si çok geç bağlanıyor ve Müzik Kalitesi İyi değilmiş

burak ozturk

muhittin hocam gps olayının cözümü mevcut , kulaklığının poşetini dahi açmadığımdan müzik kalitesi için yorum yapamayacagım ama diyorlarsa dogrudur.bu arada donanimhaberde 500 küsür sayfalık konusu var orada günahlarıyla , sevaplarıyla telefonun cogu incelemesi ilk sayfada mevcut aşağıdaki metinde oradan alıntı.

Alıntı YapÖncelikle internete bağlanıp gps etkinleştirmemiz ve konum ayarlarından epoyu etkinleştirip epo ayarlarından epo verilerini indirmemiz gerek.
Daha sonra mobileuncle mtk tools programı ile engineer mode MTK'ya girip açılan menüden YGPS yi açmak.
Uyduları bulup kitlenmesini beklemeliyiz, ilk seferde 10-15 dk kadar sürer, sonra tamamıyla programdan çıkıyoruz.
Tabi YGPS işlemini yaparken açık alanda olmamız gerekiyor. Sonrasında navigasyon programınızı açıp kontrol edin 10 sn de bağlanması gerekir ama yinede emin olmak için YGPS açıp uydulara bağlanıp bağlanmadığını kontrol edebilirsiniz.
NOT: mobileuncle mtk tools programı telefonunuz tüm mühendislik ayarlarını yapmanızı sağlar biraz dikkatli olmanızı öneririm ayrıca root istediği durumlar olabilir.

https://play.google.com...com.mobileuncle.toolbox
happy coding.