motor sürücü

Başlatan cann, 03 Ekim 2013, 19:44:07

cann

selamlar
http://www.aliexpress.com/snapshot/267671982.html

linkdeki motor sürücü 24 voltluk kaç watt motoru sürebilir, satucu 250 dedi ama anladığını sanmıyorum

trgtylcnky

15A dediğine göre 24*15=360, ama watt derken giriş gücü değil mi?

mozkan87

Mosfetleri soğutucuya bağladığınız sürece sorun olmaz. Bide (PWM)anahtarlama frekansınızda önemli.

cann

3 volt için 3*15=45 Watt , 36 volt için 36*15540 watt olduğunu sanmıyorum.

pwm frekansı genelde 20 KHz oluyor kullanmak istediğim motorda

Okan AKÇA

pwm frekansı yükseltikce ve uygulanılan pwm_duty degeri düşük oldugu sürece ısınma olacaktır. ancak güc hesapı dediginiz gibi yapılmıyor. mosfet datashetlerinde formülleri var  ordan hesaplayabilirsiniz.

cann

daha güçlü mosfetlerle değiştirmek uygun olurmu, mosfet sürücüleri nedir bilmiyorum, bundan sorun çıkar mı

cann

Kart geldi, singapurdan,1 hafta ancak sürdü, ilginç olan adamlar kartın üzerindeki sürücü entegreleri kazımış zımpara ile. U1 14 pin, 2 tane U2 8 pin, IRF3205.

cann

z

Bence şemasını çıkart. O zaman mos sürücüleri kesin buluruz.

Kartın üstten ve alttan net fotosunu çekip koyarsan sevinirim. PCB de MOS ların bacaklarına giden yolları nasıl dolaştırmışlar çok merak ediyorum.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

cann

bende aslında pcb si için aldım, devreyi çıkarmam biraz zaman alır. İlgileniyorsanız size gönderebilirim kartı inceleyip, ödemeli gönderirsiniz. yada 10-15 gün içinde şemayı çıkarırım.

z

Çok uzaktayım fotolar yeterli olur.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

cann

sizin verdiğiniz ebay linkindeki farklı kart ama aynı elemanlar kullanılmış olabilir

cann

başka yerden buldum resmi

U3-6 yı okuyamadım, muadili nedir acaba?

esensoy

En tehlikeli an "zafer" anıdır.